zbunjena. . . potreban mi je savet

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

zvrk - n8

Početnik
Poruka
23
nova sam na forumu, i odusevljena sam, ima puno zanimljivih i poucnih tema. :)

Evo, htela samo da pitam za savet, imam 22god., pre dva meseca sam spavala sa deckom, bilo je u toku menstruacije, i u februaru mi je trajala menstruacija samo 2-3 dana, u januaru takodje. Plasim se da je tada nije doslo do oplodnje. mislim, nemojte me pogresno razumeti, zelim decu :) ali ne u ovom preiodu, jer sam na polovini studija a i moj decko zavrsava sada studije na medicini i uverava me da je nemoguce da devojka ostane trudna ako ima odnose u toku perioda. Istog sam misljenja, ali se ipak plasim. Pored svega toga, svakog dana pijem tablete zbog ubrzne funkcije stine slezde, nedavno sam bila na snimanju te iste, i morala da primim radio aktivni jod, zahtevali su od mene da potpisem da nisam trudna, tada nisam ni pomislila na to, i potpisala sam. Zato se sada plasim, jer znam da to veoma lose utice na plod, takodje su mi vadili krv, i tada su mi samo rekli da moram vise masti da unosim. I pored toga sa zlezdom, jednom mesecno primam vakcine protiv kucne prasine. Mozda su mi zbog svega toga smanjeni dani menstuacije, kasnije mi je trajalo oko 4 ipo dana. Inace ja se osecam odlicno, samo ponekad osecam umor i vrtoglavicu, ali doktori su mi rekli da je to zbog slezde. ipak, pre pad dana sam uradila test na trudnocu, prvi kad sam radila, pojavila se neka mala svetlo roza linija koja je bila vidljiva samo na svetlu, uplasila sam se i uradila posle toga jos jedan test, i bilo je potpuno cisto. Pre par dana sam osetila ogroman bol u grudima, otisla sam kod ginekologa, i ona je rekla da je sve u redu, i da je zato sto treba uskoro da dobijem, odbila je snimanje koje sam joj trazila, uz odgovor da sam jos uvek mlada. I sada ne znam sta da radim?! :( Znam da je posle dva meseca trudnoce, zena puna hormona, i da je tako, trebala bi da se pokase puna linija na testu ( a kod mene nije ) ipak. . . se plasim. Da li neko moze da mi da neki savet, sta da radim . . .
hvala unapred!
i zelim svim zenama srecan dan zena!!! :heart:
 
mogla bi negde da se malo bolje informises o zacecu, da se ne bi ovako traumirala u buduce.

zar mislis da neko ovde zna bolje od doktora ginekologa, da li si ti trudna? :roll:

moja dijagnoza: nisi trudna. na testu se pojave 2 (dve) linije kada je pozitivan, tj kad si trudna. ako se pojavi jedna-onda nisi.
 
znam da treba dve da se pojave, jedna je kontrolna a jedna za test, ta kontrolna je bila normalna, odnosno pojavila se. ali prvi put kad sam radila Test Linija je ta koja je bila jedva vidljiva. drugi put kad sam radila, kontrolna je isto bila ok, a TL je bila prazna, tj. test je bio negativan. ja isto mislim da nisam trudna, ipak je proslo dva meseca, ispoljilo bi se to drugacije da je obrnuto. hvala puno u svakom slucaju :) a oticicu sutra do laboratorije da im zatrasim da mi urade oni test. :confused:
 
Najvaznije sada je da proveris u kom si stanju. Dzaba toliko razmisljas i samo si jos vise pod stresom.

Mislim da nije tacno da u tom perodu ne moze da se zatrudni. Ja sam licno primer (bilo je pred kraj ciklusa) ... sada imam cerku od 10 god.
Necu da te plasim, ali znaj da nije nemoguce:)
 
ne bih rekla da decku ne treba da verujem, ipak mi je rekao sve isto kao i ginekologica, ja sam kod nje zato sto mi je on savetovao.
naravno da nije nemoguce da devojka ostane trudna, za sve ima prvi put, ali ako je prvi ili drugi, mozda cak i treci dan je potpuno nemoguce, zato sto nema sta da se oplodi, jer nema jajne celije. nama je bio 2 dan.
 
ne bih rekla da decku ne treba da verujem, ipak mi je rekao sve isto kao i ginekologica, ja sam kod nje zato sto mi je on savetovao.
naravno da nije nemoguce da devojka ostane trudna, za sve ima prvi put, ali ako je prvi ili drugi, mozda cak i treci dan je potpuno nemoguce, zato sto nema sta da se oplodi, jer nema jajne celije. nama je bio 2 dan.

evo ja cu da ti kazem....posto znam bolje od doktora izgleda...moze...zasto? zato sto je mogice da se spermatozidi zadrze u organizmu zivi i spremni za oplodnju do 3 dana...a tvoja jajna celija ne mora da se stvori knjiski nakon 3 dana..to zavisi od ciklusa...koliko dana traje..koliko je redovan itd...razmes? tako da bi bilo dobro da porazmislis o kontracepciji i da se posavetujes sa nekim ginekologom oko toga....jer dadadadada..dovoljno je jednom...probala ja!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top