Laki recepti za dezert...

bela_

Početnik
Poruka
20
Kao sto naslov kaze, trebaju mi recepti nekih poslastica, dezerta koji nisu previse zahtevni tj ne zahtevaju previse znanja u kuhinji ili neke sastojke koji se ne mogu nabaviti u marketu preko puta :D Dakle nesto jednostavno do osrednje-tesko, poput medenog srca :D
 
Evo ti jedne lepe i jednostavne poslastice.
Kupiš smrznuti kesten pire, izrednaš ga, nastužež malo oraščića, stvaiš šlag i ukrasiš poželji.
Ja stvarno mislim da ne postoji jednostavnija poslastica. Možda još i voćna salata, pa ako je sve iz konzerve a šlag sprej, šta ćeš bolje.:ok:
 
Na temu pudiga imaš i 'tortu'.

Na dno pleha poređaj pettit ber keks da pokriješ celu površinu. Skuvaj 2- 3 pudinga po uputstvu sa kesice (zavisi od veličine pleha, 3 za nalo veći djuveč), dodaj 50 - 100gr margarina i tako vruće prelij preko keksa. Ukoliko želiš možeš poređati neko voće (bilo sveže ili iz kompota) i pusti da se stegne. Kada se dobro ohladi umuti 2-3 šlaga, prefiluj tortu i ukrasi po želji.
Napomena: pudig se može kuvati i na vodi, pogotovo je ukusan od vanile sa voćem.
 
Evo ideje kad vam ostane fila od torti,biskvita,piskota,pa cokolade otopljene,voće,pa malo maste....i ispadne ovako
dsc02931.jpg

dsc02939.jpg

dsc02950.jpg
 
U ciniju cetvrtastog oblika oblozenu provid.folijom redjati piskote umocene u mleko (vrlo vrlo malo)
Fil:4 kisele pavlake promesane kasikom sa 250g sec. u prahu, preko fila voce (bilo koje crveno sveze ili odmrznuto ocedjeno; kolicina oko 500g)
Redjati nizmenicno piskote-fil-voce dok se ne utrosi materijal tako da na vrhu budu piskote..
Ostaviti da prenoci pa sutradan izvrnuti na tacnu i premazati ulupanom slatkom pavlakom...

Ovo sve moze da se redja i u manjim cinijicama i da se jede direktno iz njih s tim sto je poslednje voce pa preko slatka pavlaka..
 
To kod nas ne ostane. Sem ako se namenski ne pravi krem.
A recept je jednostavan: u 1 litar mleka skuvati 4 pudinga od vanile i šećera po želji. U prohlađeno, dodati kiselu pavlaku i umutiti. Dobro je u svim kombinacijama-sa voćem, keksom, šlagom, kao finiji puding, topingom i sl. Može čak i kao krem za kolače.
 
NOBLICA TORTA

Dve kutije noblica namakati u vruću instant kafu i ređati na tacnu, umutiti 300g šlaga pa u to dodati 300g mlevenog Plazma keksa, podeliti pa u 1/2 dodati Eurokrem (količina po želji), preko Noblica naneti polovinu smese bez krema, onda drugu polovinu sa kremom i na kraju šlag.

Jedino što se kuva je voda za kafu. ;)
 
Jedna ona velika od 500g i plus ti ostane za ukrašavanje, ili kupiš na meru u biošopu. A ma i rešenje da se umuti slatka pavlaka, s tim da na tu količinu treba oko pola litra, ako ne i više, tako da se šlag ipak više isplati.
 
idem sutra odmah ujutru da pokupujem sve i da napravim,pa kad se ovi sto po ceo dan vicu mama jel ima nesto slatko vrate ,ima da ih iznenadim.samo,posto mi ne volimo kafu,smislila sam da noblice zamacem u vruc neskvik,valjda ce i to biti lepo
 

Back
Top