kapsule za novcice

Kapsule - ubjedljivo najbolja i najkvalitetnija zastita za novcice. naravno u njih se stavljaju samo raritetni odnosno komadi vrijedni takvog cuvanja, ili pak neke cesce kovanice koje su totalni UNC, brilliant UNC pa zelimo da takve i ostanu. a i ja bi rado volio da znam gdje se mogu kupiti, mislim vecina prodaje kartoncice zastitne za novac ali kapsule...pozdrav.
 
Vi tražte i razgovarate o ovim kapsulama?
 

Prilozi

  • kapsule.jpg
    kapsule.jpg
    24,8 KB · Pregleda: 63
Ovde možete kupiti ili čete barem videti proizvodjača pa na toj osnovi potražiti bliže vama. Ovde 10 kom košta 3 evra plus pošta, a za slanje poštom u Srbiju ili Bosnu oko 5 eura. Imaju svu opremu za numizmatičare i filateliste.

http://www.kibela.net/
 
Poslednja izmena:
Ja sam svojevremeno za te kapsulice pitao po svim mogucim zlatarama, jer se u kapsulicama prodaju i zlatnici. Niko nije znao da mi kaze gde ima da se kupe, kazu da oni te zlatnike tako dobijaju zajedno sa kapsulicama. Medjutim, u par radnji su imali nekoliko praznih koje su im sigurno ostale kada im ljudi ponude da im otkupe zlatnike, pa su mi ih dali onako fraj. POZDRAV
 
U Ljubljani postoje dve specializirane trgovine za numizmatiku koje pored novčanica i kovanica nude svu opremu od albuma, listova,kapsula,. Ima nekoliko internet trgovina, na svim skupovima i medjunarodnm susretima dolaze naši a i strani trgovci s tom opremom. Recimo, krajem meseca na Collecti. A te kapsule su pravljene iz posebne plastčne mase, koja u sebi nema klora, jer je posebno on štetljiv za metal . Kapsule su neophodne za sve kovanice, koje još oksidiraju. Ako nekome zatreba neka pomoć, neka mi se slobodno obrati.
 

Back
Top