Kadet
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Kadet

Zainteresovan član Ivan_91 (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Podrazumevano Kadet

Pozdrav svima!!
    Imam nekoliko pitanja, pa molim da mi neko ko se u to razume odgovori sto jednostavnije. Planiram kupnju Opel Kadeta uskoro, pa me zanima, na sta treba obratiti paznju pri pregledu vozila, kako se otprilike krecu cene i ostalo sta bi moglo da bude vazno prilikom kupnje?

P.S molim one koji odgovaraju da mi sve sta imaju objasne laicki, posto sam teski duduk za kola

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5975

Podrazumevano Re: Kadet

Zavisi koje godiste..oko 1300 cini mi se..moj prvi auto i nisam nesto zadovoljan iskreno..obrati paznju koliko trosi za pocetak
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Legenda
    Učlanjen
    20.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

samo limarija, što se mene tiče...

Učlanjen
    21.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Verovatno kupujem 90, 91 godiste...kubikaza oko 1.6 mi odgovara, posto sam primetio kod ortaka na 1.3 da se motor "gusi" pri radu i dosta slabo startuje. Sta se potrosnje tice, cuo sam da uglavnom nije velika osim kod Kadeta GSI. Limarija je rak rana svakog kadeta, al sta da se radi. ***** izgled, ako je ispod haube dobar

Obećava IX (avatar)
    Učlanjen
    18.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Savet iz ličnog iskustva, jer mi je Kadet bio prva "diližansa":

1. Nađi '91. godište. I jeste da je cimanje, ali je motor 1.4s (fabrička oznaka 14NV) najbolji motor. U životu mi nije stao, a od održavanja se podrazumeva redovno menjanje filtera/ulja i ostale potrošne robe.

2. Kod Kadeta po defaultu su rubovi i pragovi problematični. Da li je krpljeno ili ne možeš da prepoznaš ako je npr. boja malo drugačije nijanse na tom mestu i slično, možeš i da poneseš neki magnetić pa da vidiš jel "leti" ka krpljenim mestima. Ako je neko samo nabio git, batali, taj ko zna kakav je.

3. Ovaj motor 1.4s je veoma zahvalan što se tiče potrošnje - ja imam sa automatskim saugom i po gradu zimi se ne penje preko 8.5-9l benzina, na otvorenom zavisi koliko ga "pritisneš", mada ako se držiš ograničenja lepo putuješ sa 6.5l na 100km. Obrati pažnju na glavu motora, tačnije na dihtung ventila. Vrlo često ume da propušta, pogotovo ako je neko stavio neko kinesko/bugarsko s**** umesto kvalitetnog dihtung.

4. Disk kočnice umeju tu i tamo da budu problematične. Problematične u smislu da ako nisu dobro naštelovane oće da proklizavaju. Rešenje ti je ili da nađeš majstora koji ume to da uradi kako treba sa kvalitetnim paknovima ili da platiš da ti zamene zadnje kočnice i stave diskove.

5. Ventilator kabine ume da rikne, tj ako se zaglavi oće da se zapali. Ako cvrči ili jedva se okrće nemoj ga paliti, kupuj drugi ventilator. Nije za zezanje.

E sada da li ćeš kupiti hečbek ili limuzinu...stvar ukusa.
    1,2,3...6,7,8, IX

Obećava IX (avatar)
    Učlanjen
    18.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Na 4. om pitanju nije disk, već doboš... Menjaš doboše (pozadi) jer su diskovi napred...

Eh, kada su ruke brže od mozga...
    1,2,3...6,7,8, IX

Elita
    Učlanjen
    15.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Ivan_91 Pogledaj poruku
    Verovatno kupujem 90, 91 godiste...kubikaza oko 1.6 mi odgovara, posto sam primetio kod ortaka na 1.3 da se motor "gusi" pri radu i dosta slabo startuje. Sta se potrosnje tice, cuo sam da uglavnom nije velika osim kod Kadeta GSI. Limarija je rak rana svakog kadeta, al sta da se radi. ***** izgled, ako je ispod haube dobar
    Citat Original postavio IX Pogledaj poruku
    Savet iz ličnog iskustva, jer mi je Kadet bio prva "diližansa":

1. Nađi '91. godište. I jeste da je cimanje, ali je motor 1.4s (fabrička oznaka 14NV) najbolji motor. U životu mi nije stao, a od održavanja se podrazumeva redovno menjanje filtera/ulja i ostale potrošne robe.

2. Kod Kadeta po defaultu su rubovi i pragovi problematični. Da li je krpljeno ili ne možeš da prepoznaš ako je npr. boja malo drugačije nijanse na tom mestu i slično, možeš i da poneseš neki magnetić pa da vidiš jel "leti" ka krpljenim mestima. Ako je neko samo nabio git, batali, taj ko zna kakav je.

3. Ovaj motor 1.4s je veoma zahvalan što se tiče potrošnje - ja imam sa automatskim saugom i po gradu zimi se ne penje preko 8.5-9l benzina, na otvorenom zavisi koliko ga "pritisneš", mada ako se držiš ograničenja lepo putuješ sa 6.5l na 100km. Obrati pažnju na glavu motora, tačnije na dihtung ventila. Vrlo često ume da propušta, pogotovo ako je neko stavio neko kinesko/bugarsko s**** umesto kvalitetnog dihtung.

4. Disk kočnice umeju tu i tamo da budu problematične. Problematične u smislu da ako nisu dobro naštelovane oće da proklizavaju. Rešenje ti je ili da nađeš majstora koji ume to da uradi kako treba sa kvalitetnim paknovima ili da platiš da ti zamene zadnje kočnice i stave diskove.

5. Ventilator kabine ume da rikne, tj ako se zaglavi oće da se zapali. Ako cvrči ili jedva se okrće nemoj ga paliti, kupuj drugi ventilator. Nije za zezanje.

E sada da li ćeš kupiti hečbek ili limuzinu...stvar ukusa.

Al ga globalisete vas dvojica...

Ja imam 1.3 i nikad se nije gusio i nikad nije tesko startovao.

Sto se tice 1.4, znam lika koji ima Astru s tim motorom, pa se namuci covek.

vozio sam i 1.6 i 1.8...kazu da je '91.godiste 1.6 najbolji izbor sto se tice Kadetta. Proveri trapove, limariju. Kocione celjutsti su boljka kod kadetta. Noviji sistem kod Astre ako nadjes, skini i zakaci ako budes imao problema sa kadetovim.

Obećava IX (avatar)
    Učlanjen
    18.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Citat Original postavio damnjan Pogledaj poruku
    Al ga globalisete vas dvojica...
    Ne globališem, samo prenosim kako me je služio "Kadilak". Za 1.4 znam kakav je i šta je i ja nisam imao problema. Drugo su ljudi koji se čude "Kako stao?", a ono ulje menjano pre sto godina ili nešto drugo. Generalno što sam naučio je da je mehanički dosta pouzdan i da limarija može da bude problematična. Ja sam krpio rubove, pragove nisam. Isto tako znam lika koji ima Kadu '90o godište i koji nikad problema sa korozijom nije imao (a stoji napolju ispod šljive, možda je u šljivi fora...).
    1,2,3...6,7,8, IX

Učlanjen
    21.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Izvinite sto tek sad odgovaram, nisam bio na netu juce da procitam. Hvala vam svima na jednostavnim odgovorima, puno ste mi pomogli. Sad mi samo preostaje da nadjem normalan primerak kadeta (definitivno 91, 1.6). Kad kupim, javicu kako sluzi. Jos jednom hvala za savete

Elita
    Učlanjen
    15.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio IX Pogledaj poruku
    Ne globališem, samo prenosim kako me je služio "Kadilak". Za 1.4 znam kakav je i šta je i ja nisam imao problema. Drugo su ljudi koji se čude "Kako stao?", a ono ulje menjano pre sto godina ili nešto drugo. Generalno što sam naučio je da je mehanički dosta pouzdan i da limarija može da bude problematična. Ja sam krpio rubove, pragove nisam. Isto tako znam lika koji ima Kadu '90o godište i koji nikad problema sa korozijom nije imao (a stoji napolju ispod šljive, možda je u šljivi fora...).
    Da. Ja sam vozio 1.6i, lik ga u nemackoj platio 200eura. Pokazivao mi je gepek i ostale stvari unutra, i spolja i nigde rdja. Taj kadett je 3. potpisivao malo. Nesto malo presao. Kao nov. Unutra kao juce da je sastavljen. Mislim da ga je prodao oko 2700-3000 eura ja sam se smejao pola sata kad sam cuo

cini mi se da je oko 1200eura kostalo sve ukupno tog lika da ga registruje.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •