Ministarstvo zdravlja, atak na zdravlje

Još jedan zanimljiv podatak, vezan za temu i naše ministarstvo zdravlja.
Dijabetičari imaju pravo na 30 iglica mesečno (Ne znam da li se odnosi na sve, tj, da li mlađi od 26 godina imaju pravo na više) bez obzira na broj dnevnih uzimanja insulina. Najčešće je taj broj 4 puta dnevno. U pitanju su igle za jednokratnu upotrebu i jasno je zaključiti da ako trebaju 4 igle dnevno, mesečno treba 120 igala. kako se uklopiti u tih 30 koje se dobiju na komisiji?
Koliko god mislili da smo dobili u kvalitetu života od smene vlasti, stalno se pojavljuju neki "dokazi" da to nije istina. Ne verujem da je bilo ovakvih sankcija za zdravlje u vreme pre promene vlasti.

Da, ali ja koliko znam, i igle za obicne spriceve (kao i spricevi) su bagatela, tako da zaista nema potrebe oko toga praviti problem. Jedino ako su igle za dijabeticare nesto skuplje...:think:
 
Da, ali ja koliko znam, i igle za obicne spriceve (kao i spricevi) su bagatela, tako da zaista nema potrebe oko toga praviti problem. Jedino ako su igle za dijabeticare nesto skuplje...:think:

Manite,bre, igle.. Gde su tračice za merače? Jedno pakovanje košta 2700 -2900 din,a to je samo za merenje šećera. A, gde je sve ono drugo što dijabetičaru treba.? Vitamin C pakovanje od 500 mg. je valjda hiljadarku, a potrebne su dve dnevno, pakovanje one "ale" 1600 din...a to je ono što ide uz lekove...vata, alkohol, lancete, igle ne pominjem.
 
Da, ali ja koliko znam, i igle za obicne spriceve (kao i spricevi) su bagatela, tako da zaista nema potrebe oko toga praviti problem. Jedino ako su igle za dijabeticare nesto skuplje...:think:

Pogledaj link, na dnu strane je komentar.

http://www.kurir-info.rs/clanak/vesti/kurir-06-12-2009/secerasi-na-cedilu

Cena jedne iglice (to nisu iste igle kao za klasičan špric) je 15 dinara, a treba 120 mesečno. Hajde da oduzmemo onih 30, dakle treba računati 90x15 din = 1350 din mesečno. A šta je sa našim davanjima za socijalno?
Treba praviti problem, jer je čak i u "Slobino" vreme to bilo kao u celom svetu, onoliko koliko treba.
 
Pogledaj link, na dnu strane je komentar.

http://www.kurir-info.rs/clanak/vesti/kurir-06-12-2009/secerasi-na-cedilu

Cena jedne iglice (to nisu iste igle kao za klasičan špric) je 15 dinara, a treba 120 mesečno. Hajde da oduzmemo onih 30, dakle treba računati 90x15 din = 1350 din mesečno. A šta je sa našim davanjima za socijalno?
Treba praviti problem, jer je čak i u "Slobino" vreme to bilo kao u celom svetu, onoliko koliko treba.

[/S druge strane, u „Jugohemiji“ tvrde da pacijenti ne treba da budu zabrinuti, jer će ta kuća izaći u susret hitnim slučajevima.
Bože me oprosti, kad je to po njima hitan slučaj? Kad se padne u komu? Idioti, al na kub
 
Pogledaj link, na dnu strane je komentar.

http://www.kurir-info.rs/clanak/vesti/kurir-06-12-2009/secerasi-na-cedilu

Cena jedne iglice (to nisu iste igle kao za klasičan špric) je 15 dinara, a treba 120 mesečno. Hajde da oduzmemo onih 30, dakle treba računati 90x15 din = 1350 din mesečno. A šta je sa našim davanjima za socijalno?
Treba praviti problem, jer je čak i u "Slobino" vreme to bilo kao u celom svetu, onoliko koliko treba.

Onda jesu skupe.:( Nisam znala. Moja greska, povlacim rec.:)
 

Back
Top