Kako su zuti unistili i KK Crvena Zvezda - dug 12 miliona evra!

RoccoS

Veoma poznat
Poruka
11.405
Nema tog segmenta ovog drustva u koji su zuti lopovi i njihovi partneri zakoracili a da iza sebe nisu ostavili potpunu pustos. Tako je i Crvena Zvezda, koja je prezivela i izolaciju i sankcije, danas potpuno ruinirana i prakticno bez ikakve perspektive.

Lučić: KK CZ duguje 12 miliona evra
15. mart 2010. | 00:17 -> 15:38 | Izvor: B92
Beograd -- Revizori proveravaju poslovanje KK Crvena zvezda. Dugovanja kluba premašuju 12 miliona evra, kaže predsednik Zvezde Vladislav Lučić.

Revizorska kuća KPMG koju je angažovao Košarkaški klub Crvena zvezda započela je proveru finansijskog poslovanja tog kluba. U javnosti se spekuliše da je zbog lošeg poslovanja, pozajmica i štetnih ugovora, Zvezda u dugu između 10 i 15 miliona evra, a sadašnji predsednik kluba Vladislav Lučić u javnost je izašao sa informacijom da dugovanja premašuju 12 miliona.

Inače, on je svega tri nedelje po preuzimanju funkcije izjavio da je Zvezda u finansijskom smislu dotakla dno.

U poslednjih 10 godina u klubu su se promenile tri uprave, od kojih su dve bile u bliskoj vezi sa partijama koje su predvodile vladajuće koalicije u Srbiji: DS-om i DSS-om.

Kako je od ambicioznog projekta “Evropska Zvezda”, koji je pre skoro jedne decenije najavio Živorad Anđelković, visoki funkcioner DS-a, predsednik Upravnog odbora Zvezde od 2001. do 2005. i predsednik kluba do pre dve godine, došla do prosjačkog štapa, trebalo bi da bude jasno po objavljivanju izveštaja revizora.

Finansijska konsolidacija, stalni izvori prihoda i bolja organizacija kluba, samo su neke od floskula, koje su se poslednjih godina mogle čuti od dosadašnjih uprava. Umesto toga, dugovi su se gomilali.

Predsednik pravne komisije Miroslav Belić odbacio je spekulacije o bankrotu i gašenju kluba.

“Dug je nastao tako što su ga ranije garniture stvorile možda i u najboljoj nameri. Mi smo zalagali sve. Od nameštaja, koševa, do ovog amblema, nečega što se nosi na srcu. To vam je kao da zalažete porodični nakit ili sat koji ste dobili od oca, nešto što nijedan pravi zvezdaš ne bi uradio”, kaže Belić.

“Ugovori postoje i mogu da vam kažem da smo mi založili taj naš amblem, tu našu dušu za 300 hiljada evra. Mi ćemo položiti taj novac, to ćemo prvo raditi da vratimo taj amblem tamo gde treba da stoji”, najavljuje on.

Delovalo je da će ulaskom privrednika u klub Slobodana Vučićevića i Zorana Drakulića za Zvezdu nastupiti bolji dani, ali su ga i oni, posle samo jedne sezone napustili.

Predsednik skupštine kluba u ostavci Zoran Drakulić objašnjava za B92 da ne raspolaže informacijama o poslovanju.

On kaže da je sa tadašnjim predsednikom Vučićevićem nastojao da obezbedi Zvezdino normalno funkscionisanje.

“Mi nismo došli tamo kao policija unutra. Mi smo se brinuli samo od onog momenta kada smo preuzeli klub za dalje. Trudili smo se da se sredstva koriste, u krajnjem slučaju 80 odsto sredstava dok smo vodili klub je obezbedio gospodin Vučićević”, navodi Drakulić.

Teška situacija u Zvezdi za novinara nedeljnika “Vreme” Slobodana Georgijeva ne predstavlja nikakvo iznenađenje.

Po njemu je čudo da KK "Crvena zvezda" poslednje dve godine uopšte i opstaje.

“Kao što znamo uz pomoć nekih domaćih biznismena je klub preživljavao ove dve sezone. Međutim oni su se povukli iz posla. Treba reći rezultati bez nekih posledica, ko je naprimer odgovoran”, smatra on.

“Mi prosto znamo da je od 2001. to klub u koji je poprilično novca stizalo sa različitih strana i da je dosta ljudi iz sveta politike u upravljanje tim klubom. Naročito ekipa iz Demokratske stranke. Tako da bi moglo da bude vrlo zanimljivo ono što se pokaže”, ocenjuje Georgijev.

Tešku finansijsku krizu u Zvezdi prate i loši rezultati na sportskom terenu. Posle odličnog starta u Evrokupu i niza od tri pobede, ispala je iz tog takmičenja.
 
Pa bez obzira za koga navijaš žao ti je valjda zbog kvaliteta naše košarke. Ja koliko god bio zvezdaš nikada ne bih voleo da Partizan niti bilo koji drugi klub propadne, već naprotiv, da svi jačaju i samim tim da naše lige dobijaju na kvalitetu

Aj,onda ovako.Oni su u buli godinama.Te Drakulic,Lucic....sve nesto satro nalaze resenje.Ovako ih ''mozda'' neko kupi,pa i napravi nesto od kluba.Isto se odnosi i na FK.Ne znam da li si primetio da nemaju sponzora na dresovima.Meni to govori da im je blizu kraj.Kradu i u Partizanu ali u zvezdi ''ubivaju''....
 
Aj,onda ovako.Oni su u buli godinama.Te Drakulic,Lucic....sve nesto satro nalaze resenje.Ovako ih ''mozda'' neko kupi,pa i napravi nesto od kluba.Isto se odnosi i na FK.Ne znam da li si primetio da nemaju sponzora na dresovima.Meni to govori da im je blizu kraj.Kradu i u Partizanu ali u zvezdi ''ubivaju''....

To jeste, sponzora nema, a nije ga bilo čini mi se ni na dresevima FK-a krajem prošle sezone, a u ovoj nisam obraćao pažnju, trenutno je reklama za akciju pomoći Zvezdi. Naši su vala, krali kao blesavi, čerupali Zvezdu kao da im je očevina, i kako koji ode ostavi za sobom još veću pustoš
 
Aj,onda ovako.Oni su u buli godinama.Te Drakulic,Lucic....sve nesto satro nalaze resenje.Ovako ih ''mozda'' neko kupi,pa i napravi nesto od kluba.Isto se odnosi i na FK.Ne znam da li si primetio da nemaju sponzora na dresovima.Meni to govori da im je blizu kraj.Kradu i u Partizanu ali u zvezdi ''ubivaju''....

Pa ni KK Partizanu ne cveta cvece kad su finansije u pitanju a bogami ni u fudbalskom klubu.

Sto se FK CZ tice nju su uvalili u bulu dok je Miskovic junior tamo gazdovao sada Lukic radi pametno videcemo dokle ce.....

Ona kobila od ministarke sorta je najavila da ce ove godine da pocnu da prodaju klubove a izmedju ostalog i CZ i Partizan.Tu ce sada svasta da se desava.
Sto se KKCZ tice zna se da je Covic bacio oko na nju....iskreno mozda bi i bilo najbolje da je Covic uzme i fuzionise sa FMP-om posto je covek dokazao sa tim FMP-om da zna posao.

Fora sa kosarkaskim klubovima je sto oni ne poseduju nikakvu imovinu....zato nisu zanimljivi tajkunima......e sad Covic koga zanima kosarka bacio je oko na CZ pa mozda sada ova igra oko CZ je povezana sa tim. Kada je gostovao kod Tegija rece covek da treba da se kad je CZ u pitanju rasciste racuni i da se zna koliko je duzna ...i eto sad se to radi par nedelja posle njegove te price kod Tegija.


Kad su FK u pitanju tu ce svasta da bude posto oni poseduju dosta toga. Takodje znajuci nase tajkune oni nisu navikli da ulazu u bilo sta vec samo da poljackaju i otimaju. Ne mogu da zamislim ni jednog od tih lopova da uloze milione u renoviranje stadiona CZ ili Partizana i u ulaganje miliona u pravljenje jakog tima kao sto to rade ( ajde da ne uzimam zapadnjake za primer ) recimo ruski,ukrajinski,rumunski.,...tajkuni...
Baja koji voli fudbal kupi Sahtjor napravi im stadion kakav nema 99.99% klubova na zapadu i napravi extra dobar tim. To tesko da moze da se ocekuje od nekog lopova iz Srbije koji bi pazario nase neki klub.
 
..kako se chini, uskoro cemo gledati samo na tv i to neke druge lige..partizan se jos grchi, ali nece ni on dugo..

Зато што има мафиозу Даниловића .
Видећемо да ли ће ишта моћи Лучић да уради.Он јесте одличан тренер,гарантовано частан и поштен, али како ће се снаћи у змијском леглу, не зна се.
 
Pa bez obzira za koga navijaš žao ti je valjda zbog kvaliteta naše košarke. Ja koliko god bio zvezdaš nikada ne bih voleo da Partizan niti bilo koji drugi klub propadne, već naprotiv, da svi jačaju i samim tim da naše lige dobijaju na kvalitetu

Tacno!:ok:
Samo nesto zelim da kazem...uvek sam bio protiv politike u sportu,i tacno je da odgovornost za stanje u klubu snose svi oni koji su vodili klub u proteklih 10-15 godina.Tu je bilo i ljudi iz JUL-a,DS,DSS...i svih onih koji su Zvezdu koristili za svoju promociju.
Sa Partizanom je malo drugacija situacija...mada i kod njih ne cvetaju ruze...ali ipak su tu glavni ljudi koji zive od kosarke i kojima je kosarka zivot,Danilovic,Divac,Todoric...bilo je i kod njih ljudi iz SPS pre svega....ali ipak su se otrgli nekako od tih politicara...
 
Tacno!:ok:
Samo nesto zelim da kazem...uvek sam bio protiv politike u sportu,i tacno je da odgovornost za stanje u klubu snose svi oni koji su vodili klub u proteklih 10-15 godina.Tu je bilo i ljudi iz JUL-a,DS,DSS...i svih onih koji su Zvezdu koristili za svoju promociju.
Sa Partizanom je malo drugacija situacija...mada i kod njih ne cvetaju ruze...ali ipak su tu glavni ljudi koji zive od kosarke i kojima je kosarka zivot,Danilovic,Divac,Todoric...bilo je i kod njih ljudi iz SPS pre svega....ali ipak su se otrgli nekako od tih politicara...

Sta mislis,da li je zato pokrenuta ona kampanja od b92 protiv KK Partizana?
 

Back
Top