Najbolji foto aparat koji ste imali ...

moj sestric je ostao bez para ,h oce da proda nikon -kaze da ima 12mpx,,pogledacu koji je model
Posto je obozavam fotografiju a vrlo davno sam ostala bez fotoaparata
i odlucujem se da kupim jedan
Posto nemam nesto para za bacanje ,moram se dobro informisati koji je dobar
pa mozda i za profesionalno pravljenje fotografije,,ili makar polu-profesionalno
..
 
http://www.samsungcamera.com/product/pro_view.asp?prol_uid=4148

icon10.gif
 
Evo i mene bi interesovao neki foto aparat..npr,konkretno me zanima da pravim fotografije ovakvog ili bar slicno ovakvog kvaliteta -nemora biti nov moze ineki dobar polovan,pa me zanima recimo sta mogu dobiti za novac odprilike 150 -200eur i koja marka,model-jer o tome neznam bas puno i evo tek sada cu poceti da ceprkam po netu oglasima i sl.-ovo je prvo mesto da sam pitao nesto o tome pozz svima-evo fotke
Hero-april09-1.jpg
 
VR znaci vrh :lol:
salim se...VR = "Vibration Reduction",t.j "Image Stabilization"
i nema 12 vec 8Mp

ha haha ha ha
to znaci VR? a ja sam mislila da ima dodirnih tacka sa vibratorom:)
Da,videla sam to posle da ima 8,....nesto mpx.
Ali to sam i predpostavila da je manje jer on uvek nesto uvelicava-znate kakve su pubertetlije:)
da ,koristim ga vec par dana,i cini se da je ok
samo bih volela da znam koje sve mogucnosti i ima
Skroz sam izasla i stosa...
 
Poslednja izmena:
bas bih voleo ako bi neko meni pomogao,,nadjoh neki soni H20 10,1mp-nov je 250 eur-kakav je to aparat i moze li onako da zamuti pozadinu i slico,npr kao onaj foto iznad ,da ja pocnem da slikam moje kuce pozz

p.s. izvinjavam se svima ako smaram nesto i ako sam promasio temu..
 
Poslednja izmena:
bas bih voleo ako bi neko meni pomogao,,nadjoh neki soni H20 10,1mp-nov je 250 eur-kakav je to aparat i moze li onako da zamuti pozadinu i slico,npr kao onaj foto iznad ,da ja pocnem da slikam moje kuce pozz

p.s. izvinjavam se svima ako smaram nesto i ako sam promasio temu..

http://www.dpreview.com/reviews/Q209grouplongzoom/page7.asp

Не знам тачно како да ти помогнем али пробаћу што једноставнијим објашњењем. Оставио сам ти линк ка сајту где можеш делимично да погледаш тест тог апарата Х20. Међутим то и није тако битно.

Прво, што се тиче замућивања позадине, и то наглашеног, то је остављено за "озбиљније" апарате. Пре свега аматерски мали апаратићи су прављени тако да имају невероватан ДОФ и у рукама аматера чак ни промашен фокус неће пуно сметати јер је све оштро, од 2 метра па на даље. Иако они имају бленду која почиње од рецимо 2.8 то није "иста" бленда као на неком СЛР-у. Значи у старту можеш да отпишеш све компакте. Е сад овај Сони спада у неку "као" вишљу категорију, јер је ето супер зум, али опет компакт. Код њега заправо можеш имати само више проблема него са стандардним идиотом. Јер нуди ти прилично неупотребљивих 380мм. И све пре тога је прилично неупотребљиво. А сад и зашто. Пре свега има мали сензор, као и сви апарати у тој класи па је сликање рецимо, било где осим директно на сунцу, право мучење.

Да би ти имао плитак ДОФ, односно да би замутио позадину мораш да знаш да три фактора утичу на то. Прво колико си ти физички близу објекту који фотографишеш, што ближе то боље. Друго, колика је жижна даљина објектива, односно колико си зумирао, што више то боље. Треће, отвор бленде. Е сад, као што рекох код малих компакта чак ни већа бленда не помаже, а зашто је то тако, стварно не знам. Велика жижна даљина већ постоји код овог Сонија, и то чак 380мм али веруј ми све преко 200мм није за из руке, а поготову не за сликање кучића у покрету. И на крају први услов да будеш близу, е то већ није проблем ни за један апарат.

Закључак је да са тим Сонијем нећеш моћи постићи ефекат који желиш. Потребан ти је Прајм, односно потребан ти је СЛР. Не видим другу ефикасну варијанту. Компакти имају веома велик ДОФ и мада постоје супер зумови који имају велике жижне даљине на којима би ДОФ требао да се смањи у пракси за њих треба пуно светла које ретко кад имаш и још треба да будеш ВЕОМА далеко од оног што фотографишеш. А то ћеш тешко извести са куцом која хоће да буде близу тебе а не 20 метара даље да ти позира.

Значи право решење и веома ефикасно је да купиш неки СЛР и да на њега накачиш неки Прајм, рецимо 50мм или 85мм. Обично имају бленде 1.8 и са њима ћеш веома ефикасно моћи да одрадиш посао. Постоји варијанта и са зум објективима, типа 70-200мм 2.8 али то је вероватно превише скупо за већину. Зашто Прајмови? Зато што им је отвор бленде веома, ВЕОМА велик и самим тим добијаш две предности. Или чак три. Прва, добијаш веома замућену позадину, друга, због великог отвора бленде фокус брже ради па ћеш моћи да "ухватиш" куче и трећа је што ћеш са великом блендом са друге стране еквивалентно имати веома кратке експозиције што ће помоћи да фотка буде оштрија. Све ово задње што сам набројао не може да ти понуди ниједан компакт а поготову не неки супер зум.

И на крају да се извиним због оволиког текста, чак сам написао на почетку да ће ово бити просто објашњење. Надам се да сам ти барем нешто разјаснио, ако нисам, ако сам само направио да ти је још мање јасно, кажи па ћу покушати да ти објасним шта год сам у тексту написао а да ниси сигуран о чему се ради. И да, сигурно не смараш са било каквим питањем, јер као што рече један паметан професор - "Не постоје глупа питања, постоје само глупи одговори". А ни тему ниси промашио, ваљда :)
 
Poslednja izmena:
pa bas lepo da se javio profesionalac ...
pa ja bih imala milion glupih pitanja ,ako si voljan da odgovoris ,,,:)

Још нисам професионалац, тешко да ћу и постати, али у сваком случају хвала на комплименту.
Ако имаш милион питања мораћу да пишем милион одговора, зато почни...и не заборави, нису глупа ;)
 

Back
Top