Peticija 4.55 promila

da li ste za studiju?

  • ZA sprovodjenje studije

    glasova: 2 100,0%
  • PROTIV sprovodjenja studije

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    2
  • Anketa je zatvorena .

Navar

Elita
Banovan
Poruka
20.280
ne znam gde bi trebalo da stavim ovu temu..ovo mi dodje prirodno mesto..
u pitanju je slucaj alkoholisanog gospodina Tarzana koji se pre neki dan pojavio u javnosti
a tice se njegove navodne alkoholisanosti
mereno alkometrom ..pretpostavljam da je u pitanju standardni policijski aparat nemacke firme "drager gmbh" model 7410+ ( RS) sto jedan te isti uredjaj samo u dva paketa opreme..7410+ se isporucuje samostalno dok 7410+RS se isporucuje sa serijskim kablom PC aplikacijom i malim termalnim printerom nalik onima za fiskalne kase
u deklaraciji proizvodjaca uredjaj..koji sam po sebi spada u grupu mernih uredjaja ima deklarisanu tacnost od +-5% u uputstvu za rukovanje stoji da uredjaj moze da reaguje na..vocni sok..kolonjsku vodu..i slicne stvari
u skladu sa tim imam predlog..posto sam primetio da ovde na ovom pdf pisu medicinski radnici ..da se obavi jedan temeljna studija ( po mogustvu nepristrasna) a tice se navodne tacnosti tog uredjaja..
u svakodnevno se izgleda..u skladu sa ovim rezultatom 4.55 desavaju zloupotrebe ovog uredjaja od strane policije sto namerno sto iz nestrucnog rukovanja istim..
naime u tom uputstvu takodje pise da onaj 15ominutni minimalni perod od konzumiranja alkohola do merenja stoji zbog zastite uredjaja tj senzora uredjaja od ostecenja i da bi nakon samo jednog takvog merenja uradjaj morao biti poslan na ispitavanje..servis ..proveru..ponovno atestiranje..

u pitanju je ozbiljna stvar jer ljudi redovno dolaze pod udar zakona a da postoji itekako osnovana sumnja da taj zakon NISU prekrsili..sto bi sve bilo u redu da ans pravosudni sistem funkcionise valjano..jer je sudija po difoltu na strani policije i obicno se ni ne utvrdjuje cinjenicno stanje vec se sudjenje obavalja radi zadovoljenja formalnosti

evo i ankete sa pitanjem da li ste za to da se obavi jedna takva temeljna studija ili ste protiv i bezrezervno verujete u tacnost tih merenja

ja licno nisam u poziciji da pokrenem jednu takvu studiju ali se iskreno nadam da neko ko ovo cita jeste u takvoj poziciji..ili bar u poziciji da pokrene ..peticiju
pozz
 
Možda se policajcima slučajno prosula rakija po uređaju kad su se zagrejavali za smenu.... :)
matori..ja licno znam za nekoliko slucajeva gde ljudi nisu priznali rezultate sa alkometra nego isli d daju krv..a tamo..upola manja vrednost..policajac im meri alkometrom 0.63 a analiza krvi kaze 0.29..a covek popio cak 3 piva..tuborga od 0.33
takodje znam situaciju u kojoj sam bio u svosjtvu posmatraca..gde policajac mog drugara 4 puta testira alkometrom i dobije 4 rezultata od 0.48 do 0.93 i ne samo to nego policajac pise u zapisnik..0.93..decko u krvi imao 0.32 u bolnici..popio 3 jelena ako se dobro secam
 
hrvati bili pametniji pa obavili jednu takvu studiju..na slucajevima saobracajnih nezgoda u kojima su ucestvovala lica pod dejstvom alkohola..i pokazalo se da je alkometar krajnje nepouzdano sredstvo
 
Ma ti alkometri "na duvanje" nisu ni za šta... ja ne vozim kad pijem inače, ali desilo mi se jednom ili dva puta pre pet-šest godina da me zaustave kad sam malo preterao, jednom za srpsku Novu, posle 5-6 piva uređaj pokazuje 0,01. Glavu dajem da je realna vrednost bila barem 5-10 puta više.

Policajac mi kaže, videći rezultat na uređaju i nas četvoricu u kolima koja bazde od alkohola "ja mislim da ovde nešto nije u redu..."... na kraju nas pustio u nedostatku dokaza, da ga nije mrzelo da me vodi da dam krv bilo bi čupavo.
 
Ma ti alkometri "na duvanje" nisu ni za šta... ja ne vozim kad pijem inače, ali desilo mi se jednom ili dva puta pre pet-šest godina da me zaustave kad sam malo preterao, jednom za srpsku Novu, posle 5-6 piva uređaj pokazuje 0,01. Glavu dajem da je realna vrednost bila barem 5-10 puta više.

Policajac mi kaže, videći rezultat na uređaju i nas četvoricu u kolima koja bazde od alkohola "ja mislim da ovde nešto nije u redu..."... na kraju nas pustio u nedostatku dokaza, da ga nije mrzelo da me vodi da dam krv bilo bi čupavo.

sto se toga tice..ne vozim ni ja.ali se meni desio slucaj gde sam ja popio jedan holstajn koji ima 4.2% alkohola a policajac me zaustavi..triput merio..kaze 0.94.:eek:
 

Back
Top