Da li je covek koji je napisao program za uzimanje nagrada na SMS kvizovima krimos ?

Pogledaj rezultate ankete: Da li je Beciric zbog pisanja programa i uzimanja nagrada na sms kvizovima kriminalac

Glasova
27. Ne možete glasati na ovu anketu
  • DA

10 37,04%
  • NE

17 62,96%
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 96

Tema: Da li je covek koji je napisao program za uzimanje nagrada na SMS kvizovima krimos ?

Primećen član
    Učlanjen
    28.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Da li je covek koji je napisao program za uzimanje nagrada na SMS kvizovima krimos ?

Uzeo sam 120 kola,7 stanova, ali nisam lopov!

Predrag Bećirić, uhapšeni organizator „SMS pljačke veka", priznao je na saslušanju posle hapšenja da je na licitacijama na RTS-u uzeo više od 100 „fijat punta", kao i još 20 „pežoa", „škoda" i „folksvagena" i sedam stanova koji su deljeni na licitacijama na TV Pinku, otkriva Press! Bećirić je sve ovo priznao iako ga je krivična prijava prvobitno teretila samo za krađu 20 automobila i dva stana. Bećirić, naime, i dalje tvrdi da ništa nezakonito nije učinio, da ovde nije u pitanju prevara već „znanje", i da će se to vrlo brzo dokazati. Kako saznajemo, Bećirić posle hapšenja ni sam nije mogao da se seti koliko je „punta" na RTS-u uzeo! On je rekao da nema „preciznu evidenciju" i mrtav hladan priznao je da je namestio „više od 100 'puntića'"!?! Takođe, rekao je i da je „uzeo" 20 „pasata", „pežoa" i „škoda oktavija", kao i sedam stanova koji su deljeni na licitacijama TV Pinka!

U istrazi je utvrđeno da je Bećirićeva grupa, preko posebne mreže dilera, prodala više od pola ukradenih kola. Oni su „puntiće" prodavali za 7.800 evra. Policija je, inače, zaplenila 68 automobila koje mafijaši nisu uspeli da prodaju.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/105653/Uzeo+sam+120+kola%2C7+stanova%2C+ali+nisam+lopov!.html

-----------

Po meni covek je sto posto cist, nikakvog krivicnog dela ovde nema, covek je uocio rupu u sistemu sms kvizova, koji inace ne postoje ni u jednoj drzavi drugoj osim Srbije i napisao program kojim je verovatnocu za dobijanje nagrade doveo do 100%. Po meni ovde krivicna odgovornost njegova ne postoji, vec iskljucivo krivicna odgovornost ljudi iz drzavne lutrije koji su napravili ceo sistem.

Ali on je postao neprijatelj tadicevog rezima jer se jelte usudio da iskoristi svoju pamet da dodje do novca i nagrada koje su oni namenili sebi.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/105653/Uzeo+sam+120+kola%2C7+stanova%2C+ali+nisam+lopov!.html

dali je i za vas pomenuti Beciric kriminalac?

Primećen član
    Učlanjen
    28.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Da li je covek koji je napisao program za uzimanje nagrada na SMS kvizovima krimo

drugo SMS kvizovi uopste nisu igra na srecu

Zamena teza, druže...

Rulet je igra na sreću, i kao takav definisan je precizno Zakonom i pravilnikom.

SMS licitacija je tzv. igra strategije, gde svaki igrač svojim potezom menja tok igre.

Rulet je kao i kockice - isključivo baziran na sreći, dok je SMS licitacija negde kao šah, gde svaki potez menja pravac i tok igre, a i dozvoljeno je dirati svoje figure.

A i kad pročitaš važeće zakone, vidiš da je DLS nadležan samo za igre na sreću, a SMS to nije... nema bubnja, izvlačenja, kockica... razumeš, NIGDE NEMA faktora sreće!

Lutrija će morati debelo da se pere, a Predrag Bećirić zaslužuje da ga svi mi kompjuteraši nosimo na majici!!!

Primećen član
    Učlanjen
    28.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Da li je covek koji je napisao program za uzimanje nagrada na SMS kvizovima krimo

Ne razumem zasto je covek uhapsen. on je razradio model kakv imaju i svi koji igraju na lutriji *, sve je platio, imao je velike troskove i model je dao rezultate. Ko je kriv Lutriji sto nije postavila ogranicenja (da li je imala prava na to) - mislim da je covek samo iskoristio znanje i pobedio.

Ali imati znanje i iskoriscavati ga da dodjes do novca je u Srbiji kaznjivo od strane vlasti. samo oni mogu da otimaju tako pare.

Legenda čedina_zebra (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    3282

I sada se postavlja ključno pitanje - vraćanje novca oštećenima tj. prevarenima!
    Čedina Zebra

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5971

Ne kapiram kako je to on namestio nebitno..nego ko su ti ljudi koji su dolazili po automobile i stanove a mi smo ih videli kao dobitnike?
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Veoma poznat RoccoS (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    223

Meni uopste nije jasno zasto je taj covek uhapsen, ali opet kad znam kakvi retardi rade u nasoj policiji i tuzilastvu, nista me ne cudi.

Elita
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nije jer su po toj logici i organizatori i ucesnici kvizova kriminalci.

Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    223

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    Ne kapiram kako je to on namestio nebitno..nego ko su ti ljudi koji su dolazili po automobile i stanove a mi smo ih videli kao dobitnike?
    Ljudi koje je on platio da preuzmu automobile.
    Potpuno je logicno da covek nije zeleo da da oragnizatoru do znanja kakvu glupost od nagradne igre su napravili.

Poznat Курир_Ђокица (avatar)
    Učlanjen
    03.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    106

Glavni i jedini kriac je organizator igre......žao mi je što čovek detaljno nije obajsnio metodologiju i algoritam pa da vidim da li lupeta ili je zaista napravio pravu stvar.

Idu mi na živce ovi naši srpski novinari, o svemu pišu i pametuju, izvrnu priču 100% a u programiranje se razumeju ko Marica u krivi q.
    Di je moj moped? Mora da je završija u Moravu...
    http://www.youtube.com/watch?v=Vgk8jmzNa9Y

Primećen član
    Učlanjen
    28.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    ne kapiras jer se ne razumes u kompjutere

dobitnicke nagrade su se kretale u seriji izmedju 3000 i 5000 i on je pokrivao sva polja kao u ruletu recimo, stim sto u ruletu ako pokrijes sva polja gubis , dok u tadicevoj "genijalnoj" SMS igri ako pokrijes sva polja dobitka tj rizik svedes na nulu , ti dobijas duplo novca na ulozeno. najmanje.

Znaci krivica za celu pricu je naorganizatorima igre jer su napravili manjkav i los program , i omogucili ljudima sa malo soli u glavi da naprave sistem koji moze da nadmudri i pobedi njihov sistem.

I tu ja ne vidim nigde bilo kakvo krivicno delo.

Elita Iwan91 (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    204

kako su ga uvatili ?
    `Stupid is as stupid does` Forrest Gump

Primećen član
    Učlanjen
    28.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Курир_Ђокица Pogledaj poruku
    Glavni i jedini kriac je organizator igre......žao mi je što čovek detaljno nije obajsnio metodologiju i algoritam pa da vidim da li lupeta ili je zaista napravio pravu stvar.

Idu mi na živce ovi naši srpski novinari, o svemu pišu i pametuju, izvrnu priču 100% a u programiranje se razumeju ko Marica u krivi q.
    ma debili djilasevski

napisali kao da je program se zvao vizual bejzik, a visual basic je programski jezik

samu mogucnost za dobitak su dali organizatori time sto su smsom obavestavali ljude koji salju poruke da njihova ponuda nije jedinstvena, i omogucili da se sa brojeva salje do 1000 poruka

covek samo skapirao uslove igre, napravio sistem da ih zaobidje i to iskoristio.

krivica nije na njemu sto je iskoristio njihovu glupost da dodje do nagrade vec na organizatorima koji su napravili busan sistem koji omogucava pametim ljudima da ga pobede.

kao u sahu.

Primećen član
    Učlanjen
    28.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Iwan91 Pogledaj poruku
    kako su ga uvatili ?
    pa covek je podigao 120 punta i 7 stanova . neko od tih ljudi ga je otkucao i to ti je to. al i bez obzira na sve to, opet nema krivicnog dela u tome da ti nekog posaljes da u tvoje ime preuzme nagradu.

Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    223

Citat Original postavio Курир_Ђокица Pogledaj poruku
    Evo ja cu da ti kazem sta je uradio.
    Primetio je da na tim licitacijama (najmanja jedinstvena cifra) pobedjuju ljudi koji su ponudili 500din, 1250din, 340din itd itd. Najveca cifra koja je odnela auto bila je recimo 3500din.
    I sta je covek uradio - kupio par stotina kartica, povezao telefone sa desetak kompova i u poslednjih 5 minuta igre poslao 4000 sms-ova (od 1 do 4000din). Time se osigurao da je pokrio sve brojeve ali i da niko nece stici da ponudi istu cifru kao on pa da ga izbaci. Njegov trosak je recimo 4000 evra (jedna poruka 1 evro) a vrednost auta minimum 7800 evra.
    Tip je samo iskoristio kefalo a mi mozemo da ga mrzimo sto se sami nismo setili toga.

Učlanjen
    03.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    106

Citat Original postavio Sopocanac Pogledaj poruku

dobitnicke nagrade su se kretale u seriji izmedju 3000 i 5000 i on je pokrivao sva polja kao u ruletu recimo, stim sto u ruletu ako pokrijes sva polja gubis , dok u tadicevoj "genijalnoj" SMS igri ako pokrijes sva polja dobitka tj rizik svedes na nulu , ti dobijas duplo novca na ulozeno. najmanje.

Znaci krivica za celu pricu je naorganizatorima igre jer su napravili manjkav i los program , i omogucili ljudima sa malo soli u glavi da naprave sistem koji moze da nadmudri i pobedi njihov sistem.

a vidim ti si sopoćanac faca kako visiš na Elite security-ju sada si ti "faca u Sopot bre!!!"

nego šta napušio te Dimković, pa si ovde došao a?

šta bi sa tvojim kadilakom i bantu registarskim tablicama?

Veoma poznat
    Učlanjen
    21.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Pogledaj poruku
    Nije jer su po toj logici i organizatori i ucesnici kvizova kriminalci.
    ..organizatori sigurno jesu jer je u sustini to prevara zato sto veci deo novca zavrsava u njihovim dzepovima..problem je sto se to podrzava od drzave i nacianalnog servisa...

Primećen član
    Učlanjen
    28.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio RoccoS Pogledaj poruku
    Primetio je da na tim licitacijama (najmanja jedinstvena cifra) pobedjuju ljudi koji su ponudili 500din, 1250din, 340din itd itd. Najveca cifra koja je odnela auto bila je recimo 3500din.
    I sta je covek uradio - kupio par stotina kartica, povezao telefone sa desetak kompova i u poslednjih 5 minuta igre poslao 4000 sms-ova (od 1 do 4000din). Time se osigurao da je pokrio sve brojeve ali i da niko nece stici da ponudi istu cifru kao on pa da ga izbaci. Njegov trosak je recimo 4000 evra (jedna poruka 1 evro) a vrednost auta minimun 7800 evra.
    Tip je samo iskoristio kefalo a mi mozemo da ga mrzimo sto se sami nismo setili toga.
    upravo tako.

jer tog koji je 2 minuta do pred kraj imao jedinstvenu ponudu on bi zeznuo tako sti bi prakticno 3-4 minuta pred kraj poslao sa recimo 400 telefona po 10 smsova i na taj nacin bi uvek uspeo da bude on taj sa najnizom jedinstvenom ponudom.

zato SMS kvizovi ne postoje nigde u evropi , jer omogucavaju koriscenje sistema za dobijanje.
    Poslednji put ažurirao/la Sopocanac : 13.03.2010. u 14:09

Primećen član
    Učlanjen
    28.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio junkmarko Pogledaj poruku
    ..organizatori sigurno jesu jer je u sustini to prevara zato sto veci deo novca zavrsava u njihovim dzepovima..problem je sto se to podrzava od drzave i nacianalnog servisa...
    Inace glavni prekrsilac zakona o nagradnim igrama je sama drzavna lutrija jer u zakonu pise da se 50% sredstava vraca nazad igracima u igrama na srecu.

A u praksi u SMS kvizovima je bilo od 500.000 do 750.000 smsova dnevno sto je dobitak od 500.000 do 750.000 evra - troskovi , znaci kazi 500.000 u proseku a oni su ljudima vracali ni 10% sredstava kroz jednog shugavog punta.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5971

Citat Original postavio Sopocanac Pogledaj poruku

Pa naravno da se toliko niko ne razume..prevaratni jesu svi koji drze te igre i njih treba pohapsiti to stoji..u svakom slucaju je prevara znas jel ako nema kamere u banci ne znaci da neko treba uci i uzeti kesh zbog propusta
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Legenda čedina_zebra (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    3282

Citat Original postavio Iwan91 Pogledaj poruku
    kako su ga uvatili ?
    Svojoj majci je dodelio kola javno u emisiji
    Čedina Zebra

Primećen član
    Učlanjen
    28.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio čedina_zebra Pogledaj poruku
    Svojoj majci je dodelio kola javno u emisiji
    nije zbog toga . otkucao ga je neko od ovih sto im je placao da se pojave i preuzmu dobitak u njegovo ime.

drugo drzavna lutrija treba da vrati pare svim igracima sms kvizova dosadasnjim jer im nije obezbedila jednaku sansu u igri, na sta je po zakonu duzna.

krivica za celu pricu lezi iskljucivo na organizatorima igre koje je bolelo uvo sto obican covek ne moze da dobije nikad nagradu njima je samo bilo bitno da sto vise ljudi posalje smsove i tako im napuni dzepove.

Učlanjen
    03.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    106

Citat Original postavio RoccoS Pogledaj poruku
    I sta je covek uradio - kupio par stotina kartica, povezao telefone sa desetak kompova i u poslednjih 5 minuta igre poslao 4000 sms-ova (od 1 do 4000din). Time se osigurao da je pokrio sve brojeve ali i da niko nece stici da ponudi istu cifru kao on pa da ga izbaci. Njegov trosak je recimo 4000 evra (jedna poruka 1 evro) a vrednost auta minimun 7800 evra.
    To je sasvim legalno, on je samo automatizovao proces. Ali znaš zašto govorim. U celom procesu učestvuju 3 strane:
    Mobilni provajder
    SMS gateway
    Organizator igre

Provajder nema ništa sa tim, oni samo prosleđuju SMS putem SMNP protokola(čini mi se)
    SMS gateway, vrši obradu poruke izdvaja potrebne podatke: broj telefona, sadržaj poruke
    dalje je šalje ka serveru organizaotra igre u preko HTTP-a putem GET metode ili kao plain text(prastaro) ili koriste neki protokol baziran na web servisima i XML-u, što i nije toliko bitno, bitno je da li je taj neko mogao da snifuje tj. špijunira SMS poruke, što nije nemoguće, pod uslovom da se IP paketi između SMS gateway-a i organizatora igre šalju otvoreni tj. nekriptovani......ako se korisi enkripcija, nemoguće je ako nemaš direktan pristup serveru organizatora.

Ako je lik radio ovo gore navedeno to je krivično delo, ako je slao tonu SMS-ova automatizovano, onda je sve čisto ko blanko papir........

Primećen član
    Učlanjen
    28.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Sistem tadicev za sms prevare naroda je svakom ko posalje sms slao povratnu poruku poruku "vaša poruka je jedinstvena ali nije najniža".
    Posle toga se traže niže jedinstvene ponude i pokrivaju.

Sve se radi u poslednjim minutama i sekundama tako da je mala opasnost da se izgubi igra - da im neko u zadnjem sekundu pokrije broj koji brane.
    Negde je pisalo da su izgubili samo 2 licitacije od 156.

paja1408 nije na forumu
    ucim istoriju kako bi sagledao sadasnjost i predvideo buducnost
    Buduća legenda paja1408 (avatar)
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

polako...sve ce to drzava ponovo da plati...samo covek da nadje pravog advokata...cak ne mora biti ni dobar advokat...ovo je tako lako odbraniti da ga moze odbraniti i neko ko nije pravnik....
    ovde je trebalo uhapsiti organizatora igre koji nije zastitio igru od zloupotrebe...

Učlanjen
    03.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    106

Citat Original postavio paja1408 Pogledaj poruku
    polako...sve ce to drzava ponovo da plati...samo covek da nadje pravog advokata...cak ne mora biti ni dobar advokat...ovo je tako lako odbraniti da ga moze odbraniti i neko ko nije pravnik....
    ovde je trebalo uhapsiti organizatora igre koji nije zastitio igru od zloupotrebe...
    veruj mi naše sudije su teški tudumi i nadžak babe, dovoljno je da dovenu nekog retarda od veštaka, i njegova je jača od odbrane.......mi imamo tako pederski pravosudni sistem da je to nešto strašno..........

Slične teme

1. sta da radi covek koji ima sve?
    Autor Navar u forumu Filozofija
    Odgovora: 129
    Poslednja poruka: 19.10.2008., 23:08
  2. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 02.07.2008., 15:46
  3. Čovek koji je obeležio XX vek
    Autor gost 94023 u forumu Istorija
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 21.09.2007., 02:18