Kako po novom u AUS

Sumirano, koliko sam ja na brzinu razumela.
1. aplikacije pre 01.09.2007. prestaju da se obradjuju i vraca im se novac. Ali velikodusni DIAC im porucuje da mogu ponovo da apliciraju, ali po novim pravilima.
2. ukida se MODL, ali oni koji su vec aplicirali ostaju im ti poeni.
3. uvodi se novi " State migration plan" koji jelte jos nije usvojen od strane ministra, i ljudi koji imaju SS a u tom novom planu su spadaju u drugu grupu prioriteta. Dok oni koji imaju SS, a nisu u tom planu su u 5oj grupi. U svakom slucaju i 2 i 5 su u prioritetima.
4. CSL se takodje ukida od 30.04 (ako se dobro secam) kada ce izaci nova SOL lista koja ce zameniti i CLS i MODL.
5. Nova SOL se ocekuje sredinom 2010.
6. Novi point sistem

Ajde pogledajte i vi pa javite ako sam nesto pogresno razumela ili preskocila...
 
Poslednja izmena:
Nekako sam i mislio da će biti velika promena na isto... :rtfm:
Za čekalice isto, za nove aplikacije po ovome što čitam ne isplati se aplicirati, jer će se još menjati liste u skorijoj budućnosti. Znači treba baciti pasulj da li će vam zanimanje biti na listi za 6 meseci, kad ova sadašnja SOL više neće postojati...

Ukidanje MODLa mu dodje kao - ne može se popraviti, bacićemo. Samo što je trebalo da ubiju i CSL odmah :(.

I dalje se drže čvrsto za frizere, kao opšti razlog zašto im je migracijski sistem neuspešan.

Ma da, naravno, what the f is
2. Applications from people who are nominated by
a state/territory government agency under a state
migration plan agreed to by the minister.

Ovo je ustvari ono što smo več pričali, koji će im države i njihove liste, ako ih u glavnom procesu ne priznaju. Ovo se ustvari ispravlja tim brojem 2, ali samo na papiru, jer su planovi država i njihovo "odobravanje" od strane ministra zasad teška virtuelna stvarnost, i koznadokad će to i ostati.

Što se mene tiče, nije se dogodilo ništa što bi promenilo moj status.
Uglavnom kad reše da naprave te planove da ih ministar odobri, može se očekivati i viza, ko se nadje u tom planu. Verujem da će planovi biti saseckani i da će bit i ljudi koji imaju nominaciju od neke države koji će ostati van plana...




Izgleda da su se pomsi toliko uskomešali oko novih promena da im je pao server :)
 
Poslednja izmena:
Drugari moji mazalost ovi su resili da stanu na kraj radnim vizama i ostalim student vizama.

Sad traze totalnu nostrifikaciju diploma pre nego sto se aplicira za bilo koju opciju-vizu.

Pre 1 January 2010, applicants applying for permanent migration based on one of the onshore General Skilled Migration (GSM) visa subclasses were required, at time of application, to provide evidence that they had applied for a skills assessment by the relevant assessing authority. At time of decision, a suitable skills assessment was required.

Cak i oni koji zive ovde i rade na radnoj vizi i koji su imali pravo na PR vizu posle 2 godine imaju da se us...u dok srede papire.

Komentari su tipa: Prvo mi Aussies ostali sutra.

Vec su odbili 20 000 aplikacija za PR vizu.
 
Dragi Tree,
Victoria se jedina zasad oglasila povodom ovih promena. Ako nisi video...

State Sponsorship and State Migration Plans
The Department of Immigration and Citizenship (DIAC) has indicated that, once the replacement SOL is introduced, state and territory governments may be able to sponsor applicants who have nominated an occupation in demand in individual states and territories. This includes occupations not included on the SOL replacement.

These occupations will be identified in Victoria’s State Migration Plan. The Victorian Government is currently developing its state migration plan, which must be approved by the Federal Minister for Immigration, and information about the plan will be available on this website when it is finalised. As at 8 February 2010, the Minister for Immigration has not approved any state migration plans.

In the meantime, please continue to refer to Victoria’s Eligibility Lists for occupations that are eligible for visa sponsorship from the Victorian Government. These occupations attract priority processing as follows:

Third priority – if included on the Commonwealth Critical Skills List
Fifth Priority – if not included on the Commonwealth Critical Skills List.
Applicants with occupations that are not included on the Commonwealth Critical Skills List, or Victoria’s Eligibility Lists, should consider employer sponsorship visas under the Employer Nomination Scheme or the Regional Skilled Migration Scheme.

More information is available on the Department of Immigration and Citizenship's website.
 
Nisam video jer juče nije bilo na sajtu, hvala ti.
Opet isto sviranje u krug nažalost.

Druga grupa prioriteta je virtuelna, jer SMPlans će taman izaći kad i novi SOL. Kad izadje novi SOL, gledaće da ukinu stari CSL, a onda i sve ove gluposti prioriteta bivaju ukinute i pravi se nova lista prioriteta.

Ako kažu da će SOL biti do polovine godine, znači da ga možemo očekivati i tek u Januaru 2011.

Taktika "presecanja" starog načina vodjenja migracije počela je da se sprovodi, to nažalost znači da ostaje gomila starih već predatih a nepoželjnih aplikacija u tzv "pipeline", koje očekujem da će šutirati periodično i po gomilama, kao što su sad sa aplikacijama iz 2007, uz obrazloženje da se sistem promenio i ohrabrenje da m"možete ponovo aplicirati po novim pravilima".

I sve mi se čini da mi što već imamo state sponsorship ne možemo ni upasti u te stateblalaplanove, nego ćemo visiti, i to bogami kako su i prorekli, bar do 2011. Ostaje i dalje smaranje i vršenje pritiska da se reše "slučajevi postojećih aplikanata", što mi mali narod teško da možemo ikako, jedino se priključiti pomsima u koji već dižu razne vrste prašine.

Sad mogu i ja da pišem mejlove (pa i onaj koji se kanim već mesec dana), koje doduše neće moći pročitati, jer ovih dana svi pišu mejlove.... ali probaćemo da čupamo neke validne informacije.
 
Poslednja izmena:
Drugari moji mazalost ovi su resili da stanu na kraj radnim vizama i ostalim student vizama.

Sad traze totalnu nostrifikaciju diploma pre nego sto se aplicira za bilo koju opciju-vizu.

Pre 1 January 2010, applicants applying for permanent migration based on one of the onshore General Skilled Migration (GSM) visa subclasses were required, at time of application, to provide evidence that they had applied for a skills assessment by the relevant assessing authority. At time of decision, a suitable skills assessment was required.

Cak i oni koji zive ovde i rade na radnoj vizi i koji su imali pravo na PR vizu posle 2 godine imaju da se us...u dok srede papire.

Komentari su tipa: Prvo mi Aussies ostali sutra.

Vec su odbili 20 000 aplikacija za PR vizu.

Da, već od početka svih ovih sr... rade na tome da saseku link izmedju studiranja tamo i lakog dobijanja vize, kao i prelazak sa privremene na stalnu.
 
A otprilike potrvrda onog što sam rekao stigla je od WA:
The new State migration plan is expected to be published in the beginning of the next program year which is 1st of July, 2010.

At this point of time we are not able to commit to the occupations that will be included in the plan.

I hope this has been of assistance.

Regards

Zvanično posle svega ovoga za mene konkretno ne postoji način da dobijem vizu u ovoj godini...
 
Poslednja izmena:
Ajde polako. Ja sam u nedelju kad sam procitala vesti bila bas neprijatno iznenadjena jer am ocekivala da ce ipak poceti sa grupom 5, ali nista posebno. U svakom slucaju mi koji imamo SS nismo nista ovim izgubili, ljudima sa CSL ce ici teze jer vise ne mogu da racunaju na 15 poena MODL, tako da moze da se ocekuje da manji broj aplikacija sa CSL. PA bi to po mojoj racunici znacilo da ce ipak do kraja godine njihove, veliki broj aplikacija iz grupe 5 obraditi i dati nam vize :) Kao sto vidis Viktorija deluje najazurnije od svih drzava meni su odgovorili na mejl posle nekoliko sati u nedelju (njihov ponedeljak) kako jos nije usvojen taj plan. Naravno ja sam im i juce pisala da mi kazu ukoliko znaju da li ce se taj plan odnositi samo na nove prijave za sponzorstvo ili i na vec postojece, i sad cekam odgovor.

Mislim da smo mi u grupi 5 ipak dobro prosli.
 
Tačka gledišta je uvek bitna. Naravno pozdravljam optimistički stav :)
Istina je da nismo ni dobili ni izgubili. Na istom smo, što je i ostao naš problem.
Tačno je i da bi trebalo biti manje novih aplikacija što bi dalo mesta za obradu starih... druga strana priče je koliko je uopšte mesta ostalo za ovu fiskalnu godinu... a od juna već nove liste novi prioriteti i nove aplikacije...
 
Dragi Tree, Tebi su skill assessment radili pod A sto znaci Formal Apprenticeship.
To postoji samo u zemljama koje imaju Formal Apprenticeship odnosno koje su usvojile engleski sistem zanatske vokacije.
Ako pogledas TRA sajt videces da je pod A samo za zemlje gde Formal Apprenticeship postoji. Nasa zemlja nije medju tim zemljama.
Iz nase zemlje ljudi idu pod B Informal Appreniceship, nije moguce ni aplicirati ni dobiti skill assessment pod A ako si iz nase zemlje.
Mislim da bi trebalo da se spremis za ozbiljno i temeljno objasnjavanje svih svojih papira i dokumenata-sto Case Officeru a sto nasima odavde, kad bude trebalo.
Dobro pregledaj svoje papire, vidi ste je logicno a sta ne. Nakon toga, pocni da sastavljas izjavu kojom ces to sve objasniti kada bude trebalo. (trebace vrlo skoro)
Takodje, pokusaj da shvatis da i tamo postoje razne novine i razni novinari, razni sajtovi i razni analiticari, raznoliki izvori informacija koji nemaju veze sa realnoscu i istinitim stanjem stvari koje se tice celog postupka.
Iskreno Tvoj, Zerathul...
 
:worth:
Pazi ovu budalu. Sam ja bre lepak za idiote ovde, šta?!?! Iz kog ***** ti dodješ i još me nazivaš "dragim", jesam li te kresnuo dvaput, samo se prvog puta uopšte ne sećam? ... kad bolje razmislim, ne sećam se ni drugog puta.
Sreća putujem rano ujutro, inače bi nabio baš i tebe i onu žutu budalu, jer mi je prag tolerancije već davno otišao vragu...:udriglavu:

Dragi Tree, Tebi su skill assessment radili pod A sto znaci Formal Apprenticeship.
To postoji samo u zemljama koje imaju Formal Apprenticeship odnosno koje su usvojile engleski sistem zanatske vokacije.
Ako pogledas TRA sajt videces da je pod A samo za zemlje gde Formal Apprenticeship postoji. Nasa zemlja nije medju tim zemljama.
Iz nase zemlje ljudi idu pod B Informal Appreniceship, nije moguce ni aplicirati ni dobiti skill assessment pod A ako si iz nase zemlje.
Mislim da bi trebalo da se spremis za ozbiljno i temeljno objasnjavanje svih svojih papira i dokumenata-sto Case Officeru a sto nasima odavde, kad bude trebalo.
Dobro pregledaj svoje papire, vidi ste je logicno a sta ne. Nakon toga, pocni da sastavljas izjavu kojom ces to sve objasniti kada bude trebalo. (trebace vrlo skoro)
Takodje, pokusaj da shvatis da i tamo postoje razne novine i razni novinari, razni sajtovi i razni analiticari, raznoliki izvori informacija koji nemaju veze sa realnoscu i istinitim stanjem stvari koje se tice celog postupka.
Iskreno Tvoj, Zerathul...
 
Ovde ima prilično dragih i vrednih ljudi, vrednih razgovora. Ako se nastavi ovako s glupostima dok se vratim s odmora, moraću da napravim forum na drugom mestu, jer ovo više stvarno nema smisla, ne mogu se razgovaram s prijateljima da mi neko ne upada u reč ;)
 
Dobri decace, nema potrebe da se ljutis, svi imamo ovde isti problem.
Reagovao sam kada sam video da gresis u savetovanju jednog od ljudi sa foruma.
Iz ove zemlje nije moguce ostvariti assessment pod A, pogledaj UAC pa ces videti i sam.
"Formal education" i "Vocational training" nije isto i ne moze da se odnosi na aplikante iz zemalja gde "Formal Apprenticeship does not exist".
Ti si imao 3 (tri) godine srednje skole u koju si krenuo sa 15 i zavrsio sa 18 godina.
Nije moguce ostvariti "Formal Apprenticeship" na taj nacin zato sto skolski sistem u nasoj zemlji to ne dozvoljava. Zato je "Formal Apprenticeship" izdvojen samo za zemlje u kojima postoji engleski sistem skolovanja i kasnijeg zaposljavanja. Zato je u nasoj zemlji jos uvek na delu tzv. prakticna nastava, dok u zemljama sa engleskim sistemom to ide drugacije.
Zato sam ti rekao da moras da pregledas svoju dokumentaciju, "Formal Apprenticeship" podrazumeva ugovor kojim se regulisu prava i obaveze koji u nasoj zemlji ne postoje.
Mnogo puta si bio u pravu savetujuci ljude sa foruma ali ovoga puta prihvati da si pogresio.
Sam si rekao da su svi dobili pod B a jedino ti pod A.
Mislim da ce te to i pitati u bliskoj buducnosti.
Takodje je vrlo ruzno i izuzetno primitivno da tako pises na forumu.
"Nabiti", "kresati" i slicno su mnogo ruzne reci.
Mislim da nisi u stanju da "nabijes", jos manje da "kreses" a o 2 (dva) puta i da ne govorimo.
Budi hrabar, Zerathul.
 
Dobri decace, nema potrebe da se ljutis, svi imamo ovde isti problem.
Reagovao sam kada sam video da gresis u savetovanju jednog od ljudi sa foruma.
Iz ove zemlje nije moguce ostvariti assessment pod A, pogledaj UAC pa ces videti i sam.
"Formal education" i "Vocational training" nije isto i ne moze da se odnosi na aplikante iz zemalja gde "Formal Apprenticeship does not exist".
Ti si imao 3 (tri) godine srednje skole u koju si krenuo sa 15 i zavrsio sa 18 godina.
Nije moguce ostvariti "Formal Apprenticeship" na taj nacin zato sto skolski sistem u nasoj zemlji to ne dozvoljava. Zato je "Formal Apprenticeship" izdvojen samo za zemlje u kojima postoji engleski sistem skolovanja i kasnijeg zaposljavanja. Zato je u nasoj zemlji jos uvek na delu tzv. prakticna nastava, dok u zemljama sa engleskim sistemom to ide drugacije.
Zato sam ti rekao da moras da pregledas svoju dokumentaciju, "Formal Apprenticeship" podrazumeva ugovor kojim se regulisu prava i obaveze koji u nasoj zemlji ne postoje.
Mnogo puta si bio u pravu savetujuci ljude sa foruma ali ovoga puta prihvati da si pogresio.
Sam si rekao da su svi dobili pod B a jedino ti pod A.
Mislim da ce te to i pitati u bliskoj buducnosti.
Takodje je vrlo ruzno i izuzetno primitivno da tako pises na forumu.
"Nabiti", "kresati" i slicno su mnogo ruzne reci.
Mislim da nisi u stanju da "nabijes", jos manje da "kreses" a o 2 (dva) puta i da ne govorimo.
Budi hrabar, Zerathul.

Zamolio bih Vas da se obracate ljudima sa foruma prema vazecim kriterijumima.
Ako se vec ne persira ili ne zove po imenu, iskljucite postapalice i druge nadimke koje mogu biti pogresno shvaceni.
Moderator
 
:worth:
Pazi ovu budalu. Sam ja bre lepak za idiote ovde, šta?!?! Iz kog ***** ti dodješ i još me nazivaš "dragim", jesam li te kresnuo dvaput, samo se prvog puta uopšte ne sećam? ... kad bolje razmislim, ne sećam se ni drugog puta.
Sreća putujem rano ujutro, inače bi nabio baš i tebe i onu žutu budalu, jer mi je prag tolerancije već davno otišao vragu...:udriglavu:

Molim Vas da ovo bude kraj vredjanja forumasa. Dobili ste upozorenje. Ako imate primedbe na forumase napisite meni poruku ili supermoderatoru.
Ovo ne moze biti nacin izrazavanja.
Moderator
 
Izgleda da ko je pobegao iz Srbistana pobegao ko nije moze da se gleda izdali su novu listu i nova pravila .Sem za IT strucnjake ostalima je skoro onemogucen ulazak u AUS .
Za zanate trades uvedena je sledeća stvar JRP Job ready program posebna kontrola zanata .
i nekih fakultetskih diploma .Drugim recima nemate sanse po ovim kriterijumima Steva Karapandza (nas najbolji kuvar) bi bio odbijen .Ali ga prime u Švajcarsku i to je bolje .
Ove radne vize 457 i slicno izgleda da su i njih zakukuljilipa se ni one nemogu dobiti .
Braćo setite se nas u Srbistanu ,radni logor radi još malo ,evo još 16000 nezaposlenih od februara strašno
 

Back
Top