Pitanje za nekog ko se razume u zakon o saobracaju
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Pitanje za nekog ko se razume u zakon o saobracaju

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

Podrazumevano Pitanje za nekog ko se razume u zakon o saobracaju

Da li mogu panduri, po zakonu, da kaznjavaju za prekoracenje brzine snimljeno videonadzornim kamerama??
    Konkretno, ja sam cuo da im za to treba poseban zakon, koji jos nije donet, a onda sam cuo za slucaj dvojice novosadjana, koji su dobili papiric sa kaznom od 3000 RSD, jer su prekoracili brzinu na mostu Slobode (zabelezila VN kamera)!
    Da li je ovo po zakonu ili opet panduri mogu da rade sta hoce??

Aktivan član A-man (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano Re: Pitanje za nekog ko se razume u zakon o saobracaju

Znam za slucaj kad je kod nas auto udario u neki Kawasaki ili sl. i tesko povredio motoristu. Predrasude su da su motoristi bahati, ali u ovom slucaju je imao prvenstvo prolaza. Stvar bi se otela kontroli, da nisu upotrebljeni snimci video nadzora banke i menjacnice preko puta. Ne znam ko je izdejstvovao snimke ni kako , ali bili su ud pomoci i dostupni.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

Citat Original postavio A-man Pogledaj poruku
    Znam za slucaj kad je kod nas auto udario u neki Kawasaki ili sl. i tesko povredio motoristu. Predrasude su da su motoristi bahati, ali u ovom slucaju je imao prvenstvo prolaza. Stvar bi se otela kontroli, da nisu upotrebljeni snimci video nadzora banke i menjacnice preko puta. Ne znam ko je izdejstvovao snimke ni kako , ali bili su ud pomoci i dostupni.
    Nisam na to mislio, nego na upotrebu kamera sa senzorima za merenje brzine u svrhu "lovljenja" prekrsaja i kaznjavanja zbog PREKORACENJA BRZINE! Koliko ja znam, to je jos uvek protivzakonito...

Elita Stroncijum (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1020

Nije protivzakonito.
    Video materijal o saobracajnom prekrsaju od nedavno je validan dokaz na sudu, pod uslovom da postoji jasan snimak ambijenta u kome se desio prekrsaj i drugi, u kome se jasno vide registarske tablice vozila koje je pocinilo prekrsaj.
    Naravno, oprema koja je utvrdila prekoracenje brzine (a to nije kamera, jer ona samo snimi, nego laserski radar) mora biti tipski odobrena za upotrebu u nasoj zemlji i adekvatno kalibrisana.
    Mislim da ti sistemi vise ne koriste filmove od 35mm nego digitalne kamere od desetak megapiksela.
    Takvih sistema na Zapadu ima koliko hoces a najpoznatiji proizvodjaci su RedFlex, Robot i Getso. Probaj da ih nadjes na netu pa ces saznati detalje o tome kako rade

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

Citat Original postavio Stroncijum Pogledaj poruku
    Nije protivzakonito.
    Video materijal o saobracajnom prekrsaju od nedavno je validan dokaz na sudu, pod uslovom da postoji jasan snimak ambijenta u kome se desio prekrsaj i drugi, u kome se jasno vide registarske tablice vozila koje je pocinilo prekrsaj.
    Naravno, oprema koja je utvrdila prekoracenje brzine (a to nije kamera, jer ona samo snimi, nego laserski radar) mora biti tipski odobrena za upotrebu u nasoj zemlji i adekvatno kalibrisana.
    Mislim da ti sistemi vise ne koriste filmove od 35mm nego digitalne kamere od desetak megapiksela.
    Takvih sistema na Zapadu ima koliko hoces a najpoznatiji proizvodjaci su RedFlex, Robot i Getso. Probaj da ih nadjes na netu pa ces saznati detalje o tome kako rade
    Da li sam dobro razumeo: prekoracenje brzine mora da registruje laserski radar? Jel rec o istom onom radaru zbog kojeg dobijamo ablendovanje i koji pandur drzi u ruci i "puca"?

Slične teme

1. Zakon o saobraćaju u Beogradu
    Autor lider u forumu Beograd
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 28.02.2010., 20:13
  2. Novi zakon o saobracaju.
    Autor FRIKAZOID u forumu Svaštara
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 22.01.2010., 19:38
  3. Stigao novi Zakon o bezbednosti u saobracaju, ZOBS
    Autor Sinis@ u forumu Automobilizam
    Odgovora: 78
    Poslednja poruka: 13.06.2009., 13:12
  4. Da li mislite da je u redu novi zakon o saobracaju?
    Autor GILE_88 u forumu Automobilizam
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.04.2006., 17:14

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •