Nepročitana pesma
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Nepročitana pesma

Početnik paulidealiste (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    29

Podrazumevano Nepročitana pesma

Kako se odnositi prema pesniku koji nijednu svoju pesmu ne moze da zavrsi? Da li je on/ona samo neumorni radnik, rudar reci kojima kiti svoju beskonacnu pecinu...Medjutim, pecina ostaje pecina bilo koliko da je okicena...Imao sam utisak oduvek da je svaku pesmu moguce zavrsiti, dodati joj onaj zavrsni efektni stih koji je rasplice kao vreteno. Ipak, tezina tog zadatka, mozda, nepobitno donosi jednu radost ali i tugu ukoliko se ne nadje posle izuzetne potrage...

mislim da se vecena onih koji pisu pesme suocava sa problemom poslednjeg stiha, ali nagrada za njega je vise nego sto se da zamisliti zar ne?

Aktivan član nalence (avatar)
    Učlanjen
    08.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    172

Podrazumevano Re: Neprocitana pesma

Iskreno, ne znam, nesto me i ne privlace citanje pesama te smatram sebe ne kompetetnom o tome ni da sudim.Verujem samo da se svaki pesnik, pisac suocava sa slicnim problemima ili nedoumicama , ali isto tako on ih sam mora zavrsiti , zapravo okoncati kako bi ugledale svetlost dana i dospele do ruku citalaca, naravno ako mu je to namera .A ako ne ...onda ima vremena da ih zavrsi li ne ako to i ne zeli, mada opet je to sve strvar ukusa, neko neku pesmu smatra zavrsenom , a neko misli da tu fali nesto, da ima neceg nedorecenog.Sve zavisi od pesnika/pisca i naravni njegove zelje , poglede na sve to.
    Nemoj u zivotu skupljati kajanja, vec srecu.

Aktivan član hedon29 (avatar)
    Učlanjen
    04.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    85

Podrazumevano Re: Nepročitana pesma

Šta znam, meni je uvek prvo sinuo kraj pesme, pa onda, kad već znam o čemu pišem, nadogradim na taj kraj uvod u priču. To ranije kad sam kao nešto pisao. Sad nemam nikakve ideje i nešto krenem, dakle, od uvoda, i ne znam o čemu posle da pišem.
    I da, da odgovorim na temu, za mene pesnik koji ne može da završi svoju pesmu nije neumorni radnik, već pesnik bez ideje - nepesnik.
    Poslednji put ažurirao/la hedon29 : 18.03.2010. u 12:55

Iskusan
    Učlanjen
    13.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    99

Nagrada? Potraga? Ono sto se da zamisliti? Ono sto se ne da zamisliti?
    Radjanje, zivot i umiranje

Buduća legenda Милунка Савић (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1009

Citat Original postavio hedon29 Pogledaj poruku
    za mene pesnik koji ne može da završi svoju pesmu nije neumorni radnik, već pesnik bez ideje - nepesnik.
    И то би било то.
    Емисија "Ниво 23", ТВ СТБ, моје најновије гостовање, 6.март.2017: https://www.youtube.com/watch?v=Fi0fQVqWkD0&index=15&list=PLXQrwQ9iEAP3qti DY3XDgw6ZuFS3GgZgf

Aktivan član hedon29 (avatar)
    Učlanjen
    04.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    85

Cool da se u nečemu složimo

Slične teme

1. Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 15.06.2008., 06:30