EUROSONG 2010.

a bre Milun

Buduća legenda
Poruka
32.574
dugo sam se predomisljao di da stavim ovu temu. dali joj je mesto na politika ili mozda treba otvoriti novi podforum ljudi koji ruse tesko dostignut ugled srbije u evropi.

molio bih administraciju da mi ostavi temu na politici jer mislim da je tema politicka.

elem, veceras treba da se odabere predstavnicka pesma srbije na esc u oslu 2010.
jos na pocetku emisije video sam da nema sta da se bira. vec je neko odabrao ili , bolje recene, vec se neko odabrao.
dali je moguce da se u jednoj zemlji koja sebe zove demokratskom moze ovako nesto dogoditi.? ovo nije bilo ni u slobino vreme. koji su to bogovi koji davaju zeleno svetlo za ovakve gluposti. ali kad pogledam politicare koji vladaju nad srbijom sve mi je jasno.
najveci stid sam doziveo kada je na esc u beogradu pre dve godine bregovic dobio udarnu ulogu sa svojom ciganskom muzikom. on nas je predstavio svetu kao narod cigana i kalasnjikova. lepa reputacija. ove godine ne da je samo ucestvovao u biranju srpske pesme
za evroviziju nego nam je uvalio svoje pesme. kako je moguce da covek moze sam sebe da bira? moguce je. .....naravno. ako presednik srbije govori uvek u prvom licu jednine, onda je logicno ono sto se dogadja u ovom bosansko-crnogorskom bastionu koji mnogi nazivaju beograd odnosno srbija.

ne secam se ikada da je srpski folklor, na koji navodno insistira ovaj bosanac zvani bregovic, ikada imao ciganski melos. .......jos od 80-tih godina proslog veka , sarajevo je celom srpskohrvatskom podrucju nametnulo najpre kic - muziku a zatim i cuveni turbo folk prebogat islamskim elementima...........ali ni to nije bilo dovoljno. jos vise su ponizili srpski narod namecuci mu svog bosanskog pulena bregovica kao vrsnog kompozitora ciganske muzike. vrhunac pljuvanja po srpskoj muzickoj kulturi odnosno folkloru.

zasto je svima tim takozvanim srbima van srbije toliko stalo da uniste ugled srbije u svetu.......nije mi jasno? nije iskljuceno da su za to placeni. .......i kako su uopste dosli do tog nivoa da bez problema namecu jednom celom narodu svoju primitivnu kulturu olicenu u muzici koja se svuda u evropi tretira kao neukusna i ne-evropska.
ili mozda taj bregovic zeli da smesti srbiju na orijent , u tadzikistan u banglades...........
u svakom slucaju, stidim se sto sam srbin ne zato sto mi se ne dopada ta ciganska primitivna muzika vec zato sto sam i ja medju ostalim gradjanima srbije dozvolio da moju civilizaciju u evropi predstavlja neko ko nema veze sa srbijom.........sto je i dokazao ovom blamazom na vecerasnjoj emisiji.

steta sto se u tim orgijama nije naslo mesta i za bregovicevog jarana kusturicu koji isto tako ne zaostaje u tome da sto primitivnije prikaze srpsku kulturu.

srbijo, stidi se.
 
Navijala sam za Eminu-najpristojnija od ove tri.Mada sam jedino zelela da ne bude Milan,i ispade bas on.Katastrofa.Necu ni gledati eurosong verovatno.Ako zavrsimo oko dvadesetog mesta,treba da budemo srecni!
 
Ma ti zaista blage veze nemas..................jer u suprotnom bi znao da Bregovic vec godinama odrzava koncerte po inostranstvu, i to za ovdasnju domacu publiku, konkretno u Nemackoj za NEMCE, i da je svoje ime odavno izgradio u Evropi, i da je priznato ime u svetskoj muzici:dash::dash::dash:..............ti si obicni kompleksas
 
Prvo da posaljemo ljude da rade u evropu, jos ih ima na cekanju....vidim danas, vec sve rezervisano do jula meseca....znaci pasosi se traze....

Posle cemo da nametnemo prostakluk, primitivizam i naravno prociganske i pesme sa tri tona i 4 reci...

Ne zurite, bice sve u redu...
 

Back
Top