Odlazak na Kipar(na stop listi sam)!

focusy

Početnik
Poruka
6
Pozdrav svima!
Procitao sam par tema o Kipru,mada su sve starijeg datuma,zato otvaram novu sa nekim drugim pitanjem koje verujem da ce zanimati mnoge koji su na stop listi.
Ziveo sam na Kipru par godina(bez vize,normalno),napustio Kipar 2005. U aprilu mi istice 5god. zabrane. Isao sam par puta posle toga ,preko Turske i okolo naokolo... Zanima me da li je neko putovao na Kipar(Preko Larnake) nakon ukidanja viza a da je pri tom bio na "crnoj" listi? Koja je procedura na carini,da li nesto proveravaju u vezi tih lista ili pustaju sve redom? Da li je neko bio vracen i sl.?

Hvala unapred!
 
Moze da se nadje skoro svaki posao bez papira,malo teze,posto je ostrvo preplavljeno legalnim Bugarima,Poljacima,Rumunima,koji rade za sitnu lovu. Zbog toga Kiprani nece da se zezaju sa nama ilegalcima,osim ako te ne zna licno ili po nekoj preporuci. Najbolji ti je Limasol,po meni,tamo sam ziveo,Agia Napa je odlicna,ali samo u sezoni. U Limasolu ima dosta nasih,koji ti stvarno trebaju kada dodjes tamo,da te malo upute,pomognu... Ja mislim da je dnevnica u ugostiteljstvu 40-50 evra+baksis. Ja nisam bio u tim poslovima pa nisam bas siguran,mozda ima neko ko zna pa nek javi. Ja putujem u ponedeljak dole!!! Pozdrav
 
Za Strunfeticu odgovor,ja sam stigao na Kipar pre nedelju dana,na moju srecu nisam isao na Larnaku,kao sto sam mislio. Jednu devojku su vratili pre neki dan,samo provuku pasos i odmah vide sta se desava,tako da za nas sa stop liste ovaj sengen nista ne znaci! Ja sam opet otisao preko Turske,dosta nasih ljudi tuda dolazi,verovatno si cula za tu kombinaciju,ako tebe ili nekog drugog jos nesto zanima slobodno pitajte. Cao!
 
Hvala Focusy na informacijama. Iskreno da ti kazem mene sve zanima, nisam bas obavestena dobro za tu kombinaciju preko turske strane pa bih te zamolila da mi malo to pojasnis. Ja sam izasla isto 2004 godine sa Kipra i od tada nisam pokusavala da se vratim upravo zbog stop liste. Ovo je moj mail pa ako ti nije problem da mi napises kako je sada dole i kako ide taj prelaz sa turske strana. Hvala ti puno mnogo mi znaci svaka informacija. dada.m.78@hotmail.com Veliki pozdrav
 
Kakve su sanse bile ovog leta da se covek snadje za posao u ugostitelstvu,hotelima ili gradjevini na Kipru?Ja planiram da idem od proleca (april,maj).S'obzirom da idem samoze li mi neko sa lica mesta dati neke savete,red velicine troskova,plata i sl.
Naravno,ako je jos neko zainteresovan da ide mogli bi da se dogovorimo,posto idem sam.Isto tako,ako je neko na kipru ,a ima viska sobu u stanu i trazi cimera moze me kontaktirati...

Hvala unapred...
 
Jel ima neko ko hoce da ide na kipar a nema sa kim? Ja bi isao dole ali nemam s kim, a sam ne mogu jer me izadje na skupo :) Ako neko hoce, neka se javi na pp

Zanima me da li si otisao ovog leta ili ne.Ako jesi,kako si se snasao,napisi o problemima,resenjima itd?Sta god,svaka informacija je vredna...
Ja planiram u aprilu sledece godine da se zaputim na Kipar,a da sam se odlucio ove godine mogli smo zajedno otici,posto vidim da si trazio nekoga...mislim da cu i ja probati da pronadjem jos nekoga ko bi isao,ipak je lakse u drustvu...
 
Nisam bio na Kipru, bio sam na Malti, tu se i nisam nesto snasao. Videcemo do sledece godine sta ce biti, uglavnom tu smo :)

Goku,sad videh neke tvoje postove na forumu Malta...mogli smo se sresti tamo,ja sam bio 8 dana,ali onako kod drugara koji je vec dugo tamo(mada sam malo snimao situaciju oko zivota tamo).Po njegovim recim a,a tamo je vec 5 godina,gadno je za posao,mada je on navikao na dnevnice od 50-60 eura(zanatski radovi),pa nece da radi za 25-30,a mora pa radi koliko da opstaje.
I meni se svidela malta,opusten zivot,pored svih problema oko posla i papira,statusa itd.Turista sa svih strana sveta,maltezi ko maltezi"arabs in shoes",maltezanke "lazne" katolkinje,vole da ukradu na kusuru,ali lepo more,cisto,przi sunce pa se covek nekako uklopi i nije lose dole,cini mi se.
E,sad,mislim da je Kipar slican,samo su nam Grci malo blizi,a i neuporedivo je veci,pa se ne oseca covek ponekad kao Robinson Cruso...samo mnogo malo je ovde postova ljudi sa Kipra,tacnije,ne vidim ih uopste...ja i nisam na stop listi,nikad nisam bio na Kipru,ali ovo je jedina tema o Kipru...imas li ti kontakta sa nekim dole,koliko nasih ima(mislim da ih ima bar koliko i na Malti)...eto,toliko...Nikola

E,da,jesi li iz Bg ili koji grad?
 

Back
Top