Србијанци... Јел' то постоји?

VladimirPutin89

Aktivan član
Poruka
1.308
Бошњаци и њихови медији често кажу србијански пресједник, србијански министар спољних послова итд. За Србе у Србији кажу Србијанци! И не можеш им објаснити да Србијанци не постоје. А да ли Срби у Србији називају себе Србијанцима? :think:
 
Бошњаци и њихови медији често кажу србијански пресједник, србијански министар спољних послова итд. За Србе у Србији кажу Србијанци! И не можеш им објаснити да Србијанци не постоје. А да ли Срби у Србији називају себе Србијанцима? :think:

Pa dobro......srbijanski predsednik Berisa Tadici i ovako nije srpski vec srbijanski predsednik. To jeste tacno.
 
Srbijanci su GEOGRAFSKI POJAM za sve narode i nacije koje zive na teritoriji drzave Srbije.

Srbijanci su i Srbi i Madjari i Albanci i svi ostali.

I oni sa Kosova i oni iz Vojvodine.

Kao sto su u Americi svi Amerikanci, u Peruu - Peruanci, u Australiji Australijanci, u Venecueli Venecuelanci....Naravno, samo oni koji poseduju drzavljanstvo i pasos te zemlje.
 
Srbijanci su GEOGRAFSKI POJAM za sve narode i nacije koje zive na teritoriji drzave Srbije.

Srbijanci su i Srbi i Madjari i Albanci i svi ostali.

I oni sa Kosova i oni iz Vojvodine.

Kao sto su u Americi svi Amerikanci, u Peruu - Peruanci, u Australiji Australijanci, u Venecueli Venecuelanci....Naravno, samo oni koji poseduju drzavljanstvo i pasos te zemlje.

Mislis kao Rusijanci, Makedonijanci, Albanijanci, Rumunijanci itd? :think:
 
Srbijanci su GEOGRAFSKI POJAM za sve narode i nacije koje zive na teritoriji drzave Srbije.

Srbijanci su i Srbi i Madjari i Albanci i svi ostali.

I oni sa Kosova i oni iz Vojvodine.

Kao sto su u Americi svi Amerikanci, u Peruu - Peruanci, u Australiji Australijanci, u Venecueli Venecuelanci....Naravno, samo oni koji poseduju drzavljanstvo i pasos te zemlje.

Па зашто не кажемо онда Грцијници, Русијаници, Чесијаници?
 
Kad to kaze Bosnjak ili Hrvat, bas me briga, ali kad to cujem od nekog izbeglog brata ,,Srbijanca'' dodje mi da ga ispostujem bolje nego oni od kojih je pobegao.

Pa i kod nas Srba u Backoj , a i u Sremu i Banatu, se za nase sunarodnike juzno od Save i Dunava oduvek govorilo,a i danas govori Srbijanci , sto mu dodje isto kao i Licani ili Hercegovci , a mi nismo "izbegla braca ",bar ovi autohtoni ..
 
Бошњаци и њихови медији често кажу србијански пресједник, србијански министар спољних послова итд. За Србе у Србији кажу Србијанци! И не можеш им објаснити да Србијанци не постоје. А да ли Срби у Србији називају себе Србијанцима? :think:

U Istoriji su postojale samo Srblji-Aleksandar Makedonski je Srbljanin-Nemanjici su Kraljevi Srbalja...
Pogreska je napravljena u 18 Veku-trebalo je da opstane naziv Ilirija..
 
Aha, pa mislis da im se slucajno ne omakne da se poistovete sa nama, nego da oni budu Srbi, a mi Srbijanci.

Ima smisla, stvarno... :roll:

Ne, nisam tako mislio, pošto ne vidim smisao u razdvajanju nas od njih, svi smo mi isto - Srbi! Samo, npr Tadić nije predsednik svih Srba, već samo građana Srbije, pa mi zato deluje bolje reći u tom slučaju srbijanski nego srpski
 
Mislis kao Rusijanci, Makedonijanci, Albanijanci, Rumunijanci itd? :think:

Taj problem je VEOMA, VEOMA bitan i trebali bi ga LINGVISTI DA RAZRESE.

Ne moze niko biti stanovnik drzave Srbija, a biti recimo - Madjar!

Madjari su u Madjarskoj, a u Srbiji su SRBIJANCI, po poreklu Madjari.

To svaka zemlja tako resava.

Evo, neka napisu svi ovi koji imaju tudja drzavljanstva koliko su papira terbali da potpisuju i koje su patnje prosli dok nisu dobili necije drzavljanstvo i pasos.
 
U Istoriji su postojale samo Srblji-Aleksandar Makedonski je Srbljanin-Nemanjici su Kraljevi Srbalja...
Pogreska je napravljena u 18 Veku-trebalo je da opstane naziv Ilirija..

Ово је форум политика а не историја! Да знам да смо ми си од Адаме и Еве! Па је најправилније рећи Адамовци и земља Адамија!
 

Back
Top