Persi Dzekson serijal
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Persi Dzekson serijal

Zainteresovan član djika (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

Podrazumevano Persi Dzekson serijal

Kris Kolumbos reditelj, poznat, izmedju ostalog, i kao covek koji je zapoceo snimanje sage o Hariju Poteru, resio je da preuzme slican korak i snimi prvi deo avanture o Persiju Dzeksonu, decaku koji saznaje da je sin starogrckog boga Posejdona.
    Naime on se uplice u kostac sa starogrckim bogovima, koji danas zive ( molilm vas zamislite) u Americi i to onoga trenutka kada saznaje da je Zevsu ukradena munja, njegovo najmocnije oruzje. Persi potom odlazi u kamp polukrvnih, gde deca slicna njemu, tj polubogovi i mitoloska bica, zive. Tu ce sresti Anabet, cerku boginje Atine, i sa njom i svojim prijateljem Gruverom, koji je satir, krece da pronadje Zevsovu munju i svoju majku koju je oteo minotaur.
    Film ce nekima mozda izgledati kao jos jedna trenuta zamena za Harija Potera. Ukoliko ste vec citali knjigu, moj savet vam je da film nikako ne gledate jer cete se sigurno razocarati. Ja je nisam citala, ali sam malo gledala po internetu i razlika je ogromna, sto se vidi iako niste ni citali knjigu. Osim sto je mnogo skracena, najvece razocarenje ce sigurno biti Anabet Cejs, koja u knjizi ima plavu kovrdzavu kosu i zaista podseca na neku boginju iz starogrckih mitova, dok u filmu ima smedju pravu kosu i izgleda, bar meni, kao da je dosla iz ,,Srednjoskolskog mjuzikla``. Jedina izmena koja se meni dopala je to sto likovi u knjizi, na pocetku svoje avanture imaju po dvanaest godina, dok je reditelj odlucio da u prvom filmu, koji inace nosi naziv ,,Persi Dzekson i kradljivac munje`` imaju po sedamnaest godina.
    Bez obzira na bezbroj mana, ja licno obozavam grcku ili bilo koju mitologiju, a volim i ovakav zanr filmova, pa mi je bilo i interesantno da ga pogledam. Volela bih da cujem i druga misljenja, bez obzira da li su pozitivna ili negativna.

Iskusan strawbbery_city (avatar)
    Učlanjen
    28.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Podrazumevano Re: Persi Dzekson serijal

meni licno se nije svideo film iz razloga sto mi je suvise fora ukradeno iz filma borba titana

Iskusan strawbbery_city (avatar)
    Učlanjen
    28.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Učlanjen
    07.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

Pa dobro, kada snimas film po motivima grcke mitologije, prica ce uglavnom biti ista. Svaka ce pratiti price iz grckih mitova, samo ce likovi biti nesto drugaciji.

Učlanjen
    07.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

Gledala bih ja i ovaj ,,Pad titana``, svidja mi se.

Moderator Slaven777 (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    404

To pričajte Riku Riordanu koji je napisao knjige, a ne ovima koji su pravili film.

P.S. Ne vjerujem da je dok je pisao knjige imao na umu stari Clash of the Titans, prosto je nemoguće.
    "Narod jer pučina i ne pamti niti zna išto, to je skup poluidiota koje svaka budala zafrkava i vuče za nos." --FORMICA

Deuce nije na forumu
    There's an old Italian saying: you fuck up once, you lose two teeth.
    Domaćin Deuce (avatar)
    Učlanjen
    02.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    99

Citat Original postavio djika Pogledaj poruku
    Kris Kolumbos reditelj, poznat, izmedju ostalog, i kao covek koji je zapoceo snimanje sage o Hariju Poteru, resio je da preuzme slican korak i snimi prvi deo avanture o Persiju Dzeksonu, decaku koji saznaje da je sin starogrckog boga Posejdona.
    Naime on se uplice u kostac sa starogrckim bogovima, koji danas zive ( molilm vas zamislite) u Americi i to onoga trenutka kada saznaje da je Zevsu ukradena munja, njegovo najmocnije oruzje. Persi potom odlazi u kamp polukrvnih, gde deca slicna njemu, tj polubogovi i mitoloska bica, zive. Tu ce sresti Anabet, cerku boginje Atine, i sa njom i svojim prijateljem Gruverom, koji je satir, krece da pronadje Zevsovu munju i svoju majku koju je oteo minotaur.
    Film ce nekima mozda izgledati kao jos jedna trenuta zamena za Harija Potera. Ukoliko ste vec citali knjigu, moj savet vam je da film nikako ne gledate jer cete se sigurno razocarati. Ja je nisam citala, ali sam malo gledala po internetu i razlika je ogromna, sto se vidi iako niste ni citali knjigu. Osim sto je mnogo skracena, najvece razocarenje ce sigurno biti Anabet Cejs, koja u knjizi ima plavu kovrdzavu kosu i zaista podseca na neku boginju iz starogrckih mitova, dok u filmu ima smedju pravu kosu i izgleda, bar meni, kao da je dosla iz ,,Srednjoskolskog mjuzikla``. Jedina izmena koja se meni dopala je to sto likovi u knjizi, na pocetku svoje avanture imaju po dvanaest godina, dok je reditelj odlucio da u prvom filmu, koji inace nosi naziv ,,Persi Dzekson i kradljivac munje`` imaju po sedamnaest godina.
    Bez obzira na bezbroj mana, ja licno obozavam grcku ili bilo koju mitologiju, a volim i ovakav zanr filmova, pa mi je bilo i interesantno da ga pogledam. Volela bih da cujem i druga misljenja, bez obzira da li su pozitivna ili negativna.
    Procitaj knjigu ...ne moras ovu ,procitaj bilo koju !
    Siguran sam da je vaše znanje o glupostima beskonačno .

Učlanjen
    07.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

Molim te, bibliotekar, preporuci mi neku.

Deuce nije na forumu
    There's an old Italian saying: you fuck up once, you lose two teeth.
    Domaćin Deuce (avatar)
    Učlanjen
    02.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    99

Siguran sam da je vaše znanje o glupostima beskonačno .

Učlanjen
    07.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

Bravoooo! A sada bi smo mogli malo o filmu..

Slične teme

1. Džekson: Na Kosovu neophodno međunarodno prisustvo
    Autor strawbbery_city u forumu Politika
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 12.06.2009., 22:55
  2. Majkl Dzekson
    Autor Lucky girl u forumu Muzika
    Odgovora: 12016
    Poslednja poruka: 11.03.2008., 22:47
  3. majkl dzekson
    Autor banegad u forumu Ostali sportovi
    Odgovora: 74