Католици Црногорци

_не

Zainteresovan član
Poruka
407
Да ли има доста католика Црногорца (не Хрвата коjи живе у Црноj Гори), да ли их може бити више, коjи утицај има Ватикан у Црноj Гори итд.

Питање је сад...
 
Албанаци знам ... занимаjу ме сами Црногорци ... да ли код них католицизам може да се шири лакше због тога шта западни утицаj jе више тамо...

Ne. Ne postoji, bar da ja znam, neki Crnogorac koji kao vjeru ima katolicizam.
Crnogorci su pravoslavan narod u 99.9999% slucajeva.
 
Moj bivši cimer bio je Bokelj, katolik, to mi je on rekao, a i još nekoliko njegovih zemljaka

Koji ti je to bio cimer? Mislim odakle i u kojem gradu?


Ljudi koji su promijenili vjeru su svjesni svojih korijena. Radi medjunacionalnog sklada koji vjekovima vlada u Boki oni se nacionalno izjasnjavaju kao Bokelji izbjegavajuci time da pljuju po svojoj staroj vjeri.
Naravno ima mnogo vise Hrvata koji se tako i osjecaju.
 
Koji ti je to bio cimer? Mislim odakle i u kojem gradu?


Ljudi koji su promijenili vjeru su svjesni svojih korijena. Radi medjunacionalnog sklada koji vjekovima vlada u Boki oni se nacionalno izjasnjavaju kao Bokelji izbjegavajuci time da pljuju po svojoj staroj vjeri.
Naravno ima mnogo vise Hrvata koji se tako i osjecaju.

Bio je iz Radovića. A ovih nekoliko koje znam u Čačku vređaju se ukoliko ih neko nazove Crnogorcima, kažu da su najpre Bokelji, pa onda Srbi
 
Рођак од моје супруге, живи у Котору има баш изразито талијанско
презиме, али је православне вероисповети.
Напомиљем да је човек свесан свога порекла, и чак има податке
кад су му преци прешли на православље....а изјашњава се као Бокељ.
;)
 
Bio je iz Radovića. A ovih nekoliko koje znam u Čačku vređaju se ukoliko ih neko nazove Crnogorcima, kažu da su najpre Bokelji, pa onda Srbi

Da upravo tako.
Lusticani (stanovnici poluostrva Lustica) kojem pripada ju i Radovici kao zaseok ili selo jesu Srbi.
Uvreda im je nazvati ih Crnogorcima sto zapravo oni i nisu. Prije su Srbi nego li Crnogorci.
Rekoh... zivot pod Mlecima i Austro-ugarskom je uslovio prilagodjavanje i upucivanje ljudi jedne na druge.
Tek kasnije je Boka pripala Crnoj Gori.
 
Рођак од моје супруге, живи у Котору има баш изразито талијанско
презиме, али је православне вероисповети.
Напомиљем да је човек свесан свога порекла, и чак има податке
кад су му преци прешли на православље....а изјашњава се као Бокељ.
;)

Koji je to?
Kako mu je pre - zime? :think:
 
Bokeljska nosnja:

Bokelj.jpg


bokeljska%20nosnja%202.jpg
 

Back
Top