Dodik: Podela Kosova jedino realna

gost 102443

Buduća legenda
Poruka
31.186
Podela Kosova je jedino realno održivo rešenje koje bi moglo da bude prihvatljivo i za Srbe i za Albance, ocenio je predsednik Vlade Republike Srpske Milorad Dodik.


U intervjuu podgoričkom „Danu“, Dodik je rekao da će Albanci vrlo teško vladati severom Kosova i ocenio da će u tom delu uvek biti nasilja i nestabilnosti i nikad neće biti demokratije.
„Podela Kosova je jedino dugoročno i trajno rešenje, koje je dobro i za Albance“, smatra premijer Republike Srpske.
Po njegovoj oceni, Srbiji treba dati satisfakciju kako bi mogla da kaže: „Evo, priznajemo.“
“Znam da crkva i mnogi ljudi u Srbiji ne misle tako, ali Srbija ne sme dozvoliti da zbog Kosova bude zarobljena još 50 godina“, kazao je Dodik ocenivši da je kosovski mit vekovima zarobljavao političku svest Srba.

Odgovarajući na pitanje da li postoji politička volja u Srbiji za ovakvo rešenje, Dodik je rekao da se „volja uvek stvori, ako se ide za rešenjima“.
„To rešenje još niko ne pominje, pa se i ne zna da li postoji volja za to. Sada vladaju emocije u duhu parole ’Ne damo Kosovo’, a nismo na Kosovu“, rekao je Dodik.
“Da sam u poziciji albanskih rukovodilaca, sever Kosova bih ponudio za trajni mir i razgraničenje sa Srbijom“, dodao je Dodik.

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/180697/Dodik-Podela-Kosova-jedino-realna

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nisam očekivao od Dodika da bude glas razuma, ali svaka mu čast.
 
Podela Kosova je jedino realno održivo rešenje koje bi moglo da bude prihvatljivo i za Srbe i za Albance, ocenio je predsednik Vlade Republike Srpske Milorad Dodik.


U intervjuu podgoričkom „Danu“, Dodik je rekao da će Albanci vrlo teško vladati severom Kosova i ocenio da će u tom delu uvek biti nasilja i nestabilnosti i nikad neće biti demokratije.
„Podela Kosova je jedino dugoročno i trajno rešenje, koje je dobro i za Albance“, smatra premijer Republike Srpske.
Po njegovoj oceni, Srbiji treba dati satisfakciju kako bi mogla da kaže: „Evo, priznajemo.“
“Znam da crkva i mnogi ljudi u Srbiji ne misle tako, ali Srbija ne sme dozvoliti da zbog Kosova bude zarobljena još 50 godina“, kazao je Dodik ocenivši da je kosovski mit vekovima zarobljavao političku svest Srba.

Odgovarajući na pitanje da li postoji politička volja u Srbiji za ovakvo rešenje, Dodik je rekao da se „volja uvek stvori, ako se ide za rešenjima“.
„To rešenje još niko ne pominje, pa se i ne zna da li postoji volja za to. Sada vladaju emocije u duhu parole ’Ne damo Kosovo’, a nismo na Kosovu“, rekao je Dodik.
“Da sam u poziciji albanskih rukovodilaca, sever Kosova bih ponudio za trajni mir i razgraničenje sa Srbijom“, dodao je Dodik.

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/180697/Dodik-Podela-Kosova-jedino-realna

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nisam očekivao od Dodika da bude glas razuma, ali svaka mu čast.

I ja isto mislim.

Kad tad Kosovo ce MORATI da se podeli.

Sto pre - tim ce cena biti manja.
 
Podela Kosova je jedino realno održivo rešenje koje bi moglo da bude prihvatljivo i za Srbe i za Albance, ocenio je predsednik Vlade Republike Srpske Milorad Dodik.


U intervjuu podgoričkom „Danu“, Dodik je rekao da će Albanci vrlo teško vladati severom Kosova i ocenio da će u tom delu uvek biti nasilja i nestabilnosti i nikad neće biti demokratije.
„Podela Kosova je jedino dugoročno i trajno rešenje, koje je dobro i za Albance“, smatra premijer Republike Srpske.
Po njegovoj oceni, Srbiji treba dati satisfakciju kako bi mogla da kaže: „Evo, priznajemo.“
“Znam da crkva i mnogi ljudi u Srbiji ne misle tako, ali Srbija ne sme dozvoliti da zbog Kosova bude zarobljena još 50 godina“, kazao je Dodik ocenivši da je kosovski mit vekovima zarobljavao političku svest Srba.

Odgovarajući na pitanje da li postoji politička volja u Srbiji za ovakvo rešenje, Dodik je rekao da se „volja uvek stvori, ako se ide za rešenjima“.
„To rešenje još niko ne pominje, pa se i ne zna da li postoji volja za to. Sada vladaju emocije u duhu parole ’Ne damo Kosovo’, a nismo na Kosovu“, rekao je Dodik.
“Da sam u poziciji albanskih rukovodilaca, sever Kosova bih ponudio za trajni mir i razgraničenje sa Srbijom“, dodao je Dodik.

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/180697/Dodik-Podela-Kosova-jedino-realna

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nisam očekivao od Dodika da bude glas razuma, ali svaka mu čast.


I ja sam da se RS pripoji BIH.
On nek gleda svoja posla,i nek se nemesa u stvar RS.
 
Ovo bi moglo Dodika da kosta glasova na sledecim izborima............
nek se ne zanosi da su oni njegovi glupi ko mi ovde, jer ako se odrice Kosova,
tako ce se sutra odreci dela RS............
a Dodik je rekao samo ono sto mu je Tadic prisapnuo,.............mora neko da probije led,
..............igraju se, igraju
 
Poslednja izmena:
Amerikanci i Nato neće podržati ideju o podeli.Oni uvek ponavljaju da su za celovito Kosovo,što znači da podržavaju i proširenje vlasti prištine na sever.Za njih su Srbi na severu,pobunjenici,protiv jedne suverene države,njihovog saveznika.
Tokom pregovora su više puta saopštili da neće dozvoliti ,kako kažu,promenu granica.
Kad su srpski pregovarači protestovali protiv tog najblaže rečeno bezobrazluka,odgovoreno im je da je Kosovo i u SFRJ imalo svoje granice prema Srbiji,i da se te granice nisu mogle menjati bez saglasnosti Kosova.
 
Ne odustajemo,
celo Kosovo je srce Srbije,:rtfm:
uaa Dodik.

Uzecemo lijevu komoru i desnu pretkomoru srca Srbije.

Ma k'o da je bitno sta se danas desava. Priznamo pola Kosova, pola nama vrate. Razvijamo to pola. Onda za 20-30 godina fino se spremimo, SAD padaju, Rusija, Kina i druge zemlje koje su nam naklonjene jacaju. Kazemo da su nas ucjenjivali za Kosovo, da to ne moze tako i "metlu" u ruke i u akciju. Mozda sam omasio kod godina, ali svakako da ce u buducnosti nesto tako da se desi.

Dodik je za Srpsku najbolji politicar, ali nije on svemoguc i sveznalica da ugodi narodu u svim svojim stavovima. On je, kao i mi, ljudsko bice. Njegovo misljenje je takvo, sto ne znaci da treba da ga nabijamo na kolac zbog par stvari, metaforicki receno, kad je uopsteno gledano bolji od opozicije, vec da stavimo do znanja da to nije ono sto mi zelimo u ovom konkretnom, kosovskom slucaju.
 
Eto, kad on podijeli Banja Luku, nek onda dijeli i Kosmet. Nek to kaže nekome iz Prizrena i Peći. Sramota !
  1. A gdje je sad taj "nekome iz Prizrena i Peći"???
  2. Ima li taj "nekome" nekakav drugi, bolji prijedlog???
  3. Kako taj "nekome iz Prizrena i Peći" i sam planira da ponovo da postane "neko u Prizrenu i Peći" i dal to on uopšte i želi???
  4. Ko uopšte od tih "nekih iz Prizrena i Peći" želi dole da se vraća???
  5. Šta raditi sa tolikim Šiptarima u glasačkom tijelu Srbije???

Svaka čast sjeveru Kosmeta, al ono tamo južnije...

Uostalom, ovo je samo mišljenje!!!
 
Poslednja izmena:
Ovo bi moglo Dodika da kosta glasova na sledecim izborima............
nek se ne zanosi da su oni njegovi glupi ko mi ovde, jer ako se odrice Kosova,
tako ce se sutra odreci dela RS............
a Dodik je rekao samo ono sto mu je Tadic prisapnuo,.............mora neko da razbije led,
..............igraju se, igraju

Dodik u Srpskoj nema ozbiljnu opoziciju jerbo je ono što sad nastupa nasuprot njega, onomad podanički bilo isprebacivalo toliko entitetskih nadležnosti na nivo BiH da se onomad otvoreno bilo postavilo pitanje čak i samog opstanka Srpske kao entiteta u BiH!!!

Dodik se prvi suprotstavio prounitarističkoj, promuslimanskoj i antidejtonskoj diktaturi visokog predstavnika i kancelarije OHR-a i odjebo ih od realizacije njihovih planova sistematskog podrivanja RS-a!!!
On im je prvi pokazao **** i lupio po stolu, a svi prije njega su za koji mjesec duži mandat ladno ustupali jednu po jednu instituciju i nadležnost RS!!! Mile je zaigrao na kartu prijetnje srpskog bojkota zajedničkih institucija BiH, i od tada mu ga muje i OHR punim plućima duvaju!!!

LOPOV JESTE, AL SVOJU ZEMLJU I NAROD DUŠMANIMA NE PRODAJE!!!
 
Ne pamtim da je Dodik bilo kada rekao nesto sto nije tacno i sto ne bi moglo da se primeni.
Nece svi da budu odusevljeni, ali to sto kaze je ostvarivo.
Ostalo... 'sve nama' ili 'sve njima' je... da bi neko dobio a drugi potpuno izgubio.
Ovako, 'pola pola' pa da se dogovaramo za dalje.
 
Covek je sasvim pragmatican i realan.
Iza kulisa, mogla bi se takva diplomatija i dogoditi, i to dogovorom direktno Srbije i Siptara sa Kosova.
To bi velike sile morale da aminuju, a takodje bi predstavljalo presedan koji bi u buducnosti pomogao Srpkoj da se pripoji Srbiji.
Tako da je ta izjava vise za upotrebu i plasenje njegovih protivnika u BIH.
 
Dodik u Srpskoj nema ozbiljnu opoziciju jerbo je ono što sad nastupa nasuprot njega, onomad podanički bilo isprebacivalo toliko entitetskih nadležnosti na nivo BiH da se onomad otvoreno bilo postavilo pitanje čak i samog opstanka Srpske kao entiteta u BiH!!!

Dodik se prvi suprotstavio prounitarističkoj, promuslimanskoj i antidejtonskoj diktaturi visokog predstavnika i kancelarije OHR-a i odjebo ih od realizacije njihovih planova sistematskog podrivanja RS-a!!!
On im je prvi pokazao **** i lupio po stolu, a svi prije njega su za koji mjesec duži mandat ladno ustupali jednu po jednu instituciju i nadležnost RS!!! Mile je zaigrao na kartu prijetnje srpskog bojkota zajedničkih institucija BiH, i od tada mu ga muje i OHR punim plućima duvaju!!!

LOPOV JESTE, AL SVOJU ZEMLJU I NAROD DUŠMANIMA NE PRODAJE!!!
Pa i Kosovo je njegova zemlja, kao sto je i RS moja zemlja.................zar ti to ne vidis tako....................a ako on Kosovo ne smatra svojom zemljom nije trebao ni da daje nikakvu izjavu...............ja opet kazem, to je Tadicevo maslo
 
Dodik jeste u pravu, ali se ta podela mora izvrsiti na terenu, a ne da se javno odreknemo kosova, to bi prakticno znacilo rastakanje srpskog naroda, koji se odrice delova zemlje dobrovoljno, takva stvar se nikada u istoriji nije desila.
Što znači da si od istorije pročitao samo slikovnicu Rombizon Kruso kad ti je bilo 7 i po.
Eto, kad on podijeli Banja Luku, nek onda dijeli i Kosmet. Nek to kaže nekome iz Prizrena i Peći. Sramota !
Nije poenta podela Banja Luke, već Bosne.
Dodik planski igra na jednom višem nivou.
Pa i Kosovo je njegova zemlja, kao sto je i RS moja zemlja.................zar ti to ne vidis tako....................a ako on Kosovo ne smatra svojom zemljom nije trebao ni da daje nikakvu izjavu...............ja opet kazem, to je Tadicevo maslo
Sigurno je da Tadić ima veze s tim, ali Dodik otvoreno reče ono što mnogo Srba misli.
 

Back
Top