Kako postati covek

elendil

Aktivan član
Poruka
1.996
Kada ste rodjeni na ovom svetu,niste sa sobom doneli i prirucnik za zivot.Zivotna pravila ucicete kroz teske prakticne lekcije.Namera dole navedenih pravila je da vam zivot ucini laksim.
1.Dobicete telo.Mozete ga voleti ili mrzeti,ali ono ce pripadati vama citavog zivota.To ce biti jedina stvar koju posedujete i koju cete zadrzati do kraja zivota.
2.Ucicete lekcije.Upisani ste u celodnevnu skolu nazvanu zivot na planeti Zemlji.Svakog dana u ovoj skoli imacete priliku da ucite lekcije.Mozda ce vam se te lekcije dopadati,ili cete misliti da su nevazne i glupe.
3.Nema gresaka,postoje samo lekcije.Rast je proces eksperimentisanja proba i gresaka.Takozvani neuspeli eksperimenti su u podjednakoj meri deo procesa kao i eksperimenti koji su "uspeli".
4.Lekcije se ponavljaju sve dok se ne savladaju.Bice vam prezentirane na razlicite nacine sve dok ih ne naucite.Kada naucite jednu,prelazite na sledece.Ako ih ne savladjujete lako,lekcije postaju teze.Znacete da ste ih savladali,po tome sto su se vase akcije izmenile.
5.Savladjivanje lekcija je beskrajno.Nema ni jednog perioda u zivotu koji ne sadrzi svoje lekcije.Svako doba,svaki dogadjaj,predstavljaju univerzalnog ucitelja.Sve dok ste zivi,bice lekcija koje treba uciti.
6."Tamo" nije bolje nego "ovde".Nema nicega sto vodi ka sreci.Kada vase "tamo"postane "ovde",vi cete jednostavno naci drugo "tamo" koje ce opet izgledati bolje nego o"ovde".
7.Drugi ljudi predstavljaju samo vasa ogledala.Vi ne mozete voleti ili mrzeti nesto kod druge osobe sve dok to nije odraz u vama,necega sto vi volite ili mrzite kod sebe.
8.Sta cete uciniti sa vasim zivotom,to zavisi od vas.Raspolazete sa svim alatima i potrebnim pomopcnim sredstvima, a kako cete ih upotrebiti to je vasa stvar.Postoje tri vrste ljudi: a)oni koji cine da se nesto dogadja
b)oni koji posmatraju sta se dogadja c)oni koji brinu o onome sto se dogadja.
Uzmite svoj zivot u sopstvene ruke ili cete pasti u ruke nekom drugom.
9.Svi odgovori leze u vama samima.Sve sto treba da cinite je da gledate,slusate i imate vere.
10.Tezicete da zaboravite sve ovo.
 
elendil:
3.Nema gresaka,postoje samo lekcije.Rast je proces eksperimentisanja proba i gresaka.Takozvani neuspeli eksperimenti su u podjednakoj meri deo procesa kao i eksperimenti koji su "uspeli".

Ima grešaka. Ne postoji samo rast nego je moguć i i pad. I predaja. Zašto se npr. neko obesi? Što je nešto dobro shvatio?

elendil:
4.Lekcije se ponavljaju sve dok se ne savladaju.Bice vam prezentirane na razlicite nacine sve dok ih ne naucite.Kada naucite jednu,prelazite na sledece.Ako ih ne savladjujete lako,lekcije postaju teze.Znacete da ste ih savladali,po tome sto su se vase akcije izmenile.

Isti komentar kao kod 3.) + pitanje: ko će nam jih prezentovati?

elendil:
6."Tamo" nije bolje nego "ovde".Nema nicega sto vodi ka sreci.Kada vase "tamo"postane "ovde",vi cete jednostavno naci drugo "tamo" koje ce opet izgledati bolje nego o"ovde".

Svašta.

elendil:
9.Svi odgovori leze u vama samima.Sve sto treba da cinite je da gledate,slusate i imate vere.

Vere u ...šta ili koga?

A 10. je kao: hahaha, sve je jedno, baš nas briga, ne učinimo li ništa, nema veze? Jel' osećaš, da jedne tvrdnje pobijaju duge (treba/ne treba nešto učiniti)?
Izvini, ali ne čini li ti se, da tvoj nauk zaboravlja bitne stvari?
 
Molila sam Boga da mi da snagu da bih mogla da vladam. Ucinio me slabom da bih mogla ponizno da slusam... Molila sam da mi da zdravlje da bih mogla da uradim velike stvari. Dao mi je nemoc da bih mogla da uradim bolje stvari... Molila sam da mi da bogatstvo da bih mogla da budem srecna. Dao mi je siromastvo da bih mogla da budem mudra... Molila sam da mi da moc da bih mogla da hvalim ljude. Dao mi je slabost da bih mogla da osetim potrebu za Bogom... Molila sam da mi da sve da bih mogla da uzivam u zivotu. Dao mi je zivot da bih mogla u svemu da uzivam... Nista nisam dobila sto sam trazila, ali sam dobila sve cemu sam se nadala. Skoro protiv mene, moje neizgovorene molitve bile su uslisene. Ja sam, od svih ljudi, blagoslovena najvise!
 
Edilili:
Molila sam Boga da mi da snagu da bih mogla da vladam. Ucinio me slabom da bih mogla ponizno da slusam... Molila sam da mi da zdravlje da bih mogla da uradim velike stvari. Dao mi je nemoc da bih mogla da uradim bolje stvari... Molila sam da mi da bogatstvo da bih mogla da budem srecna. Dao mi je siromastvo da bih mogla da budem mudra... Molila sam da mi da moc da bih mogla da hvalim ljude. Dao mi je slabost da bih mogla da osetim potrebu za Bogom... Molila sam da mi da sve da bih mogla da uzivam u zivotu. Dao mi je zivot da bih mogla u svemu da uzivam... Nista nisam dobila sto sam trazila, ali sam dobila sve cemu sam se nadala. Skoro protiv mene, moje neizgovorene molitve bile su uslisene. Ja sam, od svih ljudi, blagoslovena najvise!
Uvek se srecemo u Molitvama i tihovanju.Svo svetlo koje sam nakupio na stazi,uvek sam voljan da podelimo.Blagoslovena bila.
 
Edilili:
Molila sam Boga da mi da snagu da bih mogla da vladam. Ucinio me slabom da bih mogla ponizno da slusam... Molila sam da mi da zdravlje da bih mogla da uradim velike stvari. Dao mi je nemoc da bih mogla da uradim bolje stvari... Molila sam da mi da bogatstvo da bih mogla da budem srecna. Dao mi je siromastvo da bih mogla da budem mudra... Molila sam da mi da moc da bih mogla da hvalim ljude. Dao mi je slabost da bih mogla da osetim potrebu za Bogom... Molila sam da mi da sve da bih mogla da uzivam u zivotu. Dao mi je zivot da bih mogla u svemu da uzivam... Nista nisam dobila sto sam trazila, ali sam dobila sve cemu sam se nadala. Skoro protiv mene, moje neizgovorene molitve bile su uslisene. Ja sam, od svih ljudi, blagoslovena najvise!

Edilili, jel ovo citat iz pomenute knjige(btw nisam je čitala :oops: )ili tvoje razmišljanje? U svakom slučaju mi se mnogo svidelo
 
Apokalipsa:
elendil:
3.Nema gresaka,postoje samo lekcije.Rast je proces eksperimentisanja proba i gresaka.Takozvani neuspeli eksperimenti su u podjednakoj meri deo procesa kao i eksperimenti koji su "uspeli".

Ima grešaka. Ne postoji samo rast nego je moguć i i pad. I predaja. Zašto se npr. neko obesi? Što je nešto dobro shvatio?

elendil:
4.Lekcije se ponavljaju sve dok se ne savladaju.Bice vam prezentirane na razlicite nacine sve dok ih ne naucite.Kada naucite jednu,prelazite na sledece.Ako ih ne savladjujete lako,lekcije postaju teze.Znacete da ste ih savladali,po tome sto su se vase akcije izmenile.

Isti komentar kao kod 3.) + pitanje: ko će nam jih prezentovati?

elendil:
6."Tamo" nije bolje nego "ovde".Nema nicega sto vodi ka sreci.Kada vase "tamo"postane "ovde",vi cete jednostavno naci drugo "tamo" koje ce opet izgledati bolje nego o"ovde".

Svašta.

elendil:
9.Svi odgovori leze u vama samima.Sve sto treba da cinite je da gledate,slusate i imate vere.

Vere u ...šta ili koga?

A 10. je kao: hahaha, sve je jedno, baš nas briga, ne učinimo li ništa, nema veze? Jel' osećaš, da jedne tvrdnje pobijaju duge (treba/ne treba nešto učiniti)?
Izvini, ali ne čini li ti se, da tvoj nauk zaboravlja bitne stvari?
Taj nauk nije moj,njega su stvarali mnogo mudriji od moje malenkosti,greskom nisam potpisao,ali se ne kitim tudjim perje.
 
Natpis Instituta za fizikalnu medicinu i rehabilitaciju (East River, New York)... Moj odraz u ogledalu... Neko je jednom rekao da smo svi mi odgovorni za svoj svemirski brod. I ja za svoj. To su moji usponi i padovi. Pre nego sto sam dozivela "udarce", mogla sam da radim deset hiljada stvari. Sada mogu samo devet hiljada. Mogu da patim zbog onih hiljadu ili da se usredsredim na devet hiljada koje su mi preostale. Ako odlucimo da lose stvari ne koristimo kao opravdanje za odustajanje, onda neka iskustva koja i vi imate i koja vas sputavaju mogu da se gledaju iz drugacije perspektive. Mozete da zastanete, bolje pogledate i dobijete priliku da kazete: "Mozda to i nije tako bitno." Zapamtite: Iskustvo nije ono sto se desava coveku, vec ono sto covek radi s tim sto mu se desava! Svetlost me ispunjava i daje snagu da sledim svoje snove... Hvala Ti...
 
Edilili:
Natpis Instituta za fizikalnu medicinu i rehabilitaciju (East River, New York)... Moj odraz u ogledalu... Neko je jednom rekao da smo svi mi odgovorni za svoj svemirski brod. I ja za svoj. To su moji usponi i padovi. Pre nego sto sam dozivela "udarce", mogla sam da radim deset hiljada stvari. Sada mogu samo devet hiljada. Mogu da patim zbog onih hiljadu ili da se usredsredim na devet hiljada koje su mi preostale. Ako odlucimo da lose stvari ne koristimo kao opravdanje za odustajanje, onda neka iskustva koja i vi imate i koja vas sputavaju mogu da se gledaju iz drugacije perspektive. Mozete da zastanete, bolje pogledate i dobijete priliku da kazete: "Mozda to i nije tako bitno." Zapamtite: Iskustvo nije ono sto se desava coveku, vec ono sto covek radi s tim sto mu se desava!
:D
 
Staroindijski zapis... Podseca na prolaznost i da treba da zivimo SADA i OVDE... "Knjiga zivota je vrhovna knjiga; ne moze se ni zatvoriti, ni ponovo, po zelji otvoriti. Najzanimljivije mesto u njoj ne cita se dva puta, nego se sudbonosni list sam od sebe okrece. Covek bi hteo da zastane na strani na kojoj se voli, a strana na kojoj se umire (rastaje) vec mu je pod prstima..."
 
Edilili:
Staroindijski zapis... Podseca na prolaznost i da treba da zivimo SADA i OVDE... "Knjiga zivota je vrhovna knjiga; ne moze se ni zatvoriti, ni ponovo, po zelji otvoriti. Najzanimljivije mesto u njoj ne cita se dva puta, nego se sudbonosni list sam od sebe okrece. Covek bi hteo da zastane na strani na kojoj se voli, a strana na kojoj se umire (rastaje) vec mu je pod prstima..."

Ukrascu tvoju senku,obuci je na sebe i pokazivati svima.Bices moj nacin odevanja svega neznog i tajnog.Jer,ti si jedini nacin da pokrijes golotinju ove detinje duse i da se vise ne stidim pred biljem i pred pticama.Pa i onda kada dotrajes,iskrzanu i izbledelu necu te sa sebe skidati,na meni ces se raspasti.Zasivacu te vetrom.Posle cu znas,pobrkati moju kozu sa tvojom.Ne znam da li me shvatas?To nije prozimanje to je umivanje tobom.Ljubav je ciscenje nekim.Ljubav je neciji miris,sav izatkan po nama.
Tetoviranje mastom.
Evo,silazi sumrak i svet postaje hladniji.Ti si moj nacin toplog.Obuci cu te na sebe da se ovako pokisao ne prehladim od studeni svog straha i samoce.
Do neke sledeca prilike...
 
Kada volis prirodno je da naidje i patnja.Ako zelis ljubav moraces mnogo da patis,a ako pocnes da se pribojavas patnje,vremenom ce te uplasiti i ljubav.Tako ce naici vreme kada mozda neces patiti-mozes ziveti veoma udobnim i konvencionalnim zivotom,ali ces propustiti sve lepo.Zato sto sve sto je lepo dolazi kroz ljubav...A ljubav pritice samo ako si spreman da prihvatis i patnju.To je cena koja se mora platiti.I zivotu nista nije besplatno,za sve se mora platiti.To je dobro,jer kada bi sve bilo besplatno izgubilo bi znacaj i niko ne bi uzivao u stecenom.
 
When things go wrong as they sometimes will, When road you're trudging seems all uphill, When the funds are low, and the debts are high, And you want to smile, but you have to sigh, When care is pressing you down a bit - Rest if you must, but don't you quit. Success is failure turned inside out, The silver tint of the clouds of doubt, And you never can tell how close you are, It may be near when it seems afar. So, stick to the fight when you're hardest hit - It's when things go wrong that you mustn't quit.
 
Ponekad kad se osetis vaznom,
Ponekad kad ti Ego procveta,
Ponekad kada pomislis,
da si bolja od celog sveta;
Ponekad kad osetis da ce tvoj odlazak
Ostaviti za sobom prazninu,
Samo poslusaj savet ovaj
i osetices spokoj finu.

Uzmi kofu i napuni je sa vodom,
stavi ruku u nju do clanka;
izvadi je i praznina koja ostaje
je mera koliko ce te biti manjka.
Mozes pljuskati i prskati,
izazvati pravo talasanje,
Ali stani i videces da za tren
sve izgledace kao ranije.

Pouka ovog primera malog
je da od sebe dam sve do gole koze,
da budem ponosna na sebe ali da pamtim:
nema coveka bez koga se ne moze...
 
Da li ti se ikada desilo
da budan docekas svitanje zore
dok oko tebe tamna kisa pada
da te potopi tuga
kao mene sada
i da samo neka potajno skrivena nada
gasi zedj tvoju u noci bez kraja

Da li ti se ikada desilo
da ti zabranjenu misao uhvati svitanje
da sam sebi postavljas nemoguce pitanje
da ti odgovor uguse vlazne daljine
da sve to ne zelis
ali te pece bol istine
i da se smesis dok te guse skrivene suze

Da li ti se ikada desilo
da su ti ruke prazne
i da svitanje hladno u njih hvatas nemo
i cujes nevidljivi zvuk
u noci kako te steze
To septembarske kise samo
sa tobom se druze i ka tebi beze...
 
Dugo su dve kutije stajale na starom,prasnjavom stolu u sobi koja je mirisala na uspomene i cutale.
Vreme je,rezbareci ih polako prolazilo.Jednog dana progovorise:
-Oprostite sto vas uznemiravam.Vec se dugo poznajemo iz vidjenja pa se zelim predstaviti.Dopustite,ja sam Tajna.
-Ah,vrlo mi je drago sto sam vas upoznala.Samoca i tisina u ovoj sobi su sve manje podnosljive.Cenim vasu susretljivost.Dopustite da se predstavim, i ja sam Tajna.
A zatim su se gordo okrenule jedna od druge i zacutale...zauvek...
 

Back
Top