Papiri za pse

i mi nemam papire i nikakve informacije o psu odakle je itd.......
Kakva je procedura u tom slucaju?

Nisam bas siguran na sta konkretno mislis ali ''papire''(u smislu pasos,knjizica,potvrde o vakcinaciji i sl) mozes dobiti kod svog veterinara.
Akjo mislis na rodovnik to nazalost nije izvodljivo,sem ako je ''palo s'kamiona''....;)

Sto se Exportnog rodovnika tice (kao i ''obican'')potreban je samo kod parenja zbog dobijanja ili izdavanja potvrde o istom i koliko ja znam to je sve......Znaci u principu nije potreban(obzirom da i sa obicnim rodovnikom mozete prijaviti psa u svoj savez i pas ,ukoliko je iz inostranstva, dobije JR broj, i to je to)

E sad, da li neke zemlje posebno traze da taj rodovnik bude Exportni to ne znam,ali mislim da ne barem ove u blizerm okruzenju.....:D;)
 
Imam ja pitanje u vezi sa papirima... :)))

Imam Sibirskog haskija starog 6 meseca, ni majka ni otac mu nemaju papire, da li bi postojala mogucnost da ja kucetu izvadim papire neke ili to nikako ne moze?

Hvala.
 
Nema šanse, osim ako mu i za roditelje izvade rodovnike. Ali koliko se sećam, parenje i leglo se prijavljuju u Kinološkom udruženju (lokalnom) i ne znam kako bi to išlo retroaktivno... Ako ti je to bitno, smatraj to lekcijom za sledećeg psa, ali nema razloga da ovog psa sad manje voliš. ;)
 
Pozdrav svima,

pre nekih 2 meseca uzeo sam stene nemackog ovcara, starog negde oko 4 meseca u Rumi. Papire nisam dobio odmah, jer ih je taj lik tek trebao da izvadi. Dogovorili smo se da mi posalje papire za dve nedelje, ali evo vec 2 meseca nista. Zvao sam ga par puta i rekao mi je da je problem u Kinoloskom drustvu Vojvodine, gde on pripada, da oni imaju problema sa inforamcionim sistemom.

Sad mene interesuje, da li je neko imao slicnog iskustva i da li stvarno tako tesko izvaditi papire? Pokusavao sam da saznam da li to drustvo stvarno ima taj problem, ali odgovor nisam dobio.

Hvala unapred!!!
 
Imam jedno pitanje... Za par dana idem u registrovanu odgajivačnicu da pogledam štence samojeda koji su juče prvi put vakcinisani. Vlasnik mi je rekao da će rodovnik za kuče, ako se odlučim da uzmem od njih, biti gotov tza 15-ak dana :eek:

Interesuje me zašto se toliko dugo čeka? Htela sam da uzmem kuče sa punih 8 nedelja, koliko ima sada, ali moram da čekam 15-ti da stigne rodovnik. Inače odgajivcačnica je iz Beograda...

Isto tako odgajivač je predložio da ja uzmem kuče, a da mi rodovnik pošalje naknadno... :eek:Meni se ta ideja ni malo ne dopada. Šta vi mislite o tome?
 
S obzirom da zivimo ovde gde zivimo i da pri kupovini psa zelimo da ustedimo i najmanju paru, dolazi do kupovine pasa SA i BEZ rodovnika! Uzgaivac koji ima leglo vadi rodovnike u vecini slucaja kada rasproda celo leglo i kada vidi koliko rodovnika ce mu trebati. Znaci, odgaivac prijavi broj pasa u leglu, a izvadi rodovnika koliko mu treba s obzirom da neko nece i taj rashod.
E sada i d aide svaki drugi dan, kako proda psa ni to bas nije obicno zgodno jer Kinoloski vecini nije iza coska, vec skupi par njih pa onda ode po rodovnike. Tako da to ni malo nije cudno a rodovnici se salju postom, bez problema. Tako to ide i kod normalnih uzgaivaca, mada ima i onih koji obecaju pa ga ne dobijete nikada, sto se obicno desava kada kupujemo pse uz dostavu na kucu, auto-put ili vec neko drugo "zgodno" mesto za isporuku "robe"!!
 
Istina, svašta se dešava po odgajivačnicama, posebno kod nas. :roll: Potrebno je izgleda imati sreće pri kupovini psa. Da bi izbegla peripetije oko slanja i čekanja rodovnika, odlučila sam da sačekam da odgajivač odradi papire i da onda uzmem psa, što je sigurno-sigurno je. Pozdrav i hvala na odgovoru ;)
 
Dobar dan, imam jedno pitanje :) da li moram imati prijavljenu odgajivacnicu da bih sama izvadila papire za kucice? Ovo mi je drugo leglo, za prvo mi je papire izvadio covek kod koga sam vodila kuju na paprenje a on ima prijavljenu odgajivacnicu... Hvala unapred na odgovoru :)
 

Back
Top