Sudije, glava 19
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 57

Tema: Sudije, glava 19

Domaćin Zhuangzi (avatar)
    Učlanjen
    03.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano Sudije, glava 19

Судије, глава 19

1. И у то вријеме, кад не бјеше цара у Израиљу, бјеше један Левит који живљаше као дошљак крај горе Јефремове, и узе иночу из Витлејема Јудина.

2. А иноча његова чињаше прељубу код њега, па отиде од њега кући оца својега у Витлејем Јудин, и оста ондје четири мјесеца.

3. А муж њезин уста и отиде за њом да јој лијепо говори и да је доведе натраг, имајући са собом момка својега, и два магарца; и она га уведе у кућу оца својега, и кад га видје отац њезин обрадова се доласку његову.

4. И устави га таст његов, отац младичин, и оста код њега три дана, и ондје јеђаху и пијаху и ноћиваху.

5. А четврти дан кад усташе рано, уста и он да иде; али отац младичин рече зету својему: поткријепи срце своје залогајем хљеба, па онда идите.

6. И тако сједоше и сједоше обојица заједно и напише се; па рече отац младичин мужу: хајде остани још ноћас, и буди весео.

7. Али човјек уста да иде; али таст његов навали на њ, те опет ноћи ондје.

8. Потом урани петога дана да иде; и рече му отац младичин: поткријепи срце своје. И једући заједно забавише се докле и дан наже.

9. Тада уста човјек да иде, он и иноча му и момак; а таст његов, отац младичин, рече му: ето, дан је већ нагао, вече је, преноћите овдје; ето доцкан је, преноћи овдје, и буди весео, па сјутра ураните на пут, и иди к својему шатору.

10. Али човјек не хтје ноћити; него уста и пође; и дође до Јевуса, а то је Јерусалим, и с њим два магарца натоварена и иноча његова.

11. А кад бијаху близу Јевуса, дан бијаше нагао врло, па рече слуга господару својему: хајде брже да се свратимо у тај град Јевус, и ту да ноћимо.

12. А господар му рече: нећемо свртати у туђ град, који није синова Израиљевијех, него ћемо ићи до Гаваје.

13. Још рече момку својему: хајде брже да стигнемо у које од тијех мјеста и да ноћимо у Гаваји или у Рами.

14. И минуше онуда и отидоше; и сунце их зађе близу Гаваје Венијаминове.

15. И окретоше онамо да отиду и преноће у Гаваји, и кад уђе, сједе на улици градској; и не би никога да их прими у кућу да преноће.

16. И гле, један старац враћаше се с посла својега из поља увече, а бијаше из горе Јефремове и живљаше као дошљак у Гаваји; а људи онога мјеста бјеху синови Венијаминови.

17. И он подигав очи своје угледа онога човјека путника на улици градској; и рече му старац: куда идеш? и откуда идеш?

18. А он му одговори: идемо до Витлејема Јудина до на крај горе Јефремове; оданде сам, па сам ишао до Витлејема Јудина, а сада идем к дому Господњему и нема никога да ме прими у кућу.

19. А имамо и сламе и пиће за магарце своје, и хљеба и вина за се и за слушкињу твоју и за момка који је са слугом твојим имамо свега доста.

20. А старац му рече: буди миран; што ти год недостаје, ја ћу се старати за то; само немој ноћити на улици.

21. И уведе га у своју кућу, и положи магарцима; потом опраше ноге, и једоше и пише.

22. А кад се развеселише, гле, људи онога града, безаконици, опколише кућу, и стадоше лупати у врата, и рекоше старцу, господару од куће, говорећи: изведи тога човјека што је ушао у твоју кућу, да га познамо.

23. И изашав к њима онај човјек, господар од куће, рече им: не, браћо, не чините зла; кад је човјек ушао у моју кућу, не чините тога безумља.

24. Ево кћи моја дјевојка и иноча његова, њих ћу вам извести, па њих осрамотите и чините с њима што вам је воља, само човјеку овому не чините тога безумља.

25. Али га не хтјеше послушати они људи; тада онај човјек узе иночу своју и изведе је напоље к њима, и они је познаше, и злоставише је цијелу ноћ до зоре, и пустише је кад зора забијеље.

26. И дошавши жена у зору паде код врата од куће онога човјека гдје бјеше господар њезин, и лежа докле се не расвану.

27. А господар њезин уста ујутру, и кад отвори врата и изађе да иде својим путем, а то жена иноча његова лежаше на вратима кућнијем, и руке јој на прагу.

28. И рече јој: устани да идемо. Али не би одговора; тада је метну на магарца, и уставши човјек пође у мјесто своје,

29. И дошав кући својој узе мач, и узе иночу своју и исијече је с костима на дванаест комада и разасла у све крајеве Израиљеве.

30. И ко год видје говораше: није се учинило нити се видјело тако што откад изидоше синови Израиљеви из Мисира до данас. Промислите о том и вијећајте и говорите.
    Evo jedna cela glava iz biblije. Zeleo bih da cujem vasa misljenja kako shvatate ovu poucnu pricicu, ocigledno nadahnuto Svetim Duhom.
    Uzgred, ne morate da citate stihove od 1 do 19, nemaju veze sa sustinom price, slobodno preskocite.
    Sam Bog zna poentu ove price. Mozda je: "bolje je da zenu siluju i raskomadaju nego da muskarac pretrpi silovanje."
    Medjutim, najcudniji od svega su ovi stihovi od 1 do 19 koji su apsolutno irelevantni. Kakve to veze ima sa bilo cim na svetu?
    Poslednji put ažurirao/la Zhuangzi : 09.03.2010. u 03:07

besmrtna nije na forumu
    I still remember the sun always warm on my back somehow it seems colder now ✿✿✿
    Buduća legenda besmrtna (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Sudije, glava 19

Ne razumes jel mrzi me sada okrenucu sutra Bibliju

Iskusan
    Učlanjen
    04.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    0

Postanak glava 19
    1 Kad oba anđela uvečer dođoše u Sodomu, upravo je tada sjedio Lot na vratima sodomskim, čim ih Lot ugleda, ustade pred njima, pokloni se sve do zemlje,

2 I reče: "Molim vas, gospodo, svratite se u kuću sluge svojega, da prenoćite, i operite noge svoje! Sutra rano možete onda uraniti i put svoj nastaviti." A oni rekoše: "Ne, mi ćemo prenoćiti vani."

3 Ali on navali i primora ih, pa se oni navratiše k njemu i dođoše u kuću njegovu. On im tada ugotovi večeru i dade ispeći nekvasnih pogača, i oni jedoše.

4 Ali prije nego još otidoše da legnu, opkoliše ljudi grada Sodome kuću mlado i staro, sav narod do posljednjega čovjeka.

5 Oni pozvaše Lota i rekoše mu: "Gdje su ljudi, što večeras dođoše k tebi? Izvedi nam ih, da ih upoznamo!"

6 Tada Lot izađe k njima van pred vrata, a zatvori vrata za sobom;

7 I reče: "Ne činite takva zla, braćo moja!

8 Evo, imam još dvije kćeri koje ne spoznaše muža: njih ću vam izvesti, pa činite s njima što vam je drago; samo ne dirajte u ove ljude; jer uđoše u sjenu krova mojega!"

9 Ali oni viknuše: "Odstupi odatle!" i rekoše: "Ovaj dođe ovamo kao došljak i sad hoće da nam sudi. Sad ćemo učiniti tebi još gore nego njima!" I navališe silom na čovjeka, na Lota, i primicali su se sve bliže, da razbiju vrata.

10 Tada ona dva čovjeka pružiše ruke svoje i uvukoše Lota k sebi u kuću i zatvoriše vrata.

11 A ljude pred kućnim vratima, malo i veliko, udariše sljepoćom, tako da su se uzalud mučili da nađu vrata.

12 Nato dva čovjeka rekoše Lotu: "Ako imaš ovdje još koga svojega, zeta, svoje sinove i kćer, ili koga još drugoga u gradu, izvedi ih iz ovoga mjesta!

13 Jer mi ćemo zatrti ovo mjesto; jer teška se tužba digla proti njima pred Gospodom, zato nas posla Gospod, da ih zatremo."

Da li se ovde radi o istoj priči prepričanoj više puta ili je tad bio običaj da guze došljake???

besmrtna nije na forumu
    Učlanjen
    05.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Pa anto zavisi gde... Sodoma i Gomora su bile poznate po nemoralu ...

Lot im je ponudio kcerke jer je znao da ih nece hteti, bili su nastrani... trazili su Lotove goste muskog spola

Lot je tada ugostio dva andjela koji su uzeli ljudski oblik...
    Poslednji put ažurirao/la besmrtna : 09.03.2010. u 11:15

Učlanjen
    03.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Dakle, besmrtna? Poenta price?
    Ovo kao da je pisao neki ucirkani seljak ispred prodavnice.
    Poslednji put ažurirao/la Zhuangzi : 09.03.2010. u 10:41

Elita
    Učlanjen
    06.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio tetragramaton Pogledaj poruku
    Da li se ovde radi o istoj priči prepričanoj više puta ili je tad bio običaj da guze došljake???
    Care!

Ja misim da je to bila urbana legenda onog vremena.
    "Negde daleko, postojao je grad u kojem bi guzili svakog došljaka.... ".

besmrtna nije na forumu
    Učlanjen
    05.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

22. А кад се развеселише, гле, људи онога града, безаконици, опколише кућу, и стадоше лупати у врата, и рекоше старцу, господару од куће, говорећи: изведи тога човјека што је ушао у твоју кућу, да га познамо.

pa ovako saznajemo iz izvestaja da su ovi bili homoseksualci

knjiga sudija belezi dogadjaje koji su se zbili... znaci poenta je kakvi su bili bezakonici...

Elita
    Učlanjen
    06.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio besmrtna Pogledaj poruku

pa ovako saznajemo iz izvestaja da su ovi bili homoseksualci

knjiga sudija belezi dogadjaje koji su se zbili... znaci poenta je kakvi su bili bezakonici...
    Možda su samo bili ovaj... ekstremno druželjubivi?

besmrtna nije na forumu
    Učlanjen
    05.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Zazijavalo Pogledaj poruku
    Možda su samo bili ovaj... ekstremno druželjubivi?
    tacno, bili su gay

Elita
    Učlanjen
    06.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    0

Pisac biblije, dotični Jehova, želeo je da isprična neku gay priču? Nešto poput Lovca u raži na jevrejski način?

Učlanjen
    03.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Dakle, poenta cele ove glave je da saznamo da je bio nekad neki covek koji je prenocio kod nekog coveka i hteli su da ga siluju, ali im je on umesto toga dao neku zenu, koju je na kraju mrtvu raskomadao i poslao u 12 strana Izraela?
    Sto lepo ne kazes da nema nikakvu poentu?
    Uostalom, vaznije od poente je sam stil. Mislim da je svaki Mikijev zabavnik za red velicine bolje napisan. Narocito pada u oci apsolutna nepotrebnost stihova od 1 do 19.

besmrtna nije na forumu
    Učlanjen
    05.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Zhuangzi Pogledaj poruku
    Dakle, poenta cele ove glave je da saznamo da je bio nekad neki covek koji je prenocio kod nekog coveka i hteli su da ga siluju, ali im je on umesto toga dao neku zenu, koju je na kraju mrtvu raskomadao i poslao u 12 strana Izraela?
    Sto lepo ne kazes da nema nikakvu poentu?
    Uostalom, vaznije od poente je sam stil. Mislim da je svaki Mikijev zabavnik za red velicine bolje napisan. Narocito pada u oci apsolutna nepotrebnost stihova od 1 do 19.
    Ima poentu al ti se ni poenta nece svideti...

Učlanjen
    03.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Siguran sam da ima u glavama nekih ljudi.
    Poslednji put ažurirao/la Zhuangzi : 09.03.2010. u 11:48

besmrtna nije na forumu
    Učlanjen
    05.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

To je primer ne gostoljubivosti i svega loseg...

Losi primeri su za pouku kakav ne treba biti...

Kao sto iz izvestaja o Lotu saznajemo kakvi su bili Sodomljani, za sta su kasniije i unisteni...

pa sam izvuci pouku iz toga...
    Poslednji put ažurirao/la besmrtna : 09.03.2010. u 11:51

Veoma poznat
    Učlanjen
    21.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Naravno da ima poenta. Izegavaj da spavas po nepoznatim mestima, jer mozes da najebes.

Učlanjen
    03.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Koliko ja vidim, silovatelji se izvukose, a onaj zlikovac im dade zenu koju je posle rascerecio.
    Dakle, ti tvrdis da je cela prica napisana da ukaze da postoje negostoljubivi ljudi? Haha, saterao sam te u cosak sa ovim.
    Ne mesaj Sodomljane u ovo, ova prica nema ama bas nikakve veze sa njima.

Učlanjen
    03.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Citat Original postavio pandkungfu Pogledaj poruku
    Naravno da ima poenta. Izegavaj da spavas po nepoznatim mestima, jer mozes da najebes.
    Koliko ja vidim, najebala je samo zena. Ali dobro, za nju nije steta. Mislim, zena.

Elita
    Učlanjen
    06.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    0

Da pripomognem:

Pouka je, kada ti kuću opkole ****** u nameri da ti ovaj... upoznaju gosta, ti im poturiš ćer il gostovu žemsku, al gosta ne daš nizašta.

Jasniji li je sad ovaj... izveštaj?

Inače, prvih 19 stihova govori o tome kako treba da se gostiš kod žemskine familije onolko dugo kolko te trpe, jer nikada ne znaš kada ćeš biti prinuđen da je isečeš u 12 komada i razašalješ na razne strane.

Učlanjen
    03.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Ova prica pokazuje jednu bitnu stvar, a to je da ovi manijaci i zenomrsci koji su je pisali nisu znali za pravilo dobrog pisanja koje postuju cak i stripovi za decu: ne pisati nista sto je nepotrebno.

Veoma poznat
    Učlanjen
    21.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Koliko ja vidim, najebala je samo zena. Ali dobro, za nju nije steta. Mislim, zena.
    Ne bi ni zena najebala da nije nigde svracao.

Inace tu ima malo i jevrejske "poetske" pravde. Na samom pocetku se kaze da je bila preljubnica, a znas sta su vec radili sa preljubnicama.
    Poslednji put ažurirao/la gost 159032 : 09.03.2010. u 12:01

Veoma poznat R.Žiskar (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    233

Citat Original postavio Zazijavalo Pogledaj poruku
    Pisac biblije, dotični Jehova, želeo je da isprična neku gay priču? Nešto poput Lovca u raži na jevrejski način?
    Чекај, како сад он писао? Зар нису писали зли дедаци? А, па није то лепо тако...
    "Свим људима вера у Бога усађена је у срце. Лажу они који кажу да не вјерују у Божје постојање"
    Луције Енеј Сенека млађи

besmrtna nije na forumu
    Učlanjen
    05.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Ova prica pokazuje jednu bitnu stvar, a to je da ovi manijaci i zenomrsci koji su je pisali nisu znali za pravilo dobrog pisanja koje postuju cak i stripovi za decu: ne pisati nista sto je nepotrebno.
    To je pisao Bog nije on kriv sto su ljudi bili takvi...on je sam oto zabelezio za pouku nama....

da ne budemo takvi...

Učlanjen
    03.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Citat Original postavio pandkungfu Pogledaj poruku
    Ne bi ni zena najebala da nije nigde svracao.
    E pando, pando...

Elita
    Učlanjen
    06.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio R.Žiskar Pogledaj poruku
    Чекај, како сад он писао? Зар нису писали зли дедаци? А, па није то лепо тако...
    Evo, svedok kaže da je lično optuženi pisao. :slegamramenima:

Učlanjen
    03.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Citat Original postavio besmrtna Pogledaj poruku
    To je pisao Bog nije on kriv sto su ljudi bili takvi...on je sam oto zabelezio za pouku nama....

da ne budemo takvi...

A zasto je pisao one nebuloze od prvog do 19 stiha?
    Pa ja kad sam imao sedam godina znao sam lepse da pisem!
    Koju crnu pouku covek iz ovoga da izvuce?

Slične teme

1. Fudbalske Sudije
    Autor -Sinisa- u forumu Fudbal
    Odgovora: 57
    Poslednja poruka: 24.01.2016., 15:12
  2. Izabrane sudije!
    Autor monte32 u forumu Politika
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 17.12.2009., 15:31
  3. Sudije za pse
    Autor Tuzni_patak u forumu Muškarci
    Odgovora: 89