Neopravdani izostanci

AlanViBritannia

Domaćin
Poruka
4.783
Naime, govori se da je prosao novi zakon, koji ukida smanjenje ocene iz vladanja usled odredjenog broja neopravdanih izostanaka.

Pitam vas lepo, je li to istina? I ako jeste, moze li neko da objasni sta i kako ovde?

[sarcasm]
Imam vrlo dobru razrednu, koja voli da deli te javne cinjenice sa nama.[/sarcasm]

Hvala lepo.
 
Kod nas u skoli se sa 30 neopravdanih izostanaka valjda smanjuje ocena iz vladanja, ali ako napravis 5 ides sa roditeljima kod pedagoga, sa 10 u centar za socijalni rad itd. Mada je mnogo bolje nego ranije, jer kad-god hoces, mozes da pobegnes sa casa, a da ti se ne smanji ocena iz vladanja. ;)
 
novi zakon povecava limit sa 25 na 35......ali recimo posle 5 neopravdanih...zove ti se roditelj....ako napravis jos koji....ides kod psihologa...i zahteva se da se utvrdi zasto ti bezis(msm idiotluk)....
novi zakon je sranj.e.
 
Kod nas u skoli se sa 30 neopravdanih izostanaka valjda smanjuje ocena iz vladanja, ali ako napravis 5 ides sa roditeljima kod pedagoga, sa 10 u centar za socijalni rad itd. Mada je mnogo bolje nego ranije, jer kad-god hoces, mozes da pobegnes sa casa, a da ti se ne smanji ocena iz vladanja. ;)

novi zakon povecava limit sa 25 na 35......ali recimo posle 5 neopravdanih...zove ti se roditelj....ako napravis jos koji....ides kod psihologa...i zahteva se da se utvrdi zasto ti bezis(msm idiotluk)....
novi zakon je sranj.e.

U svakom slučaju ne treba bežati sa časova bez ikakvog razloga
Kad smo bili u drugom srednje bilo je neko masovno bežanje (a nije bilo kontrolnog ili nešto) i onda ih je profesorka matematike (koja je baš tada dolazila na posao) videla kako bezveze sede na nekom zidiću ili stepeništu u ulici iza škole i blenu u daljinu, pa nam je sutradan svima održala bukvicu da, kad već pobegnemo sa časa, bar uradimo nešto zbog čega ćemo se tog dana jednom sećati da je vredelo dobiti taj neopravdani
 
Kod nas u skoli se sa 30 neopravdanih izostanaka valjda smanjuje ocena iz vladanja, ali ako napravis 5 ides sa roditeljima kod pedagoga, sa 10 u centar za socijalni rad itd. Mada je mnogo bolje nego ranije, jer kad-god hoces, mozes da pobegnes sa casa, a da ti se ne smanji ocena iz vladanja. ;)

u kojo skoli to? :eek: Kod mene sa 30 letis iz skole mada uvek se gleda da ako neko dodje do tog broja a nije problematican da mu se opravda da ne bi leteo iz skole...

inace imam u mom domu zdravlja je neka cool lekarka koja pise opravdanja...fazon dodjem za opravdanje i foliram je pricom znate boli me stomak bla bla i ona me pogleda i nesmeje se kaze "ae vidim da me foliras reci za koje dane ti trebaju opravdanja i stalno idem kod nje :mrgreen:
 
u kojo skoli to? :eek: Kod mene sa 30 letis iz skole mada uvek se gleda da ako neko dodje do tog broja a nije problematican da mu se opravda da ne bi leteo iz skole...
Promenjen je zakon pre vrlo kratkog vremena

inace imam u mom domu zdravlja je neka cool lekarka koja pise opravdanja...fazon dodjem za opravdanje i foliram je pricom znate boli me stomak bla bla i ona me pogleda i nesmeje se kaze "ae vidim da me foliras reci za koje dane ti trebaju opravdanja i stalno idem kod nje :mrgreen:
Ćuti bar je legalno, u moje vreme su postojala štancovana opravdanja koja su bila toliko uniformna da je moja razredna mislila da su to zvanična iz doma zdravlja, pa kad bi neko doneo nekakvo drugačije ona se čudila
 
Ja imam nekih 10 neopravdanih i razredna mi non stop nesto sere.
Koliko ja znam prema starom zakonu 8 neopravdanih je bilo dovoljno za 4 iz vladanja,a sad po novom je 12,ali nisam siguran...

To se valjda stalno menja. U moje vreme je valjda bilo 6 za četvorku na polugodištu, ali kada dođe kraj godine onda su oni koji su sakupili manje od 12 do kraja godine imali 5. (valjda se duplirao taj prag). U svakom slučaju su neki baš proračunato čuvali neopravdane da ih iskoriste u pravi trenutak. Pogotovo oni kojima nije bilo važno što imaju 4 iz vladanja, oni su mogli da nakupe dvadesetak i da tako pokriju sve teške kontrolne.
 
Cini mi se da nisam naglasila da verujem u to, samo sam napisala ono sto sam cula ;)
Osim toga, takodje je spomenula da je ovo evropski princip, a mi bi sad kao u Evropu ovo, ono pa kao to bi trebalo da bude tako. Ali, cini mi se da nije ;)

Btw, ja imam 2 neopravdana, nemam razlog da se nerviram :lol:

dobro istina je ae :lol: ajde sad logicki razmisljaj kakve veze ima MUP i moje bezanje recimo sa matisa i sta ja odem tamo oni me nalupaju i kazu ako nastavis da bezis sa matisa polomicemo i ruke :eek: hahaha


ae bas cu da se raspitam po stranim forumima gde se to ide u MUP ako bezis iz skole u EU
 
dobro istina je ae :lol: ajde sad logicki razmisljaj kakve veze ima MUP i moje bezanje recimo sa matisa i sta ja odem tamo oni me nalupaju i kazu ako nastavis da bezis sa matisa polomicemo i ruke :eek: hahaha


ae bas cu da se raspitam po stranim forumima gde se to ide u MUP ako bezis iz skole u EU

:lol: Ovo postaje komično.
Pa ne ideš ti u MUP, nego tvoji roditelji i to naravno, ako je u pitanju bežanje iz osnovne, jer je ona obavezna, tako da ne možeš baš 'ladno da narokaš 30 komada :mrgreen:
Usput, imam 15 godina, 8. sam razred, skontao si valjda već što je nama razredna to pričala...:think::lol:
 
Naime, govori se da je prosao novi zakon, koji ukida smanjenje ocene iz vladanja usled odredjenog broja neopravdanih izostanaka.

Pitam vas lepo, je li to istina? I ako jeste, moze li neko da objasni sta i kako ovde?

[sarcasm]
Imam vrlo dobru razrednu, koja voli da deli te javne cinjenice sa nama.[/sarcasm]

Hvala lepo.

to bi bilo sjajno...:D
nemam ni jedan neopravdani zato sto razrednu mrzi da broji izostanke inace bi bilo letenje iz skole:mrgreen::D
kod nas se sa 6 izostanaka kao smanjuje ocena iz vladanja a sa 24 se leti iz skole...
@getto- i mi smo imali takvu doktorku, odes kod nje i kazes da te boli grlo bla bla i odmah ti da opravdanje za celu nedelju...toliko je delila opravdanja da profesori u skoli nisu hteli da prihvate opravdanja sa njenim potpisom:mrgreen::D
a dobra je bila...:worth:
 

Back
Top