Optimista,pesimista ili nesto trece..:-D

I suprotnosti se privlace, svakako da u sve tri kombinacije veza moze da uspe, ali ako su oboje pozitivnog stava i misljenja, ako ne mrace, ako su vedri, raspolozeni, ako umeju da uzivaju u zivotu, raduju se i u svakom zlu umeju da pronadju nesto dobro, onda mislim da ce ekvivalentno tome biti srecan par u procentualno vecem broju slucajeva nego u druga dva spoja.
 
I suprotnosti se privlace, svakako da u sve tri kombinacije veza moze da uspe, ali ako su oboje pozitivnog stava i misljenja, ako ne mrace, ako su vedri, raspolozeni, ako umeju da uzivaju u zivotu, raduju se i u svakom zlu umeju da pronadju nesto dobro, onda mislim da ce ekvivalentno tome biti srecan par u procentualno vecem broju slucajeva nego u druga dva spoja.

ovim si odgovorila Jeci

tema se zatvara ;)
 
I suprotnosti se privlace, svakako da u sve tri kombinacije veza moze da uspe, ali ako su oboje pozitivnog stava i misljenja, ako ne mrace, ako su vedri, raspolozeni, ako umeju da uzivaju u zivotu, raduju se i u svakom zlu umeju da pronadju nesto dobro, onda mislim da ce ekvivalentno tome biti srecan par u procentualno vecem broju slucajeva nego u druga dva spoja.

Slazem se sa tobom,draga...Meni nekako najgore deluje ova treca kombinacija,sta kazes amiga moja? Ja milsim da u trecoj kombinaciji tesko da od pesimiste mozes napraviti optimistu,a da ce pesmista od optimiste napraviti bas suprotno..nekako mislim da je ovde naglasak na trajanju,sve dok je optimista spreman da "vuce" pesimistu...:)
 
Koja veza(emotivna,ljubavna) ima najvise sanse da uspe: kada su par optimisti,kada su pesimisti oboje ili kada je to par optimista i pesimista?
Sta mislite,da cujemo...:)

pa...
pesimisti generalno imaju oklembesene njuske, ne mrdaju malim prstom, vuku se ko premlaceni (sve figurativno:P). takvi ljudi generalno nemaju uspeha, namrgodjeni i "nesrecni". ne samo u ljubavi nego inace.
 
Koja veza(emotivna,ljubavna) ima najvise sanse da uspe: kada su par optimisti,kada su pesimisti oboje ili kada je to par optimista i pesimista?
Sta mislite,da cujemo...:)
Najveće su šanse zapravo kad se nađu dvoje koji se vole,razumiju jedno drugo i s povjerenjem grade svoj odnos..a ako su k tome još oboje optimisti,vedrog pogleda na svijet oko njih,neskloni samomučenjima ,onda zaista imaju sve izglede za uspješnu vezu.
Ipak,kombinacija koju bih ja odabrala(a nije da nisam birala,nije da nisam imala iskustva)je upravo par u kom bi jedan bio optimista,a drugi djelimično optimista(ili djelimično pesimista,zavisi kako gledamo na stvar)..a zašto?
Zato što se u tome krije mala čar,da kad jedno ponekad klone,ono drugo bude tu da ga podigne..u toj filigranskoj nejednakosti pogleda na optimizam postoji draž međusobnog davanja,ona ljepota pripadanja i međusobnog nadopunjavanja:)
 
Najveće su šanse zapravo kad se nađu dvoje koji se vole,razumiju jedno drugo i s povjerenjem grade svoj odnos..a ako su k tome još oboje optimisti,vedrog pogleda na svijet oko njih,neskloni samomučenjima ,onda zaista imaju sve izglede za uspješnu vezu.
Ipak,kombinacija koju bih ja odabrala(a nije da nisam birala,nije da nisam imala iskustva)je upravo par u kom bi jedan bio optimista,a drugi djelimično optimista(ili djelimično pesimista,zavisi kako gledamo na stvar)..a zašto?
Zato što se u tome krije mala čar,da kad jedno ponekad klone,ono drugo bude tu da ga podigne..u toj filigranskoj nejednakosti pogleda na optimizam postoji draž međusobnog davanja,ona ljepota pripadanja i međusobnog nadopunjavanja:)

:ok: :)

@tema

Retki su ljudi koji su konstantno samo pesimisti ili optimisiti...to je vise neka generalna podela...
Najbolja je sredina (umereni optimisti)...pa kad jedno klone eto drugog da povuce i obrnuto...mislim da takve veze jedino funkcionisu, uz uslov da u vezi postoji ono sto je navedeno u citiranom postu...sve ostalo su neke krajnosti koje su dugorocno osudjene na propast...
 
Koja veza(emotivna,ljubavna) ima najvise sanse da uspe: kada su par optimisti,kada su pesimisti oboje ili kada je to par optimista i pesimista?
Sta mislite,da cujemo...:)

Optimisti..ili optimista i realista, ili oboje realisti. Oboje pesimisti? Pa takvi jedino da se ubiju zajedno..kakav crni pesimizam dosta je losih stvari na ovom svetu i bez negativnih razmisljanja
 

Back
Top