Prezime

NN76

Aktivan član
Poruka
1.532
Prilikom udaje, da li ste zadrzali svoje prezime, uzeli muzevljevo, ili duplo prezime?
Muskarci, da li vam je bitno da lepsa polovina uzme vase rpezime ili vas to ne dotice?

Prezime deteta? Duplo prezime, samo ocevo, ili jedno ocevo drugo majkino?

Temu psotavljam jer sma sinoc bio sa par drugarica koje su tvrdile da nikada nece uzeti muzevljevo prezime a da ce deca nositi ili njeno prezime ili dupla prezimena
:)

Zanimaju me vasa iskustva, razmisljanja...?

Kao postavljac teme, moram prvi da odgovorim :)

Zena moze sama da bira sta ce i koje ce prezime.
Mene to uospte ne zanima. Moze da uzme moje rpezime ako hoce, ne bih joj zabranio
Moza da zadrzi svoje ako hoce, a moze i da ima 2 prezimena.
Bukvalno mi je sve jedno

Deca moje prezime, ne prihvatam ni jednu drugu opciju
 
Kad se budem udavala, razmišljaću o tome. :lol:

Elem, što se tiče prezimena deteta, baš je glupo kad ima 2 komada:confused:. Bzv mi je kad vidim da dečak ima 2 prezimena.

Što se curica tiče, kad sutra bude htela da doda muževo prezime, zvučaće kao neki lik iz latino serije.:lol:
 
Uzela sam muževo...
Streljali bi me... ma kakvi streljali, spalili na lomači da nisam...:mrgreen::zcepanje:

Šalim se... ;)

Mm to puno znači, a i ostalima... a meni bilo svejedno...
Ima čovek lepo prezime, lepo zvuči uz moje ime...

Deca će nositi NAŠE prezime, za koje smo odlučili da će biti njegovo...;)

Volim kada porodica ima jedno prezime... lepo zvuči...:heart:
 
Ja sam uzela muzzevo jer mi se svidja kada cela porodica (mama, tata, deca) imaju isto prezime... Da sam tada znala koliko me papirologije i shaltera cheka, nisam sigurana da bi mi se toliko svidelo, ali sad sam sigurna da, ako se ikada razvedem (pu pu pu), nema shanse da opet vracam staro prezime i prolazim prichu sa papirologijom josh jednom.
 
uzela sam muževljevo
ni jednog trenutka nisam ni razmišljala o drugim mogućnostima
ja sam žena zaostala
smatram da tako treba:manikir::manikir::manikir:
ne vidim ni jedan razlog zašto bi postupila drugačije

MM nikada nie i jednom rečju rekao da on tako želi i sl. njemu je sve jedno, ali nemi neije -odabrala samo ono što želim
 
Zadržaću svoje i dodati muževljevo....Ne želim da se odričem prezimena koje nosim 30 i nešto godina (a i u slučaju razvoda, lako ću da odfikarim njegovo.....:lol:).
Deca će da nose muževljevo prezime.....kao što i ja nosim očevo....
 
Ja ne verujem da ću uzeti muževljevo prezime. Mogu samo da ga dodam. Ovo sam ja, ovako se prezivam, ceo život me prati nadimak sklepan od prezimena. Ne vidim ni jedan razlog da se od sutra prezivam kao nečiji tuđi tata a ne kao moj :heart:
 
:think:

razmisljam o tome..meni je sasvim OK da zadrzim svoje..zasto bih ja sam morala da menjam prezime, radi njega...ali on je..:eek:..i jedina varijanta mu je da uzmem njegovo prezime..i kako ja sad da isteram svoje u tome?
 
Ja ne verujem da ću uzeti muževljevo prezime. Mogu samo da ga dodam. Ovo sam ja, ovako se prezivam, ceo život me prati nadimak sklepan od prezimena. Ne vidim ni jedan razlog da se od sutra prezivam kao nečiji tuđi tata a ne kao moj :heart:

Ovo je i meni jedna drugarica jednom rekla...
Ali sam to smatrala suludim...:confused:

Pa ne udaješ se za tatu... i ne uzimaš tatino(mislim na njegovog tatu) prezime, već njegovo...
 
Ja cu zadrzati svoje i uzeti muzevljevo ... ne bih mogla da zamislim da u mom imenu fali moje prezime koje sam nosila od rodjenja ...

Kada se moj brat od ujaka zenio, mlada resila da zadrzi svoje i uzme njegove, ali u obrnutom smeru ... znaci, prvo ime pa muzevljevo prezime pa svoje prezime po rodjenju, bas neuobicajna kombinacija:) moj ujak je to doziveo kao sok i veliku uvredu za njihovu porodicu:D mislim, kako se usudila da zadrzi svoje prezime:roll::lol: sou ...
 
:think:
razmisljam o tome..meni je sasvim OK da zadrzim svoje..zasto bih ja sam morala da menjam prezime, radi njega...ali on je..:eek:..i jedina varijanta mu je da uzmem njegovo prezime..i kako ja sad da isteram svoje u tome?

Problem je ako pođeš od toga MORAŠ...
Ništa u životu ne moraš...;)

Ne vidim problem... uzmi njegovo i izbećićeš nerviranja oko prijavljivanja deteta i kasnijih zavrzlama...
A u ostalom... šta je prezime, do par slova na papiru...;)

Ja bi od mog muža uzela i ime ako bi želeo...:heart:
 
Ovo je i meni jedna drugarica jednom rekla...
Ali sam to smatrala suludim...:confused:

Pa ne udaješ se za tatu... i ne uzimaš tatino(mislim na njegovog tatu) prezime, već njegovo...

On je prezime dobio od svog tate. Ja sam svoje od svog.... Ne vidim ni jedan jedini razlog da uzimam tuđe prezime i odričem se svog... sem onog ''red je'' ili ''valja se''... i smeta mi na svadbama kad mlada uzme mladoženjino prezime pa njegova familija aplaudira i likuje u fazonu:''Naša je!'' :dontunderstand:
 
On je prezime dobio od svog tate. Ja sam svoje od svog.... Ne vidim ni jedan jedini razlog da uzimam tuđe prezime i odričem se svog... sem onog ''red je'' ili ''valja se''... i smeta mi na svadbama kad mlada uzme mladoženjino prezime pa njegova familija aplaudira i likuje u fazonu:''Naša je!'' :dontunderstand:

Nema toga više...
Bar kod nas nije bilo...;)

Svako ima pravo na svoje mišljenje... i moje je: da on i ja kao porodica treba da imamo isto prezime... lepo je...:D
 
U suštini najbitniji ste vas dvoje, i vaš dogovor...
Ima parova(čula sam), gde muž uzima ženino prezime, i to je ok, ako su se njih dvoje tako dogovorili...:D

Pa upravo to. Ali još sam daleko od udaje, ja ovo samo pričam ŠBBKBB :)
I moja mama je zadržala svoje prezime (u stvari lažem, prezivali su se isto :zcepanje: ) i ona je pred matičarem i svatovim rekla:''Zadržavam svoje!'' i to 1982. godine :eek: :zcepanje: I pre neki dan gledam njenu krštenicu, ovu novu i piše - brak sklopljen tad i tad i piše da je mama uzela tatino prezime :eek:
 
Što se curica tiče, kad sutra bude htela da doda muževo prezime, zvučaće kao neki lik iz latino serije.:lol:
:zcepanje:

I ja sam daleko od udaje, ali s ovim se slažem:

Ja ne verujem da ću uzeti muževljevo prezime. Mogu samo da ga dodam. Ovo sam ja, ovako se prezivam, ceo život me prati nadimak sklepan od prezimena. Ne vidim ni jedan razlog da se od sutra prezivam kao nečiji tuđi tata a ne kao moj :heart:

Ceo život sam mislila da ću samo dodati, nedavno mi je palo na pamet da ga ne dodajem uopšte. Nije da intenzivno razmišljam o tome :lol: ali ne mislim da je ljubav išta manja, niti da je zajedništvo manje, ako ja ostanem samo sa svojim prezimenom a to je moj identitet.

Moja mama je, uzgred, uzela tatino prezime. Njoj lepo stoji i devojačko i venčano :)
 
Problem oko prezimena je taj sto zene misle da ce svet stati ako ga promene...Price o gubitku identiteta su mi smesne...A tek oko toga kao gasi se loza...
 

Back
Top