Monemvasia, Grcka
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Monemvasia, Grcka

Aktivan član IndianaBones (avatar)
    Učlanjen
    28.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    50

Post Monemvasia, Grcka

Zna li neko nesto o ovom malom ostrvu i gradicu na jugu Peloponeza, ja sam gledao slike, divno je, ali bih voleo da znam da li je neko bio tamo i koji su mu utisci.
    Divide et impera!

Početnik
    Učlanjen
    19.05.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Monemvasia, Grcka

Citat Original postavio IndianaBones Pogledaj poruku
    Zna li neko nesto o ovom malom ostrvu i gradicu na jugu Peloponeza, ja sam gledao slike, divno je, ali bih voleo da znam da li je neko bio tamo i koji su mu utisci.
    Bila sam davne 1991. Jeste davno, ali lepi utisci o tom mestu se i dalje pamte. Mesto je malo i povezano je sa ostrvom jednim putem, jer samo ime Monevasija na grckom znaci Samo jedan ulaz. Taj deo straog garda je prelep, sa malim ulicama i kafeima, prodavnicama a na vrhu tog , da kazemo brda, je jedna vizantijska crkva. Grad pripada prefekturi Lakonija i sa vizntijskim gradom Mistra pod zastitom je UNESKa. Bio je znacajan u srednjem veku.
    Ono sto tebe jos intereseju jesu i plaze, lepo je, sljunkovito, divni restorani, to je bilo jos tada. Mogu da zamislim kako je danas. Jedan moj prijatelj ej isao pre nekoliko godina i bio je odusevljen, kaze da je mondensko mesto, lep provod. Ako odes mislim da ce to biti dobar izbor. I ja mastam da opet odem na jug Peloponeza

Domaćin Vesna Ks (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano Re: Monemvasia, Grcka

E,sto volim,kad ovako cujem za neko,meni, nepoznato mesto,Odmah sam pogledala sajtove-deluje prelepo-ideja za neko naredno letovanje!
    Idi Indiana pa da nam pises utiske!
    Ljudi se stalno zale na nedostatak novca,srece,ljubavi...samo se niko ne zali na nedostatak pameti..

Aktivan član IndianaBones (avatar)
    Učlanjen
    28.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    50

Post Re: Monemvasia, Grcka

Citat Original postavio kika67 Pogledaj poruku
    Bila sam davne 1991. Jeste davno, ali lepi utisci o tom mestu se i dalje pamte. Mesto je malo i povezano je sa ostrvom jednim putem, jer samo ime Monevasija na grckom znaci Samo jedan ulaz. Taj deo straog garda je prelep, sa malim ulicama i kafeima, prodavnicama a na vrhu tog , da kazemo brda, je jedna vizantijska crkva. Grad pripada prefekturi Lakonija i sa vizntijskim gradom Mistra pod zastitom je UNESKa. Bio je znacajan u srednjem veku.
    Ono sto tebe jos intereseju jesu i plaze, lepo je, sljunkovito, divni restorani, to je bilo jos tada. Mogu da zamislim kako je danas. Jedan moj prijatelj ej isao pre nekoliko godina i bio je odusevljen, kaze da je mondensko mesto, lep provod. Ako odes mislim da ce to biti dobar izbor. I ja mastam da opet odem na jug Peloponeza
    Rekla si sljunkovite plaze? Pesak mi je u ali ok kada su tu dobri restorani, a mozda da mi kazes sta ima u tim restoranima? Da li postoje neki specijaliteti posebni za jug Peloponeza???
    Divide et impera!

Slične teme

1. Grcka '07
    Autor markosu u forumu Putovanja
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 03.07.2012., 11:34
  2. GRCKA
    Autor aca9020 u forumu Putovanja
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 17.01.2007., 02:50
  3. Grcka ...
    Autor zoranpetrovic84 u forumu Putovanja