Vanzemaljci, misterije i simbolika u modernoj kulturi

jos_1_5ak

Poznat
Poruka
9.464
Dakle sta mislito o tome da se recimo u raznim filmovima, video igrama, stripovima....itd, koje ljudi smatraju cistom fantazijom (a neki i budalastinama) zapravo ima istine (makar delimicno)
Recimo ajde krenucemo sa primerima :

Recimo Dosije X koji je po meni polu-dokumentarac govori o tome ko su zapravo ljudi iz senke (recimo kao onaj "Pusac").
Zatim govori o tome kako su ti vladari sklopili pakt sa vanzemaljcima,dozvolili im da otimaju ljude i vrse eksperimenta na njima (cak su i svoju decu dali u te svrhe) pomazu im da ovladaju Zemljom i ljudima u zamenu za nesto malo moci i tehnologije.
Takodje se pominju i razni virusi koji su tu da smanje broj ljudi na planeti i za koje nema leka (HIV, ebola, H1N1.....itd)
Zaista odlicnih stvari ima u seriji.

Pa recimo ona serija "Prvi talas" u kom ona vanzemaljska rasa izgleda identicno kao ljudi pokusava polako da porobi covecanstvo na taj nacin sto se infiltrirala medju ljude i u najmocnije organizacije na planeti.

Zatim izdvojio bi film Aliens VS Predator u kome kaze kako su zapravo Predatori dosli na Zemlju pre mnogo hiljada godina, kako su sagradili piramide, pomogli ljudima u nekim stvarima, podarili im razna znanja, a ljudi su njih gledali kao bogove kojima su se klanjali i prinosili im zrtve (tako sto su dozvolili Alien-ima da se izlezu u ljudskom telu da bi Predatori kasnije na njima vezbali lov)

Takodje na pamet mi pada i video igra " Assassin's Creed 2 " gde glavni protagonista Ezio otkriva istinu zapravo kako su ljudi stvoreni od 2 rase vanzemaljaca koje su zivele na Zemlji pre mnogo hiljada godina (i koje su se zvale "Ones Who Came Before" iliti " Oni koji su dosli ranije") kao i to da papa Aleksandar 6-ti (koji je bio poglavar Vatikana u to vreme) i Vatikan sve to prikrivaju kujuci zaveru i nedozvoljavajuci da se sazna ista o tome.

Izdvojio bi zasad jos i film "Stargate" (Zvezdana kapija) u kom su zapravo piramide neka vrsta portala ka drugim svetovima i galaksijama.
Takodje recimo kaze kako su zapravo staro-egipatski bogovi iz mitologije bili bas ti vanzemaljci koji su sagradili te piramide.

Naravno ne treba nista sad uzimati zdravo za gotovo ali ja mislim da bi u svemu tome moglo i te kako da ima istine i daleko od toga da je to sve samo plod necijih izmisljotina i necije maste.
 
Poslednja izmena:
Zdravo svima prijateljima ovog foruma i ove teme!
Danas sem već napisao moj tekst kod teme o reptilijancima - zato ćitaj i tamo moje izlaganje.
Pošto sam iz Slovenije nadam se, da ćete me razumjeti.

Da, zanimljivo - od kud dolaze inspiracije danas o svim tim likovima i pričama??? Zašto to se dogadja??? Dali je uvjek u istoriji bilo slično?

Moja osobita iskustva bila su u 90-im na rave partyjima ... (ovdje upordi moj tekst od danas kod teme reptilijanci i Drako....).
O temi nemam pojma osobito ono što sam sam iskusio. Tek večeras sam malo surfao u netu za informacijama i vidi - danas natragao na Vaš krasni forum.

Dalje: u zabavni musiki, osobito mislim elektronsku muziku, pojavljaju se karakteri i priče iz svemira, UFO-bića i slično..... Kod nas u Sloveniji veliki partyji traže poruke ili "gesla" - koje naglašavaju istu tematiku.

Povezave i sličnosti su spontane ili dio "plana?"

Kojeg plana i sa kojom porukom (ciljem)??

Zašto uobće nastaju ove fantastičke priće (gdje im je izvor?)?

Molim Vas za ozbiljne odgovore o tematiki....

Prijatne pozdrave iz Slovenije!

N.
 
naravno, sad sam bas popio kafu sa terminatorom i telefonirao Molderu da izbaci ove male zelene iz mog bazena. Reko je da ce mi poslati ljude u crnom, ali ne mogu sad odma, opet alieni strajkuju gladju u Zoni 51, ybog uvodjenja biometrijske kontrole na prolaske kroz Stargate.

Gledaj malo manje filmove. Lose uticu na tvoje zdravlje.
PAGANKO AKO NE VERUJES U OVAJ FORUM......IMA O HORTIKULTURI...MISLIM DA BI TI TO VISE LEZALO.....
 
Zdravo svima prijateljima ovog foruma i ove teme!
Danas sem već napisao moj tekst kod teme o reptilijancima - zato ćitaj i tamo moje izlaganje.
Pošto sam iz Slovenije nadam se, da ćete me razumjeti.

Da, zanimljivo - od kud dolaze inspiracije danas o svim tim likovima i pričama??? Zašto to se dogadja??? Dali je uvjek u istoriji bilo slično?

Moja osobita iskustva bila su u 90-im na rave partyjima ... (ovdje upordi moj tekst od danas kod teme reptilijanci i Drako....).
O temi nemam pojma osobito ono što sam sam iskusio. Tek večeras sam malo surfao u netu za informacijama i vidi - danas natragao na Vaš krasni forum.

Dalje: u zabavni musiki, osobito mislim elektronsku muziku, pojavljaju se karakteri i priče iz svemira, UFO-bića i slično..... Kod nas u Sloveniji veliki partyji traže poruke ili "gesla" - koje naglašavaju istu tematiku.

Povezave i sličnosti su spontane ili dio "plana?"

Kojeg plana i sa kojom porukom (ciljem)??

Zašto uobće nastaju ove fantastičke priće (gdje im je izvor?)?

Molim Vas za ozbiljne odgovore o tematiki....

Prijatne pozdrave iz Slovenije!

N.



Mozda izvori stvarno dolaze iz prve ruke ko zna
Mada u zadnjih par godina "image" vanzemaljaca se koristi skoro u svim industirjama mozda samo radi komerca jer se ljudi pale na vanzemaljce a mozda nas spremaju kako neki kazu za "kontakt" pa da se ne bi narod soknuo kada dodju "zvanicno"
 
Poslednja izmena:
Kontakt se desio jos pre par hiljada godina, o cemu govore spisi skoro svih kultura koje su tada boravile na zemlji, Indusi, narodi juzne amerike, Kine, Azije....Nikada posle toga ova planeta nije izgubljena iz vida nadasve inteligentnih i miroljubivih bica, jer da to nisu davno bi mi bili zvezdana prasina....Jednostavno, postoje fizicki dokazi takvih bica na zemlji i njihovih rukotvorina, koje mi ne bi napravili ni sa najsavremenijim masinama danasnjice...kristalna lobanja, zlatni spisi iz Perua itd......
 
naravno, sad sam bas popio kafu sa terminatorom i telefonirao Molderu da izbaci ove male zelene iz mog bazena. Reko je da ce mi poslati ljude u crnom, ali ne mogu sad odma, opet alieni strajkuju gladju u Zoni 51, ybog uvodjenja biometrijske kontrole na prolaske kroz Stargate.

Gledaj malo manje filmove. Lose uticu na tvoje zdravlje.

e, jasno je ko dan da lazes :zcepanje:

@ tema

mislim da je to tako sladak i jednostavan recept za namicanje para da bolji ne postoji... :mrgreen:
 
e, jasno je ko dan da lazes :zcepanje:

@ tema

mislim da je to tako sladak i jednostavan recept za namicanje para da bolji ne postoji... :mrgreen:

uhvatila si me, ali kako da popijem caj sa terminatorom. on ne pije caj i to je dobro poznato i naucno dokazano. dobro, konvencionalna nauka tvrdi da terminator ne postoji, ali mi vrlo dobro znamo da postoje naucni dokazi za to.

1. ozimanov avatar - sigurno ga nije izmislio, morao ga je uslikati negde.
2. postoje otisci stopala bica slicnog coveku, ali tekog preko 2 tone. dakle, morao ga je napraviti terminator.
3. svako ko je citao bibliju moga o je da nadje reference koje pokazuju da su zapravo terminatori jurili mojsija kada je pokusavo da prevede narod preko crvenog mora. more se naravno vratilo i vecina ih je zardjala. ali neki su opstali do dana danasnjeg.
4. u pecini Kalibarbuga koja se nalazi u Francuskoj postoje crtezi koji jasno ukazuju da je do prvog kontakta izmedju ljudi i teminatora doslo jos u praistoriji.
5. u filmu koji je snimljen pojavljuje se pravi terminator. ne dragi moji, nisu to specijalni efekti, jer svi mi vrlo dobro znamo da tada nije bilo moguce napraviti takve spec. efekte.


prema tome, upozoreni ste. oni su medju nama.
 
Pozdrav!
Dobro - znaći eilieni posoje zbog novćanog zarade.

Ali odakle nama, barem nekima od nas, vrlu slićni dogadjaji (kao vizije)?

Mislio sam, da Vi ovdje prićate istinita iskustva sa ovim dimensijama.

Ja sam našao novi material koji će mi odgovoriti na moja pitanja a i osobito zanimaju me ljudi, koji su već imali slićne dogadjaje.

Ostanite mi dobro i sretno!

N.R.
 
O ovoj temi se jako puno priča, a neki od najutjecajnijih teoretičara zavjere danas, tvrde da režiseri poput Spielberga, Lucasa i Camerona znaju puno više o svemu tome, i namjerno pripremaju ljude za nadolazeće vrijeme. Zato su im filmovi prepuni simbolike, naravno, za one koji znaju čitati te iste.

Sad, hoće li netko vjerovati u ovo ili ne, osobna stvar, ali činjenice stoje da su ti ljudi upoznati sa stvarima sa kojima obični ljudi nisu....
 
Pozdrav!
Dobro - znaći eilieni posoje zbog novćanog zarade.

Ali odakle nama, barem nekima od nas, vrlu slićni dogadjaji (kao vizije)?

Mislio sam, da Vi ovdje prićate istinita iskustva sa ovim dimensijama.

Ja sam našao novi material koji će mi odgovoriti na moja pitanja a i osobito zanimaju me ljudi, koji su već imali slićne dogadjaje.

Ostanite mi dobro i sretno!

N.R.

ti si, izgleda Slovenac koliko sam ja vanzemaljac, mozda i zeru manje....:zcepanje:
 
Dakle sta mislito o tome da se recimo u raznim filmovima, video igrama, stripovima....itd, koje ljudi smatraju cistom fantazijom (a neki i budalastinama) zapravo ima istine (makar delimicno)
Recimo ajde krenucemo sa primerima :

Recimo Dosije X koji je po meni polu-dokumentarac govori o tome ko su zapravo ljudi iz senke (recimo kao onaj "Pusac").
Zatim govori o tome kako su ti vladari sklopili pakt sa vanzemaljcima,dozvolili im da otimaju ljude i vrse eksperimenta na njima (cak su i svoju decu dali u te svrhe) pomazu im da ovladaju Zemljom i ljudima u zamenu za nesto malo moci i tehnologije.
Takodje se pominju i razni virusi koji su tu da smanje broj ljudi na planeti i za koje nema leka (HIV, ebola, H1N1.....itd)
Zaista odlicnih stvari ima u seriji.

Pa recimo ona serija "Prvi talas" u kom ona vanzemaljska rasa izgleda identicno kao ljudi pokusava polako da porobi covecanstvo na taj nacin sto se infiltrirala medju ljude i u najmocnije organizacije na planeti.
QUOTE]

Po čemu su identični?
 

Back
Top