Dodik: Podela Kosova jedino realna

A da ti odesu Bosnu?:think:

Koji qrqc da ide u Sarajevo kad je Banjaluka 300 X ljepša???
Manje Bosna stanuje u Banjaluci nego u Beogradu!!! Mi ne tupimo u glupim deklaracijama o izmišljenom genocidu već radimo na tome da jednom za svagda odjebemo muje!!!
Imamo svakako preča posla od glupog izvinjavanja svemu i svakome i lizanja dupeta kojekakvim Kušnerima i kompaniji!!!!!!
 
Koji qrqc da ide u Sarajevo kad je Banjaluka 300 X ljepša???
Manje Bosna stanuje u Banjaluci nego u Beogradu!!! Mi ne tupimo u glupim deklaracijama o izmišljenom genocidu već radimo na tome da jednom za svagda odjebemo muje!!!
Imamo svakako preča posla od glupog izvinjavanja svemu i svakome i lizanja dupeta kojekakvim Kušnerima i kompaniji!!!!!!
Чујем да Бања Лука има доброг градоначелника. :)
 
Koji qrqc da ide u Sarajevo kad je Banjaluka 300 X ljepša???
Manje Bosna stanuje u Banjaluci nego u Beogradu!!! Mi ne tupimo u glupim deklaracijama o izmišljenom genocidu već radimo na tome da jednom za svagda odjebemo muje!!!
Imamo svakako preča posla od glupog izvinjavanja svemu i svakome i lizanja dupeta kojekakvim Kušnerima i kompaniji!!!!!!

Pa to sam ja isto rekal.
Zato je bolje i da Dodik gleda svoja posla,a ne nasa.
U potpunosti ste slazem sa tobom.
 
"Да ли подржавате правно насиље Високог представника у БиХ ?"

У случају расписивања референдума у Републици Српској, народу би управо ово питање било постављено, изјавио је премијер РС, Милорад Додик.

У интервјуу за телевизију ''Русија данас'', Додик је рекао да у будућности није искључена могућност да на референдуму буде отворено питање правног стастуса РС, али је оно у овом тренутку ирелевантно.

"Република Српска поштује Дејтонски споразум и територијани интегритет БиХ и у складу са тим доноси одлуке", рекао је Додик који је подсјетио да је српски ентитет настао мировним споразумом из 1995. године и да се налази под заштитом Уједињених нација.

Премијер РС је подсетио да је суштина Дејтонског споразума била да створи нови, федеративни политички систем у БиХ у којем би неколико етничких група живЈело заједно.

"Но Запад и муслимани желе стварање централизоване државе. То крши Дејтонски споразум. Они желе промјену Устава да би озаконили контроверзне одлуке Високог представника, желе да се користе европским интеграцијама као изговором да би добили унитарну централизовану државу", упозорио је Додик, додавши да је "БиХ је држава у чију се унутрашњу политику снажно мијешају страни фактори. Ту не говорим једино о Високом представнику".

Двоструки аршини и ''Велика Албанија''

На питање новинара да ли се, послије одлуке привремених власти да на Косову и Метохији да једнострано прогласе независност покрајине, на Балкану може очекивати још неко отцјепљење, Додик је рекао да је то примјер како Запад заузима различите позиције о сличним питањима, јер је Запад подржао сепарацију Косова, док у случају БиХ важе другачији аршини.

"Чињеница да је Косово једнострано прогласило независност уз помоћ Запада дестабилизовало је ситуацију на Балкану и измијенило односе у региону и у цјелокупном систему међународних односа", истакао је премијер РС.

"Само наивни људи могу вјеровати да оно што се сада дешава на Косову нема везе са 'Великом Албанијом', узевши у обзир да се Косово, насељено Албанцима, отцијепило од Србије и да се одржава нестабилно стање у дијеловима Македоније у којима живе албански националисти", примјетио је премијер РС.

Додик тврди да је јасно да Запад чини све да утемељи нацију ''Велике Албаније'', да би касније могао тврдити да је то демократски принцип и посљедица жеље за интеграцијом.

"То би била велика муслиманска земља у срцу Балкана, што би створило нову реалност. Обично нам је, када је ријеч о БиХ, говорено да је неприхватљиво да имамо чак и малу муслиманску земљу у срцу Европе и да стога сви треба да живимо заједно не бисмо ли избјегли такву државу. У исто вријеме, они су потпомогли процес који би у наредних неколико година или деценија могао да доведе до стварања велике муслиманске државе", закључио је премијер РС.
http://www.frontal.rs/cyrl/?page=3&kat=2&vijest=39563&title=Референдумско_питање
 
Otkad je potpisan Dejtonski sporazum očekuje se validno tumačenje.:roll:
Nisu znali šta potpisuju.:roll:
Kad sam čitao, ja sam od smisla zapamtio da će neko drugi odlučiti uvijek kad ne bude moguće postići konsenzus. Ne sjećam se da spominju referendum.
Tolerišu da se Srbi dure (i ujedno ispadaju negativci i glupani) dok ne prođe ovo sa Kosovom?
"То би била велика муслиманска земља у срцу Балкана, што би створило нову реалност. Обично нам је, када је ријеч о БиХ, говорено да је неприхватљиво да имамо чак и малу муслиманску земљу у срцу Европе и да стога сви треба да живимо заједно не бисмо ли избјегли такву државу. У исто вријеме, они су потпомогли процес који би у наредних неколико година или деценија могао да доведе до стварања велике муслиманске државе", закључио је премијер РС.
http://www.frontal.rs/cyrl/?page=3&kat=2&vijest=39563&title=Референдумско_питање
Ko zna s' kim su oni relevantnim razgovarali.:eek:
Prave se da misle da ujutro važi ono što im neko po mraku obeća?
 

Back
Top