Obrtomeri, brzinomeri - pomoc !!!
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Obrtomeri, brzinomeri - pomoc !!!

Aktivan član A-man (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano Obrtomeri, brzinomeri - pomoc !!!

Muci me jedan tehnicki problem, pa ako se neko razume u elektroniku malo bolje, molio bih da mi pomogne i objasni nesto...

Hteo bih napraviti obrtomer sa LM2907. Signal uzmem sa kardana ili poluosovine a na izlazu dobijem promenljiv napon. Fino...e sad kako da udesim da mi se pali LED kad predjem 50 Km/h i to sto ( !!! ) preciznije ? Kad dostignem 100 Km/h pali sledecu LED a gasi predhodnu, (zbog razlike u boji) Kad brzina opadne ispod 50 Ponovo se pali prva LED, a ona na "1oo" se gasi.
    Ideja je da se raznobojnim bojama oznace 3 brzinska opsega recimo : "gradska voznja", "autoput", "na svoj rizik"...
    Na samom menjacu verovatno ne mogu da ugradim induktivni senzor ili bilo koji drugi, kao brojac impulsa. Postoji samo Pinjon za sajlu a on je vec spojen na sat. U principu vrlo retko i gledam na brzinomer, merac goriva je glavni !!! LED dioda bi trebala da mi svojim intez. sjajem omoguci da je kontrolisem tek "krajem oka"...
    Ako bih koristio mini-magnet na kazaljki sata i reed releje/hal senzore ispod ploce, mogao bih sa CD4017 da zavrsim posao, ali mi se prva varijanta cini prakticnija.
    Ako neko ima jos neku ideju, rado cu poslusati...
    Hvala...

Elita
    Učlanjen
    14.03.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1712

Podrazumevano Re: Obrtomeri, brzinomeri - pomoc !!!

vodi to na AD konvertor nekog mikrokotrolera, onada je lako dalje bazdariti i isprogramirati.

Aktivan član A-man (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Hmmm, a onda moram naci nekog da mi isprogramira mikrokontroler itd. Neki primer AD konvertora, neki detalj ?

Elita
    Učlanjen
    14.03.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1712

pa da. onda nadjes mene i ja to uradim za dva sata.

a sta bi ti, da nabavis poseban integralac sa A/D konvertorom, i gomilu pratece elektronike samo radi toga? ma daj..... kupis jedan mali ATMEGA8, (150din) ima u njemu 6 A/D konvertora.... mozes da mu radis sta hoces.

nadasve jos jedna prednost:

sa istim hardverom mozes realizovati gomilu razlicitih zahteva za programiranje.....

Slične teme

1. POMOC! Potrebne slike igracha Crwene Zvezde .POMOC
    Autor Interista u forumu Fudbal
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.03.2007., 16:40

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •