Izjave domaćih političara od 1990. do danas

Đenka

Aktivan član
Poruka
1.450
Sećate se one Slobine "Niko ne sme da vas bije!" (osim mene, mislio je tada :lol: )? Ili - "Volim i ja vas!" :?
Ili izjave Dušana Mihajlovića da je Legija savestan građanin koji se uvek redovno odaziva na pozive policije. ( :shock: )

Kako iz današnje perspektive neke od njih izgledaju smešne, glupe i neuverljive, čak i one za koje smo mislili da su istinite... :?

Koje su vam izjave ostale u sećanju? Ima ih na hiljade, sećate li se nekih?
Napišite one za koje mislite da su najupečatljivije, samo , molim vas, nemojte da pljujete i vređate jedni druge, jer to stvarno nema smisla.

Ja sam neki dan naišao na neke stvarno smešne citate na netu, slatko sam se nasmejao... :)
Izdvojio sam najupečatljivije i napravio web kviz. Pogledajte!
 
Da, da "niko ne sme da vas bije" i sta bi posle toga, a za ovu drugu si pogresio, mislim da je rekao 'ma volim i ja vlast'
Evo neke iz malo daleke istorije koje su prepravljane
Kada su koknuli kralja Alexandra on je rekao: "Ubise me majku im *****", a nasi su to prepravili u "cuvajte mi Jugoslaviju"
Ili recimo Tito kad je rekao: "Hrvatska ce se odvojiti od Jugoslavije kad Sava potece uzvodno".
 
Hehe, mozda si u kviz mogao da ubacis i gaf ministarke Colic, koja je u jednoj skoli prvacicima citirala "Desanku Maksimovic" :shock: , "Od kolevke pa do groba najlepse je skolsko doba"... :shock: :shock: :shock: :shock:
Da ovo cuje Branko Radicevic, prevrnuo bi se u grobu... Ministarka ne samo da nije bila u stanju da citira kako treba, pa umjesto djacko, ispade skolsko doba, nego je jos i autora pogrijesila...
Da nije tragicno, bilo bi smijesno...

Mada, dobra joj je i ona izjava data nedavno Glasu javnosti, kada je odlucila da Darvina izbaci iz udzbenika... Parafraziram:" Svaki ministar treba da iza sebe ostavi pecat u radu... Ovo ce biti moj pecat"... :?
 
Evo, napravio sam još jedan kviz sa citatima naših vrlih političara.

Meni je ipak najbolja ova Draškovićeva: "Ovo još nije ono, ali ovo pokazuje velike ambicije da postane ono! Mi nismo ni ovo ni ono!" Baš liči na njegovo "bistro" razmišljanje!

A i Karić je dobar: "Zato i pijem svaki dan tablete protiv straha." I tako "osnažen" tim tabletama (Bensedinom, pretpostavljam) hoće da vodi Srbiju. A gde to? Na psihijatrijsko odeljenje, valjda?
 
ledeno_svezi:
Ubedljivo najveci biser za mene je ona pokojnjeg Zorana Djindjica: "Kome je do postenja neka ide u crkvu,neka se ne bavi politikom".Mislim da je svaki komentar izlisan,a iz pijeteta prema mrtvom coveku nebih je dalje potencirao ali nek se ne zaboravi!

Đinđić je ovo izjavio revoltiran, i rekao je najveću istinu! Istinu može da kažen samo pošten čovek. Odgovorio je mediokritetima koji se kriju iza poštenja a u stvari su najveće jajare.
A poštenje o kome se priča... To je kao u biznisu. Ukoliko te navedem da mi platiš više nisam ja nepošten nego si ti ovca. A onda mi ti tražiš pare nazad, pa da se igramo ponovo!
Jednostavno nisu takva pravila igre, i narod to treba da shvati...
 
strani placenik:
ledeno_svezi:
Ubedljivo najveci biser za mene je ona pokojnjeg Zorana Djindjica: "Kome je do postenja neka ide u crkvu,neka se ne bavi politikom".Mislim da je svaki komentar izlisan,a iz pijeteta prema mrtvom coveku nebih je dalje potencirao ali nek se ne zaboravi!

Đinđić je ovo izjavio revoltiran, i rekao je najveću istinu! Istinu može da kažen samo pošten čovek. Odgovorio je mediokritetima koji se kriju iza poštenja a u stvari su najveće jajare.
A poštenje o kome se priča... To je kao u biznisu. Ukoliko te navedem da mi platiš više nisam ja nepošten nego si ti ovca. A onda mi ti tražiš pare nazad, pa da se igramo ponovo!
Jednostavno nisu takva pravila igre, i narod to treba da shvati...
Zato je imao slogan u izbirnoj kampanji P O S T E N O ?
Taj covek je unistio nacisto Demokratsku stranku,zbog njega je iz nje otislo sve sto valja i sto svojom glavom misli,ali o pokojnicima sve najbolje,ne bih mrtva coveka da ogovaram i da sirimo sad ovu temu. VREME JE NAJBOLJI SUDIJA SVEGA!
 
ledeno_svezi:
strani placenik:
ledeno_svezi:
Ubedljivo najveci biser za mene je ona pokojnjeg Zorana Djindjica: "Kome je do postenja neka ide u crkvu,neka se ne bavi politikom".Mislim da je svaki komentar izlisan,a iz pijeteta prema mrtvom coveku nebih je dalje potencirao ali nek se ne zaboravi!

Đinđić je ovo izjavio revoltiran, i rekao je najveću istinu! Istinu može da kažen samo pošten čovek. Odgovorio je mediokritetima koji se kriju iza poštenja a u stvari su najveće jajare.
A poštenje o kome se priča... To je kao u biznisu. Ukoliko te navedem da mi platiš više nisam ja nepošten nego si ti ovca. A onda mi ti tražiš pare nazad, pa da se igramo ponovo!
Jednostavno nisu takva pravila igre, i narod to treba da shvati...
Zato je imao slogan u izbirnoj kampanji P O S T E N O ?
Taj covek je unistio nacisto Demokratsku stranku,zbog njega je iz nje otislo sve sto valja i sto svojom glavom misli,ali o pokojnicima sve najbolje,ne bih mrtva coveka da ogovaram i da sirimo sad ovu temu. VREME JE NAJBOLJI SUDIJA SVEGA!
nda.... iz salonske politike je uveo medju narod i (Bogu hvala) postala jedna od najjacih srpskih partija.... stvarno ju je unistio nema sta :P

a sa tim "sve sto valja" nadam se da ne mislis na recimo vuksanovica ili recimo kostunicu i slicne :P
 

Back
Top