operacija stitne zlijezde

studentsa30

Početnik
Poruka
2
ljudi treba da idem na operaciju stitne zlijezde. Imam 28 godina, vec 7 se lijecim od hipertireoze, doktor kaze da lijekovi vise ne djeluju, da posto sam mlada nece da me zavlaci sa radioaktivnim jodom, pa da je za mene najbolje da odem na operaciju. E tu je zackoljica jer zivim u (Bosanskoj) Gradisci i jedina operacija se obavlja u Klinickom centru u Banja Luci, a tu se cesto desi da presijeku glasne zice, greskom odrezu previse stitne i slicno. Sto znaci da cu morati ici negdje gdje cu morati da platim. Da li neko ima slicna iskustva i da li zna koliko kosta ta operacija. Napominjem da nema cvorica. Nadam se da ce mi neko pomoci.
 
Ja sam se privatno operisala u Novom Sadu, necu reci ime klinike, to cu ti reci na pp..operisao me je tim iz Kamenice, na celu sa prof. dr. Miroslavom Ilicem. Lezala sam 5 dana sveukupno u bolnici, operacija je prosla bez komplikacija, cela stitna je izvadjena, progovorila sam cim sam se probudila, trazili su da kazem rec kikiriki, zbog nerva za govor. Prakticno, nista me nije bolelo, operaciju krajnika sam teze podnela. Cena operacije je bila 650 eura, nisu mi naplatili ni euro vise, zbog extra usluga (vadjenje krvi dva puta na dan, kalcijum...). U sobi nas je bilo dve, maksimalna udobnost, nisam imala uopste utisak da sam u bolnici.
 
To se retko desava.
Kada se presece nerv koji inervise glasnu zicu ona onda prestaje da bude funkcionalna. Nije stvar u tome da vise ne moze da se prica, vec vise ne moze dobro da se dise. Zato je neophodna druga jedna operacija koja to popravi.
Ali da ponovim retko se desi ta komplikacija i zbog toga ne bi trebalo da se brines preterano.
 
Hvala na odgovoru! Operacija je rizicna koliko i operacija slepog creva..relativno je cest zahvat posto je to tzv boles novog doba i karakteristicna je za zene. Tako da je operacija,kako je vec receno,rizicna koliko rizicna biti mora. ;)
 
ljudi treba da idem na operaciju stitne zlijezde. Imam 28 godina, vec 7 se lijecim od hipertireoze, doktor kaze da lijekovi vise ne djeluju, da posto sam mlada nece da me zavlaci sa radioaktivnim jodom, pa da je za mene najbolje da odem na operaciju. E tu je zackoljica jer zivim u (Bosanskoj) Gradisci i jedina operacija se obavlja u Klinickom centru u Banja Luci, a tu se cesto desi da presijeku glasne zice, greskom odrezu previse stitne i slicno. Sto znaci da cu morati ici negdje gdje cu morati da platim. Da li neko ima slicna iskustva i da li zna koliko kosta ta operacija. Napominjem da nema cvorica. Nadam se da ce mi neko pomoci.

hmmm. . . a da ti ipak odes kod jos nekog doktora za tu stitnu zlezdu?!
ja imam 22god., i ipak sam primila radio-aktivni jod. ne bih da te plasim, ali meni je rekao doktor da kod devojaka koje operisu stitnu zlezdu, ostaje posledica - neplodnost :( u slicnoj sam situaciji kao i ti, ali moja je tek otkrivena pre par meseci, tako da sam sada na terapiji, i hvala bogu, nece biti potrebe za operacijom . . .

p.s. sve najbolje :heart:
 
E vidis ja imam 21 i meni je moj endokrinolog rekao da bas zato sto sam mlada treba da je izvadim i da nema potrebe za zracenjem. Nepolodnost ne bi trebala da se javi kao posledica (imas o tome na forumu u temi stitna)

hmmm . . . ne znam, icicu sledece nedelje kod specijaliste. . . videcemo sta ce mi reci. svaki doktor radi drugacije :confused: a i terapija dosta znaci od toga kakva je, da li raste, da li ima nekih cvorica ili samo ubrzano ili usporeno radi :confused:
 
ljudi hvala vam na informacijama. lutam po ovom internetu dugo i nigdje nisam mogla da nadjem prave informacije, sve nesto, pa vidi ti sa doktorom, pa ne mozes na internetu traziti informacije o zdravlju i tako te nebuloze. stvarno vjerujem svojoj doktorici i mislim da mi je do sada davala dobru terapiju i savjete i stvarno nemam nikakav prigovor na nju. sada je samo ostalo to pitanje gdje obaviti operaciju. super ste:D
 
Da li znate da li multinodozna toksicna struma moze da se izleci bez operracije ili radioaktivnog joda.Meni je otkrivena struma pre oko mesec dana, pila sam tiamazol, ali mi se pojavila alergija, te sam sada bez terapije, a dr. kaze da razmisljam o operaciji ili jodu jer cu sigurno biti alergicna i na PTU. Pomoc
 
Prvi put koristim forum, te se izvinjavam ako bude gresaka. Treba mi pomoc oko tumacenja dijagnoze i misljenje strucne osobe. Pretrazila sam sve i nisam nasla nikog sa slicnim problemom. U aprilu ove godine, ginekolog me je uputila na hormone zbog problema sa sterilitetom. TSH je bio povisen 55,36 (0.27-4.20), T3 uredan, T4 malo ispod donje granice 63 (66-181), FT4 10 (12-22), A-TG 126 (0-115) i ATPO 446 (0-34). Kako sam imala probleme na poslu, nalaz nisam nikom odnijela dva mjeseca nakon cega mi je vrijednosti ocitala dr.porodicne medicine i uputila me kod endokrinologa. Endokrinolog me je uputio na UZ stitne i dao Dg.Hypothyreosis prim.(Hashimoto thyr.). UZ stitne:desni rezanj je vel.41x14x15mm u donjoj polovini reznja vidi se jasno ogranicen izoehogen cvor vel.21x14 (scintigrafija je pokazala da je cvor topao), lijevi rezanj je vel.38x17x14mm u donjem polu vidi se heteroehogen cvor vel.14x9mm i iznad njega cvor istih karakteristika vel.16x12mm.Preostali dijelovi oba reznja nehomogene lagano hipoehogene ehostrukture.Radjena punkcija cvora na desnom reznju (toplog):u citoloskom pregledanom materijalu nalaze se brojni eritrociti, rijetki limfociti, kapljice masti.Drugih citoloskih detalja u materijalu nema. Ukljucena mi je terapija Letrox 50mg koju konzumiram 7dan i kontrola je 15.09. Doktori su zbunjeni mojom dijagnozom a tek ja..kazu, nisu se nadali da ce cvor biti topao. Kako mi je receno, najvjerovatnije da cu na operaciju stitne, odnosno uklanjanja svih cvorova. Interesuje me jel postoji neki ''narodni lijek'' da bih izbjegla operaciju i sta bi mogla jos da uradim od nalaza, da li CT ili magnetnu, posto sam citala svasta nesto, da bih iskljucila hipofizu i sl., znam reci cete posavjetuj se sa svojim ljekarom ali bih nekako ipak da cujem misljenje ovdje. Imam 32god i ovo je sve novo za mene, dosta citam o svemu ali ni meni nije jasno sta se sa mnom dogodilo..navodno da to traje vec nekoliko godina..sada kad znam otprilike sta nije u redu, povezujem sa svim simptomima proteklih godina. Nekako bih da to rijesim u sto kracem roku, radi bebe :)). Nadam se da sam bila odredjena i da nisam bila preopsirna, hvala!
 

Back
Top