Kako do Kanadske iseljeničke vize?

I mene interesuje ovo što je štrumfeta pitala ako si saznala javi :) Ako jedan suprižnik dobije radnu vizu drugi automatski ima open work vizu tj. može da radi i mjenja poslove dok onaj s radnom vizom ne može da mjenja posao ( može da da otkaz i vrati se kući). E sad ako idete skupa na radnu vizu kako sam ja skontala on te samo navodi da ideš s njim i to je to a možeš i poslije da dođeš recimo dok se on malo snađe pogotovo ako imaš djecu ..... E sad mene zbunjuju predhodna pitanja kakvi papiri za open work šta? Ako suprug ode npr. ja dolazim za 2/3 mjeseca preko ja sam mislila da na osnovu samog toga mogu da radim ispravite me ako treba neki zahtjev šta se radi ako neko zna i u moje ime hvala na odgovoru :)
 
Pozz Selestija
Mogao je on mene i decu da navede u aplikaciji da idemo sa njim skupa, ali su nas svi savetovali da ne predajemo zajedno(teze se onda dobija viza).Tako da je on predao za radnu vizu a ja i deca kasnije predajemo kad on ode u Kanadu.(ako dobije ) A u pravu si- radna viza te obavezuje da radis taj posao za koji je aplicirano dok sa otvorenom radnom mozes da radis bilo koji posao.
 
Pozz Selestija
Mogao je on mene i decu da navede u aplikaciji da idemo sa njim skupa, ali su nas svi savetovali da ne predajemo zajedno(teze se onda dobija viza).Tako da je on predao za radnu vizu a ja i deca kasnije predajemo kad on ode u Kanadu.(ako dobije ) A u pravu si- radna viza te obavezuje da radis taj posao za koji je aplicirano dok sa otvorenom radnom mozes da radis bilo koji posao.

Strumfeta
Ok. Jeste ako te ne navede onda ti poslije tražiš da dodješ: vjenčani list ne znam njegova plata i sta jos prikažete i dolaziš i ti s djecom. Ok. Polako biće to sve... Slično je i kod mene neka nam je sa srećom.... ;)
 
izgleda jeste...i ja se interesujem za preseljenje u neku drzavu u inostranstvu,porodicno,al mrka kapa...ja sam pokusavala nekad skoro aplicirati za vizu Kanadu al moras imati osnovni nivo znanja poznavanja engleskog jezika ili francuskog ili nekog ko ce garantovati za tebe...kod nas slucaj ni jedno ni drugo..evo o Kanadi iz prve ruke :D
 
Pozdrav.Imam jedno pitanje.
Dobio sam radnu vizu i putujem sad krajem marta u BC Vankuver kompanija hoce da krenemo sa PR pa im treba potvrda o skolovanju a diploma srednje skole im izgleda neznaci bas puno da li je neko imao slicnih problema i kako ih je resio.Inace se radi o trogodisnjoj skoli koja je imala praksu zanat
 
Pitanje drustvu oko rangiranja diplome koja se salje WES-u:
Na ETF u Nisu posto sam po starom programu mi izdaju potvrdu uz diplomu da se moja diploma izjednacava sa masterom (10 semestra, 5 godina studija) i naravno spisak ispita, da li je ta potvrda dovoljna da mi WES prizna kao Master ako je neko imao slicnu situaciju?
 
Oko radne vize stvari stoje ovako kanadski poslodavac mora da dokaze da nemoze da pronadje radnika u Kanadi i da firma ima potrebu za uvozom radne snage da ce taj radnik da obucava i da doprinese profitu firme.Znaci nije bas prosto moja firma je angazovala advokate za taj posao sto je i po mom misljenju pravilno ima dosta caka.Kada firna dobije pozitivni odgovor i LMIA vi aplicirate za radnu vizu ja sam aplicirao u viza centru na dorcolu i dobio sam radnu vizu za 4 dana.
 
Cao svima! Da li se nekom desilo da sam ima vise poena i bolju sansu u Express Entry pool-u sam nego sa suprugom? Mi imamo takav slucaj, pa smo mislli da se ja prijavim sama, pa ako dobijem permanent resident status, da apliciramo za spajanje porodice. Ako je neko imao slicno iskustvo ili cuo za necije takvo iskustvo, javite se pls da cujemo kako je prosao proces, hvala puno unapred!!!!
 
Pozdrav za sve, imam jedan interesantan "problem", dobio sam US turističku vizu, u aplikaciji sam naveo da idem 10 dana turstički u NYC, ipak, došlo je do promjene plana, idem uskoro u Čikago kod društva i ostaću duže - par mjeseci, ali nikako duže od onoga što mi carinik udari u pasošu (obično 6 mjeseci udari), e sad, pravni savjetnik za imigraciju mi je rekao da će mi to biti najvjerovatnije problem prilikom apliciranja naredne godine za kanadsku porodičnu iseljeničku vizu (supruga će biti nosilac), jer sam u američkoj aplikaciji za vizu naveo da ostajem 10 dana, a ostaću par mjeseci, iako neću probiti datum iz pasoša što mi udari carinik na američkoj granici. On mi kaže da su umreženi sistemi USA, CAN, NZ i AUSTRL. i da ako uđu u moju aplikaciju koju sam slao online US ambasadi, vidjeće da sam tražio za 10 dana, a ostao duže (iako mi dozvole 6 mjeseci)!

Gdje je tu prekršaj ako mi dozvole da ostanem 6 mjeseci (dobio sam multipl) vizu, a ja ostanem 3-4 mjeseca, bez prekršaja i glupiranja tamo? Je li moguće da će radi toga da mi Kanađani prave problem oko porodične iseljeničke ili je ovo malo uštogljen i previše oprezan savjet pravnog savjetnika za imigraciju?
 
Moze li mi neko reći koji test iz engl.i koji nivo treba da se polozi za apliciranje vize za Kanadu?

Da dodam na @djpgiovany

Polazes IELTS test general training.
Moras da imas minimum CLB 7(IELTS 6) na sva cetiri dela(Listening, reading, writing i speaking) da bi mogao da apliciras za express entry.

Kako stvari trenutno stoje gledaj da se spremis/te za najmanje CLB9 (Ielts 8 7 7 7 za L R W S) jer bez toga tesko da ce te skupiti dovoljan broj bodova.

Srecno!
 

Back
Top