Pretplata za RTS jednaka pretplati za britanski BBC

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Sopocanac

Primećen član
Banovan
Poruka
576
Sad sam procitao da je pretplata za britanski BBC u Britaniji 60 evra godisnje. Za te pare britanci dobijaju televiziju koja je javni servis na kojoj nema nijedne reklame i gomilu producentskih BBC emisija vrhunskog kvaliteta.

U Srbiji je Tadic od skora digao pretplatu na 500 din mesecno sto mu dodje 6000 dinara sto je znaci 60 evra.

Znaci pretplata za RTS u Srbiji gde narod radi za 200-250 evra, i pretplata u engleskoj gde ljudi rade za 2000 evra je ista sto znaci da mi procentualno gledano prema prihodima placamo 10 puta vecu pretplatu nego britanac prosecan.

I sta dobijamo za to ? Dobijamo rezimsku televiziju gde je kritika rezima zabranjena, gomilu reklama po ceo dan, SMS kvizove i ostale kocke i prevare, 101 reprizu boljeg zivota i slicno....

Bruka ovo sto srpski narod trpi ne trpi nijedan drugi narod u evropi.
 
citao sam skorije da sada su usvojili neku yuredbu ovi iz vlasti tadiceve da ako ne placas racune mogu da ti skinu svakog meseca 30% od plate da namire taj dug.

znaci ne placas pretplatu za rts cim se nakuipi malo oni ti unapred to skinu od plate preko banke.

Samo ne znam kako ce to da izvedu u mom slucaju posto mi taj Tadic i ne daje platu pa ne moze on ni da mi je skida.
 
Sad sam procitao da je pretplata za britanski BBC u Britaniji 60 evra godisnje. Za te pare britanci dobijaju televiziju koja je javni servis na kojoj nema nijedne reklame i gomilu producentskih BBC emisija vrhunskog kvaliteta.

U Srbiji je Tadic od skora digao pretplatu na 500 din mesecno sto mu dodje 6000 dinara sto je znaci 60 evra.

Znaci pretplata za RTS u Srbiji gde narod radi za 200-250 evra, i pretplata u engleskoj gde ljudi rade za 2000 evra je ista sto znaci da mi procentualno gledano prema prihodima placamo 10 puta vecu pretplatu nego britanac prosecan.

I sta dobijamo za to ? Dobijamo rezimsku televiziju gde je kritika rezima zabranjena, gomilu reklama po ceo dan, SMS kvizove i ostale kocke i prevare, 101 reprizu boljeg zivota i slicno....

Bruka ovo sto srpski narod trpi ne trpi nijedan drugi narod u evropi.

Znaci,mozes da budes tihi,mozes da budes sopocalo,ali u svakom slucaju ostajes lazov na kvadrat.

Godisnja pretplata za BBC je 139,50 funti.
Glavni izvor finansiranja BBC – a predstavlja televizijska pretplata, koja po domaćinstvu, na godišnjem nivou iznosi £139.50

http://www.slideshare.net/Vukela/bbc-2072294

Ako je 139,50 funti jednako 60 evra,onda ok.
Ali samo sto nije, 139,5 funti je oko 153 efvra.

Ali nisi mnogo slagao,kako ti umes......samo za 2,5 puta. Sta je to za tebe.:hahaha::hahaha:
 
Znaci,mozes da budes tihi,mozes da budes sopocalo,ali u svakom slucaju ostajes lazov na kvadrat.

Godisnja pretplata za BBC je 139,50 funti.
Glavni izvor finansiranja BBC – a predstavlja televizijska pretplata, koja po domaćinstvu, na godišnjem nivou iznosi £139.50

http://www.slideshare.net/Vukela/bbc-2072294

Ako je 139,50 funti jednako 60 evra,onda ok.
Ali samo sto nije, 139,5 funti je oko 153 efvra.

Ali nisi mnogo slagao,kako ti umes......samo za 2,5 puta. Sta je to za tebe.:hahaha::hahaha:


Ali kad pogledas koje sve kanale i kakav program ima BBC a sta daje RTS onda je ta cifra od 153 evra za BBC smesna
 
Znaci,mozes da budes tihi,mozes da budes sopocalo,ali u svakom slucaju ostajes lazov na kvadrat.

Godisnja pretplata za BBC je 139,50 funti.
Glavni izvor finansiranja BBC – a predstavlja televizijska pretplata, koja po domaćinstvu, na godišnjem nivou iznosi £139.50

http://www.slideshare.net/Vukela/bbc-2072294

Ako je 139,50 funti jednako 60 evra,onda ok.
Ali samo sto nije, 139,5 funti je oko 153 efvra.

Ali nisi mnogo slagao,kako ti umes......samo za 2,5 puta. Sta je to za tebe.:hahaha::hahaha:

kazem ja sam procitao da je 60 evra. ok nek je 150 evra na godisnjem nivou to je opet 5 puta veca pretplata kod nas nego kod engleza sobzirom da srbin zaradjuje 10 puta manje.
 
Ево овако....Тај јавни сервис у Војводини емитује...
1 сат на мађарском, 1 сат на циганском, 1 сат на словачком, 1 сат на русинском,
1 сат на румунском, 1 сат на хрватском.....
Објасните ми....Који ****** ја имам да плаћам?
;) ;) ;)
 
treba pokrenuti neku peticiju za ukidanje javnog servisa...
javni servis nije javno preduzece u vlasnistvu drzave...po kom osnovu drzava ima pravo da uteruje dugove javnog servisa...???

mozemo mi da pokrecemo sta ocemo sve nam je dzaba dok ne skinemo tadica antisrbina i njegovu kliku lopova i mafijasa

taj RTS je javni servis ne zato sto on to zaista jeste, vec zato da bi bagra sa vlasti imala opravdanje kako da nas pljacka.\

da razni tsarisi kradu tudj novac i zive na tudjoj grbaci bez rada i truda.
 
Ево овако....Тај јавни сервис у Војводини емитује...
1 сат на мађарском, 1 сат на циганском, 1 сат на словачком, 1 сат на русинском,
1 сат на румунском, 1 сат на хрватском.....
Објасните ми....Који ****** ја имам да плаћам?
;) ;) ;)

Па братство и јединство.Еуропска србија је наследница Југославије.
 
mozemo mi da pokrecemo sta ocemo sve nam je dzaba dok ne skinemo tadica antisrbina i njegovu kliku lopova i mafijasa

taj RTS je javni servis ne zato sto on to zaista jeste, vec zato da bi bagra sa vlasti imala opravdanje kako da nas pljacka.\

da razni tsarisi kradu tudj novac i zive na tudjoj grbaci bez rada i truda.

ma bilo je preplate i pre a bice je i posle tadica...mene zanima sta ja da uradim ako ne zelim ni da gledam ni da placam javni servis...jednostavno mi ne treba...??
sta da rade ostali koji ne zele da imaju javni servis...???
sto RTS ne skrenbluje program--pa ko hoce da ih gleda nek kupi karticu...???
 
molim moderaciju da ispravi naslov posta "pretplata za rts procentualno veca nego pretpala za BBC"

jer svaki porz, a pretplata je takodje porez kao i svaki drugi se placa procentualno u odnosu na prihode.

i sobzirom da je u engleskoj plata 2000 evra a pretplata 150 evra godisnje znaci da je pretplata na BBC za godinu dana nekih 7% mesecne plate tamo

dok je u srbiji pretplata za RTS t60 evra godisnje sto mu dodje nekih 20% mesecnih prihdoa sto znaci da je pretplata za RTS u procentima 3 puta veca nego pretplata za BBC
 
ma bilo je preplate i pre a bice je i posle tadica...mene zanima sta ja da uradim ako ne zelim ni da gledam ni da placam javni servis...jednostavno mi ne treba...??
sta da rade ostali koji ne zele da imaju javni servis...???
sto RTS ne skrenbluje program--pa ko hoce da ih gleda nek kupi karticu...???

zato sto znaju da niko ne bi ni gledao rts

njima nije cilj da to bude posteno nego da ti otmu tvoj novac iz dzepa.
 
ma bilo je preplate i pre a bice je i posle tadica...mene zanima sta ja da uradim ako ne zelim ni da gledam ni da placam javni servis...jednostavno mi ne treba...??
sta da rade ostali koji ne zele da imaju javni servis...???
sto RTS ne skrenbluje program--pa ko hoce da ih gleda nek kupi karticu...???

Не може тако...Има да гледаш јавни сервис...
Како би знао да живиш добро и да си срећан у овој држави,
ако њих не гледаш....? МОРА ДА ИХ ГЛЕДАШ.
:hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top