debian

Nema sta, izgleda mora tako.Nego kazes zapelo, jer ne mozes da skines?:think:
Ja sam probao ovaj debian-504-i386-kde-CD-1.iso i skida normalno.
Nesmem da dam direktan link da ne uznemiravam Fanatika78.:D
 
Nema sta, izgleda mora tako.Nego kazes zapelo, jer ne mozes da skines?:think:
Ja sam probao ovaj debian-504-i386-kde-CD-1.iso i skida normalno.
Nesmem da dam direktan link da ne uznemiravam Fanatika78.:D

pa da upravo taj pokusavam i nece zapelo. a skidam radi probe neki drugi naravno sa iste adrese i evo jos malo pa gotovo.
 
imam problem sa rezolucijom kako se podesava na debian-u( gnome )
Screenshot-1.jpg

sve je blanko nemoze ni da se upise ni da se bira????

po zavrsetku instalacije izbacio mi je gresku u vezi kernela.

da li to ima veze sa tim i da li moze nekako rezolucija da se podesi terminalom?
 
A jesi li instalirao drajvere za graficku?
Ja koristim GNOME, i kad instaliram drajvere automatski se podesi na 1280 x 1024, a mogu i da podesavam manualno.E sad trebalo bi i bez drajvera da mozes da menjas rezoluciju, ali ograniceno, i naravno slabiji kvalitet slike.
 
A jesi li instalirao drajvere za graficku?
Ja koristim GNOME, i kad instaliram drajvere automatski se podesi na 1280 x 1024, a mogu i da podesavam manualno.E sad trebalo bi i bez drajvera da mozes da menjas rezoluciju, ali ograniceno, i naravno slabiji kvalitet slike.

nisam instalirao drajvere, nisam ni za ubuntu pa je to odradio sam, problem je u tome sto nepostoji mogucnost biranja bilo koje rezolucije i osvezenja, kao da nesto nije uredu sa tim.
 
Epa zato je Ubuntu broj 1.:)
Najverovatnije Debian nema drajvere za tvoju graficku.:think:

to je na virtual, imam i mandrake na virtual i tu je sam podesio drajvere, nego gle opet mi zapelo, sinoc sam direktno sa harda instalirao debian sada kad hocu da ga startujem on mi nudi instalaciju, gde li gresim? a i nisam neki poznavalac virtualnih masina, da nisam nesto zaboravio da podesim?
mandrake se startuje bez problema, ali njega imam na cd-u pa sam odatle instalirao na virtual.
 
Kako sa harda, ako si skinuo iso fajl.Ja kad skinem iso fajl, narezem na disk pa onda instaliram (sa diska).
Mislim da ti je to najbolje resenje.

pa neznam, probao sam da vidim da li tako moze, i moze. samo ga pozoves sa harda, e sad mozda tu nesto treba jos da se uradi, npr. da mu se odredi boot ili nesto.nesto:eek:
 
Ma najbolje narezi na disk.:)
Jedino ako hoces da eksperimentises.

pa nesto sam experimentisao i mislim da je uspelo
virtualbox.jpg

sunvirtualbox/settings/storage

sa leve strane STORAGE TREE izaberes iso fajl OS-a

onda sa desne strane ATTRIBUTES/... cd/dvd device izaberes da bude Empty

koliko sam skapirao biras boot sistema, kao da si izvadio boot cd pa normalno dize sistem.
 
pa nesto sam experimentisao i mislim da je uspelo
Pogledajte prilog 74333
sunvirtualbox/settings/storage

sa leve strane STORAGE TREE izaberes iso fajl OS-a

onda sa desne strane ATTRIBUTES/... cd/dvd device izaberes da bude Empty

koliko sam skapirao biras boot sistema, kao da si izvadio boot cd pa normalno dize sistem.

ne kontam... ovo je normalan postupak kad dižeš sistem preko virtal box-a....
da li ti pokušavaš da digneš sistem preko virtual box-a ili na tvrdi disk?
 
ne kontam... ovo je normalan postupak kad dižeš sistem preko virtal box-a....
da li ti pokušavaš da digneš sistem preko virtual box-a ili na tvrdi disk?

pa rekoh da slabo poznajem virtual box.

kada sam ubacio mandrake, to sam uradio tako sto sam prvo narezao na cd pa onda instalirao na virtual i bez problema sam koristio OS, cak nisam morao da podesavam u settings.

a kada sam instalirao debian, nisam ga rezao na cd, nego direktno sa harda sam instalirao u virtual, ali su se javili neki problemi, jedan od problema je bio taj sto kad izaberem debian on nedize sistem nego pokrece instalaciju.

pa sam se obratio da imam problem, posto nije bilo odgovora resio sam da se pozabavim time, pise gore sve.
 
pa rekoh da slabo poznajem virtual box.

kada sam ubacio mandrake, to sam uradio tako sto sam prvo narezao na cd pa onda instalirao na virtual i bez problema sam koristio OS, cak nisam morao da podesavam u settings.

a kada sam instalirao debian, nisam ga rezao na cd, nego direktno sa harda sam instalirao u virtual, ali su se javili neki problemi, jedan od problema je bio taj sto kad izaberem debian on nedize sistem nego pokrece instalaciju.

pa sam se obratio da imam problem, posto nije bilo odgovora resio sam da se pozabavim time, pise gore sve.

ja sam te shvatio da pokušavaš da instliraš debijan na HDD...
još ni jednom nisam pokretao OS preko CD/DVD a da se igram preko virtual box-a pa mi je bilo čudno da si to otkrio tek posle "eksperimentisanja", obzirom da je opcija na istom mestu gde podešavaš da ti se sistem digne preko CD/DVD-a...
Da li sam ti već negde napominjao da se uvek prvo pozabaviš podešavanjima u programu pa tek onda da tražiš dodatne instrukcije ako ne uspeš da snađeš?
Inače virtual box možeš da postaviš da ti bude i na srpskom pa nećeš morati da eksperimentišeš već samo podesiš opcije ;)

Inače isti problem sa debijanom sam imao i kad sam ga dizao sa CD-a, na kraju sam se odlučio i instalirao na HDD ali mi se nije svidela ni instalacija ni ono što sam dobio posle instalacije...
 
Poslednja izmena:
ok bilo kako bilo jedan problem resen.
dalje-- imam problem sa kernelom......pise kernel failure, kako bih to mogao da popravim, nije mi jasno kako uopste radi ako je kernel u ofsajdu???:confused:
 
ok bilo kako bilo jedan problem resen.
dalje-- imam problem sa kernelom......pise kernel failure, kako bih to mogao da popravim, nije mi jasno kako uopste radi ako je kernel u ofsajdu???:confused:

šta li si mu ti radio :?
ja sam danas na Virtual box-u instalirao debijan i nije bilo nikakvih problema-osim što ne mogu da dodam srpski jezik-odnosno ne mogu da biram ništa drugo osim engleskog?
 
šta li si mu ti radio :?
ja sam danas na Virtual box-u instalirao debijan i nije bilo nikakvih problema-osim što ne mogu da dodam srpski jezik-odnosno ne mogu da biram ništa drugo osim engleskog?

jedino sto sam cudno primetio je da, tokom instalacije oko sat vremena je skidao sa neta i jos sat vremena instalacije sa diska, ukupno dva sata instalacije, sad neznam da li je to normalno?
 
jedino sto sam cudno primetio je da, tokom instalacije oko sat vremena je skidao sa neta i jos sat vremena instalacije sa diska, ukupno dva sata instalacije, sad neznam da li je to normalno?

kad sam ga prvi put instalirao (na HDD) isto mi se desilo. Zato sam danas obratio pažnju pa nisam dao da se naveže na miror(?) pa je instalacija trajala mnogo kraće...
Koliko sam skontao u toku instalacije može da se naveže na kanal sa novim verzijama programa ali i dodatnim programima pa zato skida toliko dugo...
 
kad sam ga prvi put instalirao (na HDD) isto mi se desilo. Zato sam danas obratio pažnju pa nisam dao da se naveže na miror(?) pa je instalacija trajala mnogo kraće...
Koliko sam skontao u toku instalacije može da se naveže na kanal sa novim verzijama programa ali i dodatnim programima pa zato skida toliko dugo...

PA DA.!.. to se i desilo, verovatno mi je to sj...lo kernel.
 
ustvari karnel ti je sj...bao virtual box ako si nešto čačkao...
meni se to dešavalo sa nekim drugim operativnimm sistemima...
zato sad kad ga postavim, više ne čačkam dok ne odlučim da brišem... :D
 
ustvari karnel ti je sj...bao virtual box ako si nešto čačkao...
meni se to dešavalo sa nekim drugim operativnimm sistemima...
zato sad kad ga postavim, više ne čačkam dok ne odlučim da brišem... :D

nista nisam cackao, ali ponovo sam podigao sistem bez mirora i sada je kernel ok.
ali opet ne mogu da nastimam rezoluciju. tj. nemam opciju, samo bezkorisno prozorce, moram da skinem neke drajvere.
 
nista nisam cackao, ali ponovo sam podigao sistem bez mirora i sada je kernel ok.
ali opet ne mogu da nastimam rezoluciju. tj. nemam opciju, samo bezkorisno prozorce, moram da skinem neke drajvere.

nisam siguran šta je u pitanju, i meni je to problem...
ima gomilu opcija samo ne mogu da nađem kako da promenim rezoluciju prozora niti mi dozvoljava lokalizaciju.... :(
 

Back
Top