Ветерани најавили протесте широм Србије

Poruka
528
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/180218/Veterani-najavili-proteste-sirom-Srbije
Veterani najavili proteste širom Srbije
Blizu stotinu udruženja boraca ratova širom Srbije organizovaće 14. marta proteste pred zgradama gradskih i opštinskih skupština, najavljeno je danas na konferenciji za štampu u Valjevu.
Prinuđeni smo da na ovaj način iskažemo nezadovoljstvo pošto su sva dosadašnja obećanja za rešavanje naših zahteva ostala bez odgovora, rekao je predsednik Udruženja boraca rata od 1990. u Valjevu Ljubomir Bradić.
On je dodao da je reč o zahtevima upućenim Vladi Srbije i poslanicima koji se odnose na donošenje novog zakona o boračko-invalidskoj zaštiti, isplatu ratnih dnevnica, kako to urađeno u Topličkom okrugu, i rešavanje stambenih problema veterana i odgovornije negovanje slobodarskih i borbenih tradicija srpskog naroda i vojske.
On je dodao da će veterani, ako zahtevi ni posle "ovih demokratskih štrajkova" ne počnu da se rešavaju, 24. marta organizovati i "generalni štrajk" ispred Vlade Srbije.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
До овога је морало доћи кад тад. Ипак, ови људи су поштовали законе и државу
за коју су ратовали, па су гурнути у запећак.
 
pa jel su ratovali za drzavu ili za pare ?

Znaci, ratovali su za pare?

Хало...Нису они измислили те дневнице које их следују...
Нису они изазвали рат...Нису они сами себе мобилисали..
Колико је њих изгубило много више од тих дневница,
јер одазивајући се на мобилизацију, нису урадили своје послове...
И на крају крајева, СКУПШТИНА СРБИЈЕ расправља како да помогне
да се у Србију врате пи.чке, које побегоше од мобилизације,
а ни речи не говоре о борачкој, пензионој, социјалној заштити....
Играју се појединци....играју....
Доста њих је међу овим људима,
који су изгубили најлепше године свога живота...
:rtfm:
 
Znaci, ratovali su za pare?

ПИКОЛИНА!
ТО СУ МОЖДА ТВОЈИ РАТОВАЛИ ЗА ПАРЕ!

Како те бре није срамота да тако причаш!? :evil::evil::evil:

ПОЛА НИША БИЛО НА КОСМЕТУ, А ТИ СЕ ИСПРЂУЈЕШ СА ЊИХОВИМ ПРАВИМА!
 
pa jel su ratovali za drzavu ili za pare ?

БАНДИ!
Ратовали су за државу, али више "за себе", јер су осећали потребу да се јаве у своје јединице и одуже свој дуг отаџбини!
Јавна је тајна да је ко год је хтео могао на овај или онај начин да ескивира униформу!

ДРУГО!
Ти људи не траже ништа друго него ДА ИМ СЕ ИСПЛАТИ ОНО ШТО ИМ ПО ЗАКОНУ ПРИПАДА! ПО ЗАКОНУ И ДА БУДУ РАВНОПРАВНИ СА ОНИМА КОЈИ СУ ТЕ ПАРЕ Д О Б И Л И!
Па погледај их бре само када их снимају - го радник до радника, го тежак до тежака! :ok::ok::ok::worth::worth::worth:

И ТРЕЋЕ!
Зар да онај који је све време рата био у Нишу (говорим за своје место) и био поред деце и фамилије, био на топлом, сувом и реалтивно сигурном,
буде у истом положају као онај коме се пуцало око гузице и око чије главе су падале бомбе, да буде у истом положају као рецимо неко ко је прошао Жур, Горожуп, Кошаре, Паштрик!?

ЧЕТВРТО!
Мој им је савет, да заје6у било каква удружења И ДА ТУЖЕ ДРЖАВУ!
Има брдо адвоката који су спремни да прихвате заступање таквих људи, а за проценат од евентуално исплаћеног износа - дакле ништа не плаћају сад, него након завршеног поступка,
не иду на судове да се акају и заје6авају, него господски чекају да им се паре уплате!
 
pa nek tiuze , mada nesto mi govori da bas nemaju cist pravni osnov cim nisu ni pokusali , uostalom nisu ih trazili 10 godina , kako se odjednom dosetili ? mislim mozda su i u pravu al mi jesve to cudno malo

Па власт...од револуције 2000. им обећава нека права
а од тога ништа. Сад им прекипило...
;)
 
А ко је те људе, повратнике из ратова
натерао да своју егзистенцију везује за пијацу.
:confused:

Uvek ratni veterani posle rata,moraju da se bore za svoja prava i to sa sopstvenom drzavom to je uglavnom svugde tako, nije samo Srbija izuzetak.

ПРИПУНИЋЕ СЕ....................КАДА СЕ РАЗБЕЖИТЕ! :per::per::per:

Napisi sta ti treba da ti posaljem da se ne mucis :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
pa nek tiuze , mada nesto mi govori da bas nemaju cist pravni osnov cim nisu ni pokusali , uostalom nisu ih trazili 10 godina , kako se odjednom dosetili ? mislim mozda su i u pravu al mi jesve to cudno malo

У ПРАВУ САМ МИЛИЈАРДУ ПОСТО :mrgreen::mrgreen::mrgreen: И ИМАЈУ АМА БАШ СТЕРИЛНО ЧИСТ СЛУЧАЈ!
Па размисли малко, да ли би адвокат прихватио заступање без икакве накнаде (ИКАКВЕ) до завршетка процеса да није УБЕЂЕН ДА ЋЕ ДА ДОБИЈЕ СЛУЧАЈ!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

А разни су разлози због којих људи не туже а мислим да је први и основни страх!

Страх од државе! Небитно ко је на власти - страх од ДРЖАВЕ!

Очигледан пример за то, ЕГЗЕМПЛАР ЗА ТАЈ СТРАХ ОД ДРЖАВЕ, ти је гласање на председничким изборима на оном месту у Бољковцу где су се избори поновили због оног што није ни имао ЛК-у - ако се сећаш тог случаја!
У првом, нормалном, гласању Тома са скоро 80% разбио Тадију - али избори се поништили због тог случаја ЛК-е!
Наравно БОТА изабран за Председника, али у селу мора да се понови гласање за две недеље!
Е за те две недеље се расположење код бирача толико променило да је онда БОТА имао 80%! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
ШТА МИСЛИШ ЗБОГ ЧЕГА!
СРБИН ТИ ЈЕ ТО БАТО или што би Његош рек'о
ЗЛО СЕ ТРПИ ОД СТРАХА ГОРЕГА!

Други разлог ти је такође у самој природи наших људи!
Када га неко попали и напали у стању је да иде да погине за нешто, да убије некога за неку своју ствар, али када крене у то, па када види да за то треба мало више времена, онда почне да се "хлади", да би на крају рекао "ма ко га је6е -живео сам и до сада без тога"!
Импулсивни смо и лењи!

И ТРЕЋЕ (од ових по мени основних разлога ) ТИ ЈЕ НЕЗНАЊЕ И ТОТАЛНА ПРАВНА НЕПИСМЕНОСТ!

Имам школског другара у Лесковцу, дечко специјалиста инфектологије, коме сам ово говорио пре две три године!
Зајеби то ваше "удружење", иди нађи бар тројицу четворицу писмених и школованих људи и ангажујте адвоката !
Мислиш да ме послушао! ЈОШ УВЕК ИДЕ ДА МИТИГУЈЕ!
 
Poslednja izmena:
Kako tri?? Zar nije ona matora...ono..oko 4 banke....tako deluje.....

Мени се представљала да има 16.
Ја јој средњег сина набацивао....Оно да се дете мало игра...
И она прихватила...Срам је било...Перверзна маторка...
:per:
 
Ne nego ovo pitanje godina,stalno se s tim manipuliše...Star si po ''modernistima'' već sa 25:roll:

Mislis, po eksploatatorskim privatnicima kojima luk iz one stvari viri?

Bojim se da smo svi mi u Srbiji "veterani" i pre nego sto smo se rodili, za taj nazovi zapad tj. "novokomponovane" kriterijume nasih vlastodrzaca/poslodavaca.
 
Мени се представљала да има 16.
Ја јој средњег сина набацивао....Оно да се дете мало игра...
И она прихватила...Срам је било...Перверзна маторка...
:per:

Mislis, po eksploatatorskim privatnicima kojima luk iz one stvari viri?

Bojim se da smo svi mi u Srbiji "veterani" i pre nego sto smo se rodili, za taj nazovi zapad tj. "novokomponovane" kriterijume nasih vlastodrzaca/poslodavaca.



САМО МИ РЕЦИ ДА НИСИ МАЛОЛЕТНА! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/180218/Veterani-najavili-proteste-sirom-Srbije
Veterani najavili proteste širom Srbije
Blizu stotinu udruženja boraca ratova širom Srbije organizovaće 14. marta proteste pred zgradama gradskih i opštinskih skupština, najavljeno je danas na konferenciji za štampu u Valjevu.
Prinuđeni smo da na ovaj način iskažemo nezadovoljstvo pošto su sva dosadašnja obećanja za rešavanje naših zahteva ostala bez odgovora, rekao je predsednik Udruženja boraca rata od 1990. u Valjevu Ljubomir Bradić.
On je dodao da je reč o zahtevima upućenim Vladi Srbije i poslanicima koji se odnose na donošenje novog zakona o boračko-invalidskoj zaštiti, isplatu ratnih dnevnica, kako to urađeno u Topličkom okrugu, i rešavanje stambenih problema veterana i odgovornije negovanje slobodarskih i borbenih tradicija srpskog naroda i vojske.
On je dodao da će veterani, ako zahtevi ni posle "ovih demokratskih štrajkova" ne počnu da se rešavaju, 24. marta organizovati i "generalni štrajk" ispred Vlade Srbije.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
До овога је морало доћи кад тад. Ипак, ови људи су поштовали законе и државу
за коју су ратовали, па су гурнути у запећак.

Sad su se setili,nek idu da štrajkuju u Požarevac,možda će ih isplatiti onaj za koga su ratovali.
 

Back
Top