Zashto postojimo???

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
hm...pitanje je dobro.....mislim da svako ima svoj razlog postojanja....samo sto velika vecina nije toga svesna....Licno,kad sam bio mali,opsedalo me to pitanje....kako i zasto postojim.....pa sam malo citao na tu temu...
 
A mozda ni ne psotojimo, mozda je sve iluzija.
Jednom filozofu (da me yebes ne mogu da se setim imena) je to umalo poslo za rukom da to i dokaze.
On kaze da mi sve sto dotaknemo rukom, nogom osecamo. To je istina i to svi znamo, ali i oni bogalji koje nemaju recimo nogu/e ili ruku/e iste osecaju i osecaju bolove na mestima koja ne postoje.
 
Кулиража:
A mozda ni ne psotojimo, mozda je sve iluzija.
Jednom filozofu (da me yebes ne mogu da se setim imena) je to umalo poslo za rukom da to i dokaze.
On kaze da mi sve sto dotaknemo rukom, nogom osecamo. To je istina i to svi znamo, ali i oni bogalji koje nemaju recimo nogu/e ili ruku/e iste osecaju i osecaju bolove na mestima koja ne postoje.

Ta pojava se zove fantomski ud i nije stalna.
 
Кулиража:
A mozda ni ne psotojimo, mozda je sve iluzija.
Jednom filozofu (da me yebes ne mogu da se setim imena) je to umalo poslo za rukom da to i dokaze.
On kaze da mi sve sto dotaknemo rukom, nogom osecamo. To je istina i to svi znamo, ali i oni bogalji koje nemaju recimo nogu/e ili ruku/e iste osecaju i osecaju bolove na mestima koja ne postoje.

Taj filozof se zove Bertran Rasel.
 
Kao i mnogima,tako i meni ovo pitanje ostaje nerazresena misterija.Ako krenem nekom logikom i opet po vidjenjima Darvina.Onda smo tu da bi izvrsili reproduktivni ciklus.Jednostavno produzili vrstu.Po drugoj logici,to jest duhovnoj tu smo jer nas je svevisnji bog postavio na ovu planetu.I dao nam mogucnost da zivimo.E sad uvek sam razmisljao tu je ili Bog omanu ili jednostavno incest nije pohot i snobizam vec normalna pojava.Jer ako su Adam i Eva napravili prvo dete onda smo mi svi postali njihovi naslednici,odnosno svi smo deca incesta.Pa opet svi smo neki rodjaci.
Kao dete sam uvek razmisljao da smo mi ljudi deo nekog experimenta.I da neko u svojoj sobi nas poseduje kao sto neki od nas poseduju akvarijum sa ribicama.Pa nas u trenucima dosade posmatraju.Ma nemam pojma.Znam samo da sam tu.Da cu vrlo brzo umreti i da necu ostaviti neki trag u istoriji.Ali me iskreno i zabole.Jer i oni o kojima se prica kao nosiocima istorije je ionako svejedno kada ih nema.
 
Truman:
Кулиража:
A mozda ni ne psotojimo, mozda je sve iluzija.
Jednom filozofu (da me yebes ne mogu da se setim imena) je to umalo poslo za rukom da to i dokaze.
On kaze da mi sve sto dotaknemo rukom, nogom osecamo. To je istina i to svi znamo, ali i oni bogalji koje nemaju recimo nogu/e ili ruku/e iste osecaju i osecaju bolove na mestima koja ne postoje.

Taj filozof se zove Bertran Rasel.
E bas taj, hvala ti sto me podseti.

@Hektor
Pa vidis tacno tako dodje, umrp sad ili kasnije svejedno ti je jer ces kad-tad umreti.
Samo je problem sto se mnogi boje smrti i zbog toga opstajemo, a ni zivot ovakvim kakvim ga vidimo nije toliko los
 
Bustura:
Kao i mnogima,tako i meni ovo pitanje ostaje nerazresena misterija.Ako krenem nekom logikom i opet po vidjenjima Darvina.Onda smo tu da bi izvrsili reproduktivni ciklus.Jednostavno produzili vrstu.Po drugoj logici,to jest duhovnoj tu smo jer nas je svevisnji bog postavio na ovu planetu.I dao nam mogucnost da zivimo.E sad uvek sam razmisljao tu je ili Bog omanu ili jednostavno incest nije pohot i snobizam vec normalna pojava.Jer ako su Adam i Eva napravili prvo dete onda smo mi svi postali njihovi naslednici,odnosno svi smo deca incesta.Pa opet svi smo neki rodjaci.
quote]
To da su se deca Adama i Eve medjusobno mnozila mi je bio argument kad sam razmisljao Biblija ili Darvin da pretegnem na onu drugu stranu.Da su njihova deca bila u incestu radjali bi se sa ostecenima.Ima li neko objasnjenje koje objasnjava to tvrdjenje u Bibliji?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top