golotinja

gost 39034

Elita
Poruka
20.782
Do koje detetove godine ste se bez blama pokazivali nagi? Smatrate li da u jednoj porodici svi bez problema, bez obzira na uzrast mogu da idu "kao od majke rodjeni", ili to ipak ima granice? Gde i kada ste udarili granicu?
 
Naravno da svi mogu da idu kao od majke rođeni :D, ali tu na scenu stupaju mentalne prepreke koje su nastale tokom našeg odrastanja, tj ispoljavanje onoga što nam je utisnuto putem ponašanja naših roditelja po datom pitanju. Ako je neko odrastao u porodici gde su roditelji svoju golotinju krili kao zmija noge, onda su male šanse da će se taj neko u odraslom dobu, tj u svojoj budućoj porodici, drugačije ponašati od obrasca ponašanja koji je preuzeo od njegovih roditelja.
Ako vas roditelji odgaje da izrastete u zdravorazumnu osobu, tj ako vam svojim ponašenjem tokom vašeg detinjstva ne predstave golo telo kao neku sramotu koju treba na svakom koraku kriti, onda su velike šanse da se ni pred svojom decom nećete kriti, skrivati ili pokrivati, ukoliko se zadesi da vas vide gole.
Granicu nisam još udario, to će doći samo po sebi :D
 
Do koje detetove godine ste se bez blama pokazivali nagi? Smatrate li da u jednoj porodici svi bez problema, bez obzira na uzrast mogu da idu "kao od majke rodjeni", ili to ipak ima granice? Gde i kada ste udarili granicu?
smatram da mogu. ako od nekog nece da me bude sramota to su roditelji. oni su me napravili, odgajali, brisali dupe kad sam bila nesposobna da se odvucem do klonje, videli sve sto su mogli da vide tako da ne vidim nigde problem. u ostalom roditelji su roditelji, najbliskiji rod koji imas pre nego sto dobijes svoju decu, i sta ima pred njima da se krijes koji moj,il oni pred tobom.
 
Moja devojcica moze i sme da udje u kupatilo kada se ja kupam,ja piskim pred njom takodje kada smo u nekom restoranu pa zajedno odemo u toalet...Sa ocem ipak nije u tom fazonu i smatram da sada sa 7 godina i ne treba...Musko telo i razlike su njoj ocigledne naravno,ali smatram da treba da otkriva i saznaje o tome ne na primeru tela svoga oca...
Nadam se da sam bila jasna u ovom iskazu...nesto sam se smuljala u mislima:)
 
Moja devojcica moze i sme da udje u kupatilo kada se ja kupam,ja piskim pred njom takodje kada smo u nekom restoranu pa zajedno odemo u toalet...Sa ocem ipak nije u tom fazonu i smatram da sada sa 7 godina i ne treba...Musko telo i razlike su njoj ocigledne naravno,ali smatram da treba da otkriva i saznaje o tome ne na primeru tela svoga oca...
Nadam se da sam bila jasna u ovom iskazu...nesto sam se smuljala u mislima:)
upravo je u ovome stvar-do kada dete suprotnog pola od vaseg pustati da vas gleda skroz golog/golu..misljenja sam da u golotinji nema niceg loseg, mogu pred svojim ocem da idem u gacicama i brusu, i njega vidjam takvog, a verovatnu cu ga i na zalost vidjati i skorz golog, kako postaje star i onemocao, ali nisu mi prijatne slike porodica sa odraslom decom na nudistickoj plazi, niti bih bas volela da mi sin tinejdzer, na primer, ulazi u kupatilo dok sam pod tusem...
 
ja nikada nisam praktikovala da pred detetom idem gola...ali nemam protiv ko misli da je to ok
devojcica od prijatelja ladno ide u wc dok se tata tusira i tako to...meni je to u redu ko tako moze
ja sam malo staromodna po tem pitanju
 
Moja devojcica moze i sme da udje u kupatilo kada se ja kupam,ja piskim pred njom takodje kada smo u nekom restoranu pa zajedno odemo u toalet...Sa ocem ipak nije u tom fazonu i smatram da sada sa 7 godina i ne treba...Musko telo i razlike su njoj ocigledne naravno,ali smatram da treba da otkriva i saznaje o tome ne na primeru tela svoga oca...
Nadam se da sam bila jasna u ovom iskazu...nesto sam se smuljala u mislima:)

U potpunosti se slazem...:)
 
ne razumem sto se pravi tabu oko stvari kao sto je telo. pa na kraju ne gledas roditelje ko seksualne objekte nit oni tebe pa da treba da postoji nelagoda sto radis nesto sto je bolesno :neutral:
 
ne razumem sto se pravi tabu oko stvari kao sto je telo. pa na kraju ne gledas roditelje ko seksualne objekte nit oni tebe pa da treba da postoji nelagoda sto radis nesto sto je bolesno :neutral:
nije tabu..prosto se osetis nelagodno u nekom trenutku, mozda...pitanje je da li tu nelagodu treba zanemariti i savladati, ili ipak poslusati neki svoj unutrasnji osecaj...
 
Pa ne znam ja bih voleo da sto pre dete osamostalim da se samo kupa i vrsi nuzdu da stvara svoju intimu koju treba da podeli s partnerom..ne volim one sto se ljubakaju u usta s decom
e, moram se sloziti sa ovim..to ljubljenje u usta izmedju roditelja i dece mi je FUJ!
obaska sto je zaista zdravstevno nedopustivo :confused:
 
Poslednja izmena:
Kog puberteta....mahaces sisama sinu od 13 godina ispred ociju.....ili ce ti muz mahati kitom cerki od 12-13 godina......

Ne znam sto bi se setala gola pred decom bez obzira na godiste deteta.
zato sto nije bas normalno da pazim da li ce me, na primer, dete od godinu dana videti golu, pod tusem....nije uvek ni izvodljivo obuci se u datom trenutku...zato me i zanima sta drugi misle o tome, i kakva su im iskustva...a, za pubertet se i ja slazem
 
ne vidim zasto bih se setkala gola pred decom
nisam bas vaspitana da idem gola pred svojim potomkom :lol:
to mi je glupo
aj dok je beba i ne zna nista,to je ok...ionako ne kapira nista

i sto kaze dzordz,ljubljenje u usta sa decom je uzas
uvek se iznerviram kada vidim da majka ljubi sina u usta....
 
zato sto nije bas normalno da pazim da li ce me, na primer, dete od godinu dana videti golu, pod tusem....nije uvek ni izvodljivo obuci se u datom trenutku...zato me i zanima sta drugi misle o tome, i kakva su im iskustva...a, za pubertet se i ja slazem

Pa kako bi te videlo...valjda kad odes da se tusiras zatvoris kupatilo i odradis to....sta ima dete da se frcka tu. Mada ajde to od godinu dana i ovako nista i ne zna...
 
ne vidim zasto bih se setkala gola pred decom
nisam bas vaspitana da idem gola pred svojim potomkom :lol:
to mi je glupo
aj dok je beba i ne zna nista,to je ok...ionako ne kapira nista

i sto kaze dzordz,ljubljenje u usta sa decom je uzas
uvek se iznerviram kada vidim da majka ljubi sina u usta....

Jos mu i jezicinu krne :per:
 
Jos mu i jezicinu krne :per:
uf,pretera ga sad :sad2:


a ovo oko tih slucajnih upada....
to moze da se desi i kada dete ima 20 godina...jbga
ja sam naletela na caleta kad sam bila klinka :dash:
sreca pa je bledo secanje :lol:
i na burazera kasnije sa nekih 15 :lol:
i na bivsu snajku...tada sa burazerom :zper::zcepanje::zcepanje::zcepanje:
zatvorila vrata i ovako :eek:
ko zombi odsetala do svoje sobe :mrgreen:
klik delete from memory please
 

Back
Top