Stambolići dobili 250 000 evra

Gruban

Buduća legenda
Poruka
41.137
Naknada za ubistvo Stambolića 250.000 €
Komentara 1
veličina teksta:
+
-


Po Sporazumu o naknadi štete, supruga i deca bivšeg predsednika Predsedništva Srbije, Ivana Stambolića, dobili su od države 250.000 evra kao nadoknadu štete zbog njegovog svirepog ubistva, kao i zbog torture koja je sprovođena nad njima, piše beogradski list "Danas".

Ivan Stambolić

Slobodan Homen, državni sekretar u Ministarstvu pravde, potvrdio je za "Danas" ovu informaciju, ističući da se odluka o naknadi temelji na sudskoj presudi.



Katica, Tijana i Veljko Stambolić vodili su sudski spor pred Prvim opštinskim sudom u Beogradu za naknadu štete za pretrpljenu duševnu bol.


Homen je nazvao Stambolića "političkom žrtvom", a njegovo ubistvo "užasnim presedanom" jer je tadašnji predsednik Srbije Slobodan Milošević ubio bivšeg predsednika, koristeći Državnu bezbednost (DB) i pripadnike Jedinice za specijalne operacije (JSO).


Homen je objasnio da je stav Ministarstva pravde bio da je sramota voditi takav spor i da je želelo da na najbolji mogući način nađe brzo rešenje.




Realno: Slobodan Homen

Prema Homenu, pre potpisivanje Sporazuma pribavljeno je mišljenje javnog pravobranioca koji je procenio da je iznos od 250.000 evra realna vrednost koja bi pripala porodici Stambolić i u sudskom postupku.


Stambolić je otet i ubijen 25. avgusta 2000, a njegovi posmrtni ostaci pronađeni su tek 27. marta 2003, tokom policijske akcije "Sablja", preduzete posle atentata na premijera Srbije Zorana Đinđića.


Četiri godine kasnije, na sudu je utvrđeno da su Stambolića oteli i ubili pripadnici JSO Branko Berček i Nenad Šare, kojima je to naređenje izdao Milorad Ulemek - Legija, po nalogu Slobodana Miloševića, podsetio je "Danas."

http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/36414/Naknada-za-ubistvo-Stambolica-250000-


Da li bi "obične" porodice koje, greškom države izgube omatorelog člana (64 godine), dobile i desetinu tog iznosa ?
 
Poslednja izmena:
Vidi, nije baš povezano, ali veća bljuvotina je bila kaucija data za onog magarca Kovačevića....
U ovom slučaju država bi jednako trebala da postupi prema žrtvama SVAKOG režima a to je, priznaćeš, teško izvodljivo.

Dobro,postoji pravnosnažna presuda i ne možemo da dovodimo u pitanje istu ali postoje i takve presude za npr.ratne zločine protiv Šiptara. Hoćemo li i svakoj šiptarskoj porodici za izgubljenog člana po 250 000 evrova ? Nekako više rezona ima da se plati nekom ko je izgubio davaoca izdržavanja a ne člana koji je uveliko zašao u zrelo doba.
 
pazi, neandertalac miladin kovačević koji se iskakao po lobanji milion evra a za svirepo ubistvo četvrtina?
Evo dokaza kako demokratskim žutarama ljudski život ne vredi ništa ;)
Smrdljivci :mrgreen:

Не лажи, не подмећи и не измишљај, стварно постаје сморно... 1,000 000евра ЈЕ ДАТА НАКНАДА ЗА ПРЕКРШАЈ СЛУЖБЕНИКА АМБАСАДЕ а не Миладину Ковачевићу... јавно објављено неколико пута.:cool:
 
sve ovo ukazuje da pojedinci u vlasti nisu svesni sta predstavljaju....drzava je ozbiljna institucija koja ima svoja prava i svoje obaveze...kad se postave ljudi na celo te drzave koji olako donose odluke a da nisu svesni da zastupaju drzavu----desi se sve navedeno a imnogo toga sto ovde nije navedeno....sreca je za drzavu sto nam je narod u sustini nepismen---pa niti zna ni koja su njegova prava a ni obaveze prema drzavi---da zna----drzava bi bankrotirala zato sto ne bi bila u stanju da ispuni sve obaveze koje ima prema svojim gradjanima....zato i kazem da je neophodno da se ljudi od znanja,ugleda i integriteta trebaju postavljati u vrh drzave...
 
http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/36414/Naknada-za-ubistvo-Stambolica-250000-


Da li bi "obične" porodice koje, greškom države izgube omatorelog člana (64 godine), dobile i desetinu tog iznosa ?

Наравно да не би. Бивши и садашњи комунисти су повезани "к'о свињска црева" и према томе "ДУШЕВНИ БОЛ" БИВШИХ КОМУНИСТА ДРУГАЧИЈЕ СЕ ВРЕДНУЈЕ ОД БОЛА БИЛО КОГ ДРУГОГ ЧОВЕКА...А И ДРУГАЧИЈА МУ ЈЕ ЦЕНА...:dash:

Уосталом треба и породици Стамболића ОБЕЗБЕДИТИ ПОЧЕТНИ КАПИТАЛ, ДА И ОНИ НЕШТО КУПу НА ОПШТОЈ РАСПРОДАЈИ ДРЖАВЕ...
 
Poslednja izmena:
Дато је "на руке" оној свраки Хилари Клинтон тј. на њен захтев и на захтев америчких Чивута...:cool:
а коме тачно не знам, да ли влади или неком САД министарству или служби...

Uh majku im trulu kapitalističku, ne mož' se slomi lobanja za dz kao u srbiji :sad2:
 
Naknada za ubistvo Stambolića 250.000 €
Komentara 1
veličina teksta:
+
-


Po Sporazumu o naknadi štete, supruga i deca bivšeg predsednika Predsedništva Srbije, Ivana Stambolića, dobili su od države 250.000 evra kao nadoknadu štete zbog njegovog svirepog ubistva, kao i zbog torture koja je sprovođena nad njima, piše beogradski list "Danas".

Ivan Stambolić

Slobodan Homen, državni sekretar u Ministarstvu pravde, potvrdio je za "Danas" ovu informaciju, ističući da se odluka o naknadi temelji na sudskoj presudi.



Katica, Tijana i Veljko Stambolić vodili su sudski spor pred Prvim opštinskim sudom u Beogradu za naknadu štete za pretrpljenu duševnu bol.


Homen je nazvao Stambolića "političkom žrtvom", a njegovo ubistvo "užasnim presedanom" jer je tadašnji predsednik Srbije Slobodan Milošević ubio bivšeg predsednika, koristeći Državnu bezbednost (DB) i pripadnike Jedinice za specijalne operacije (JSO).


Homen je objasnio da je stav Ministarstva pravde bio da je sramota voditi takav spor i da je želelo da na najbolji mogući način nađe brzo rešenje.




Realno: Slobodan Homen

Prema Homenu, pre potpisivanje Sporazuma pribavljeno je mišljenje javnog pravobranioca koji je procenio da je iznos od 250.000 evra realna vrednost koja bi pripala porodici Stambolić i u sudskom postupku.


Stambolić je otet i ubijen 25. avgusta 2000, a njegovi posmrtni ostaci pronađeni su tek 27. marta 2003, tokom policijske akcije "Sablja", preduzete posle atentata na premijera Srbije Zorana Đinđića.


Četiri godine kasnije, na sudu je utvrđeno da su Stambolića oteli i ubili pripadnici JSO Branko Berček i Nenad Šare, kojima je to naređenje izdao Milorad Ulemek - Legija, po nalogu Slobodana Miloševića, podsetio je "Danas."

http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/36414/Naknada-za-ubistvo-Stambolica-250000-


Da li bi "obične" porodice koje, greškom države izgube omatorelog člana (64 godine), dobile i desetinu tog iznosa ?

Mislim,koliko ce Cobe dobiti za trovanje?
 
Treba zabraniti i velicanje lika i dela krepalog Slobe , posto je on u pravosnaznoj presudi u ovom premetu oznacen kao podstrekac i organizator ubistva ,pa nije red da se sudski dokazani zlocinci velicaju javno , a to sto je neko privatno vaspitan da se divi ubicama i sljamu to je vec njegova licna stvar i tu drzava ne bi trebalo da se mesa
 
Poslednja izmena od moderatora:
Dobro,postoji pravnosnažna presuda i ne možemo da dovodimo u pitanje istu ali postoje i takve presude za npr.ratne zločine protiv Šiptara. Hoćemo li i svakoj šiptarskoj porodici za izgubljenog člana po 250 000 evrova ? Nekako više rezona ima da se plati nekom ko je izgubio davaoca izdržavanja a ne člana koji je uveliko zašao u zrelo doba.
A sta je sa srpskim zrtvama?
Ko i kada ce da porodicama pobijenih Srba po Bosni i Hrvatskoj, ako su uopste i oni ostali zivi da isplati bilo kakvu odstetu?
 
Naknada za ubistvo Stambolića 250.000 €
Komentara 1
veličina teksta:
+
-


Po Sporazumu o naknadi štete, supruga i deca bivšeg predsednika Predsedništva Srbije, Ivana Stambolića, dobili su od države 250.000 evra kao nadoknadu štete zbog njegovog svirepog ubistva, kao i zbog torture koja je sprovođena nad njima, piše beogradski list "Danas".

Ivan Stambolić

Slobodan Homen, državni sekretar u Ministarstvu pravde, potvrdio je za "Danas" ovu informaciju, ističući da se odluka o naknadi temelji na sudskoj presudi.



Katica, Tijana i Veljko Stambolić vodili su sudski spor pred Prvim opštinskim sudom u Beogradu za naknadu štete za pretrpljenu duševnu bol.


Homen je nazvao Stambolića "političkom žrtvom", a njegovo ubistvo "užasnim presedanom" jer je tadašnji predsednik Srbije Slobodan Milošević ubio bivšeg predsednika, koristeći Državnu bezbednost (DB) i pripadnike Jedinice za specijalne operacije (JSO).


Homen je objasnio da je stav Ministarstva pravde bio da je sramota voditi takav spor i da je želelo da na najbolji mogući način nađe brzo rešenje.




Realno: Slobodan Homen

Prema Homenu, pre potpisivanje Sporazuma pribavljeno je mišljenje javnog pravobranioca koji je procenio da je iznos od 250.000 evra realna vrednost koja bi pripala porodici Stambolić i u sudskom postupku.


Stambolić je otet i ubijen 25. avgusta 2000, a njegovi posmrtni ostaci pronađeni su tek 27. marta 2003, tokom policijske akcije "Sablja", preduzete posle atentata na premijera Srbije Zorana Đinđića.


Četiri godine kasnije, na sudu je utvrđeno da su Stambolića oteli i ubili pripadnici JSO Branko Berček i Nenad Šare, kojima je to naređenje izdao Milorad Ulemek - Legija, po nalogu Slobodana Miloševića, podsetio je "Danas."

http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/36414/Naknada-za-ubistvo-Stambolica-250000-


Da li bi "obične" porodice koje, greškom države izgube omatorelog člana (64 godine), dobile i desetinu tog iznosa ?
AUUUU Hebote, ala su ga dobro unovcili.
Imaju puno vise koristi od nega mrtvog nego od zivog.
 
Дато је "на руке" оној свраки Хилари Клинтон тј. на њен захтев и на захтев америчких Чивута...:cool:
а коме тачно не знам, да ли влади или неком САД министарству или служби...
eremita, molim te da nevredjas svrake nazivajuc klintonovu kreaturu svrakom
 
malo su dobili.................

......nego drzava bi trebala da zapleni svu imovinu mafijaskog klana milosevic.i njihovih saradnika.......i od toga da isplati odstetu i za ubijene na ibarskoj, i curuvijinoj familiji, i svim drugim zrtvama rezima..................
a bilo bi tu dosta para i za humanitarne svrhe
 
malo su dobili.................

......nego drzava bi trebala da zapleni svu imovinu mafijaskog klana milosevic.i njihovih saradnika.......i od toga da isplati odstetu i za ubijene na ibarskoj, i curuvijinoj familiji, i svim drugim zrtvama rezima..................
a bilo bi tu dosta para i za humanitarne svrhe

Tako je!

A,onda naplatiti NATO-u za sve nevine zrtve,mostove,fabrike.......itd!
 
Treba zabraniti i velicanje lika i dela krepalog Slobe , posto je on u pravosnaznoj presudi u ovom premetu oznacen kao podstrekac i organizator ubistva ,pa nije red da se sudski dokazani zlocinci velicaju javno , a to sto je neko privatno degenerisan ili dolazi iz takve familije pa je vaspitan da se divi ubicama i sljamu to je vec njegova licna stvar i tu drzava ne bi trebalo da se mesa, osim da eventualno pruzi adekvatnu medicinsku pomoc ...

to da je pravosnazhno osudjen mi lichi na ono: "sudite mu poshteno pa da ga streljamo!"
kad je osudjen?gde je osudjen?zashta?mogu ja da kazhem da mi je Sloba reko da ubijem nekog,i verovace mi se zato shto svima tako odgovara...kao shto je Rade Markovic rekao da je radio po nalogu Vlajka Stojiljkovica,a on se chovek obesio...pa nek dokazhu da nije...znachi,to su priche za malu decu...za koga je radio Stambolic,ja im dinara ne bi dao...jel ga tero neko da se bavi politikom?ako cemo za svakog ubijenog politichara da dajemo po kvoter milke,idem ja u politichare da me neko ubije...sta je bilo sa Milicom Rakic ubijenom devojchicom od 3 godine za vreme NATO bombardovanja koju su ubili NATO shrapneli?shta je i ko dao njenoj porodici???
 
to da je pravosnazhno osudjen mi lichi na ono: "sudite mu poshteno pa da ga streljamo!"
kad je osudjen?gde je osudjen?zashta?mogu ja da kazhem da mi je Sloba reko da ubijem nekog,i verovace mi se zato shto svima tako odgovara...kao shto je Rade Markovic rekao da je radio po nalogu Vlajka Stojiljkovica,a on se chovek obesio...pa nek dokazhu da nije...znachi,to su priche za malu decu...za koga je radio Stambolic,ja im dinara ne bi dao...jel ga tero neko da se bavi politikom?ako cemo za svakog ubijenog politichara da dajemo po kvoter milke,idem ja u politichare da me neko ubije...sta je bilo sa Milicom Rakic ubijenom devojchicom od 3 godine za vreme NATO bombardovanja koju su ubili NATO shrapneli?shta je i ko dao njenoj porodici???

A,pa nase ''proevropske'' mlade snage to ne dotice!

Bagra je to!:evil:
 
to da je pravosnazhno osudjen mi lichi na ono: "sudite mu poshteno pa da ga streljamo!"
kad je osudjen?gde je osudjen?zashta?mogu ja da kazhem da mi je Sloba reko da ubijem nekog,i verovace mi se zato shto svima tako odgovara...kao shto je Rade Markovic rekao da je radio po nalogu Vlajka Stojiljkovica,a on se chovek obesio...pa nek dokazhu da nije...znachi,to su priche za malu decu...za koga je radio Stambolic,ja im dinara ne bi dao...jel ga tero neko da se bavi politikom?ako cemo za svakog ubijenog politichara da dajemo po kvoter milke,idem ja u politichare da me neko ubije...sta je bilo sa Milicom Rakic ubijenom devojchicom od 3 godine za vreme NATO bombardovanja koju su ubili NATO shrapneli?shta je i ko dao njenoj porodici???
sta znaci ova epska glupost ? znaci ako se neko bavi politikom onda je sasvim u redu da ga drzava i njene sluzbe likvidiraju , ide u "rok sluzbe " ?
 

Back
Top