Glasovi u Negotinu kupovani parama, farmerkama, duksevima i šporetima

Poruka
2.331
GLASOVI U NEGOTINU KUPOVANI PARAMA, FARMERKAMA, DUKSEVIMA ...



Jučerašnje lokalne izbore u Negotinu obeležila je žestoka borba stranaka za svaki glas, koji se plaćao parama, kućnom hemijom, uljem, brašnom, farmerkama, duksevima, pa čak i šporetima, saznaje Press. Cena jednog glasa iznosila je oko podneva 10 evra, da bi tokom dana porasla i do 20


Više niko ne skriva korupciju... Jučerašnji izbori u Negotinu

Sagovornici Pressa, meštani Negotina, koji iz razumljivih razloga ne žele da im se pominju imena, kažu da su sve stranke podmićivale birače da glasaju baš za njih.

- Šteta što izbori nisu češće, svašta smo se nadobijali prethodnih dana. Tako je sindikat jedne ustanove svojim damama delio osmomartovske pakete u kojima se, osim ženske kozmetike, „slučajno" našlo mesta i za stranački propagandni materijal. I to je deljeno u petak, u vreme izborne ćutnje, mada je 8. mart tek u ponedeljak. Čuo sam i da je DS dovezao ljude iz Beča u šest autobusa da glasaju za njih, pošto je poznato da mnogo ljudi iz ovog kraja radi u Austriji - ispričao nam je jedan od građana Negotina.

Njegova starija sugrađanka kaže da joj se javila žena i kazala da je na spisku za pomoć, uz objašnjenje šta joj sleduje, pod uslovom, naravno, da glasa za određenu stranku.

- Ja paket nisam dobila, ali su mi javili da sam na spisku. Čitav grad priča kako je ta jedna stranka tokom predizborne tišine delila pakete sa kućnom hemijom, šećerom i zejtinom. Sve pod izgovorom pomoći starijim građanima Negotina, koji su slabijeg materijalnog stanja ili koji primaju tuđu negu i pomoć. Čekam da mi se jave i ispune obećanje. Inače, skoro sve stranke koje učestvuju na izborima su obećavale ili poklanjale nešto konkretno - kaže 70-godišnja Jovanka.

Juče se Negotinom pronela i vest da se u jednom kafiću dele farmerke i duksevi, pod uslovom, naravno, da onaj ko želi poklone ima sliku mobilnim telefonom da je glasao za određenu partiju. Tokom dana, kako su izbori odmicali, razne su glasine kružile gradom. Čak i da na jednom mestu stoji spremljeno stotinu šporeta, koji treba da budu podeljeni nakon „obavljenog" posla na glasačkim mestima.

- Čuo sam priču o spremljenim šporetima. Navodno, oni koji treba da ih dobiju moraju posle izbora da donesu materijalni dokaz da su glasali upravo za stranku koja ih deli - priča nam 30-godišnji Milan, koji je bio posmatrač na jednom od biračkih mesta.

S druge strane, bilo je mnogo poklona koji stranke uopšte nisu pokušale da sakriju. Delila se masovno sportska oprema negotinskim sportskim klubovima, biblioteka u Prahovu je na poklon dobila knjige, dok je nekoliko ustanova i udruženja tokom predizborne kampanje dobilo neophodne električne uređaje.



Grad „preplavili" političari

Tokom predizborne kampanje za jučerašnje izbore Negotin je posetio veliki broj ministara, ali i funkcionera opozicionih stranaka.

- Neko je čak u šali rekao da je, po svemu sudeći, Negotin postao zimsko sedište republičke vlade. Tako su poslednjih dana ovde boravili Ivica Dačić, Božidar Đelić, Mlađan Dinkić, Verica Kalanović, Nebojša Bradić, Milan Marković, Petar Škundrić, Vuk Jeremić, Žarko Obradović, Snežana Samardžić-Marković, Milutin Mrkonjić i Rasim Ljajić!!! Dolazila je i Slavica Đukić-Dejanović, kao i državni sekretari Miodrag Đidić, Slobodan Ilić, Sanja Čeković i Dušan Mrakić - priča nam jedan Negotinac.

On dodaje da su, osim državnih funkcionera, u Negotinu bili i Tomislav Nikolić, Aleksandar Vučić, Borislav Pelević, Božidar Delić i Jorgovanka Tabaković (svi iz SNS-a), kao i Zoran Ostojić iz LDP-a.


(E. P.)


http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...arama,+farmerkama,+duksevima+i+šporetima.html


_______________________________________________________________________________________


Zanimljivo. Pitam se samo cijim parama su oni usrecili drugove Negotince...
 
i evo cene srpske demokratije na delu...!!!!
prvo osiromasi narod do kraja...pa ga ponizi do kraja...a onda mu kupi glas za sicu kako bi dobio legitimitet da ga i dalje pljackas...
i posle neko kaze --IZBORI SU BILI LEGALNI ODNOS SNAGA NA TERENU---a sve je ovo za podmicivanje naroda uzeto sto iz budzeta srbije sto od tajkuna i kriminalaca---i svi ocekuju da im se ulozeno visestruko vrati-I SVI CE DOBITI -SAMO NAROD CE OPET IZGUBITI...
eeeeee srbijo nepismena-nedozrela i naivna....
 
ja ne razumem kako mozes kupiti glas ako vec nemas nacina da proveris za koga je neko glasao....:think:

mogu meni dati i suvog zlata ako ja ponistim listic na glasanju.

Postoje 2 nacina.

1) Fotografises zaokruzeni listic moblinim telefonom. Ako nemas, dace ti se.

2. Daju ti vec zaokruzen listic, a ti treba da im vratis prazan koji si dobio na birackom mestu.
 
Sto je opstina manja i sto je narod siromasniji u njoj to je DS-u lakse da dobije izbore u toj opstini

Ako ste pratili poslednjih par lokalnih izbora, DS je gubio izbore u bogatijim opstinama sa vise stanovnika gde nije mogao da nakupuje dovoljan broj glasova a dobijao u manjim i siromasnim opstinama....

Demokratsku Stranku i sve ostale stranke koje na ovaj nacin kupuju glasove , treba hitno zabraniti, a vrh strane uhapsiti jer je skandalozno i nepojmljivo da u jednoj navodno demokratski uredjenoj drzavi se na ovakav nacin izlazi na izbore sto obesmisljava celu pricu demokratije i parlamentarizma u Srbiji.
 
Postoje 2 nacina.

1) Fotografises zaokruzeni listic moblinim telefonom. Ako nemas, dace ti se.

2. Daju ti vec zaokruzen listic, a ti treba da im vratis prazan koji si dobio na birackom mestu.

ja koliko sam cuo uglavnom funkcionise ta varijanta 2. daju ti zaokruzen listic a ti vratis prazan. Kad vratis prazan dobijes novac.
 
Zna se da u ovoj opštini polovina birača trenutno radi u inostranstvu i da su u selima ostali isključivo penzoneri,starci,socijalni slučajevi i ljudi koji žive isključivo od milostinje svojih rođaka-gastarbajtera ili sezonskih poslova i prosog nadničarenja. U ovom svojevrsnom slepom crevu srbije ne radi više nijedna firma,broj stanovnika se rapidno smanjuje iz godine u godinu što zbog sve većeg iseljavanja što zbog sve prisutne bele kuge,kroz nekoliko godina očekuje se potpuno gašenje barem desetak sela ove pogranične opštine... Zbog toga ne čudi da tadićevski jurišnici još od rane zore kupuju glasove za nekoliko litara ulja,nešto brašna i šećera,par sapuna, tu su i neprevazićene žute koverte i kese prevejanih evropejaca i ko zna šta još... U svakom slučaju,mogu oni i sve one razlokane puteve širom krajne da oboje u ružičasto sve će ostati crno da crnje biti nemože.
 
Zna se da u ovoj opštini polovina birača trenutno radi u inostranstvu i da su u selima ostali isključivo penzoneri,starci,socijalni slučajevi i ljudi koji žive isključivo od milostinje svojih rođaka-gastarbajtera ili sezonskih poslova i prosog nadničarenja. U ovom svojevrsnom slepom crevu srbije ne radi više nijedna firma,broj stanovnika se rapidno smanjuje iz godine u godinu što zbog sve većeg iseljavanja što zbog sve prisutne bele kuge,kroz nekoliko godina očekuje se potpuno gašenje barem desetak sela ove pogranične opštine... Zbog toga ne čudi da tadićevski jurišnici još od rane zore kupuju glasove za nekoliko litara ulja,nešto brašna i šećera,par sapuna, tu su i neprevazićene žute koverte i kese prevejanih evropejaca i ko zna šta još... U svakom slučaju,mogu oni i sve one razlokane puteve širom krajne da oboje u ružičasto sve će ostati crno da crnje biti nemože.

naravno. i to nista nece promeniti.
 
Više niko ne skriva korupciju... Jučerašnji izbori u Negotinu

Sagovornici Pressa, meštani Negotina, koji iz razumljivih razloga ne žele da im se pominju imena, kažu da su sve stranke podmićivale birače da glasaju baš za njih.

- Šteta što izbori nisu češće, svašta smo se nadobijali prethodnih dana. Tako je sindikat jedne ustanove svojim damama delio osmomartovske pakete u kojima se, osim ženske kozmetike, „slučajno" našlo mesta i za stranački propagandni materijal. I to je deljeno u petak, u vreme izborne ćutnje, mada je 8. mart tek u ponedeljak. Čuo sam i da je DS dovezao ljude iz Beča u šest autobusa da glasaju za njih, pošto je poznato da mnogo ljudi iz ovog kraja radi u Austriji - ispričao nam je jedan od građana Negotina.

Njegova starija sugrađanka kaže da joj se javila žena i kazala da je na spisku za pomoć, uz objašnjenje šta joj sleduje, pod uslovom, naravno, da glasa za određenu stranku.

- Ja paket nisam dobila, ali su mi javili da sam na spisku. Čitav grad priča kako je ta jedna stranka tokom predizborne tišine delila pakete sa kućnom hemijom, šećerom i zejtinom. Sve pod izgovorom pomoći starijim građanima Negotina, koji su slabijeg materijalnog stanja ili koji primaju tuđu negu i pomoć. Čekam da mi se jave i ispune obećanje. Inače, skoro sve stranke koje učestvuju na izborima su obećavale ili poklanjale nešto konkretno - kaže 70-godišnja Jovanka.

Juče se Negotinom pronela i vest da se u jednom kafiću dele farmerke i duksevi, pod uslovom, naravno, da onaj ko želi poklone ima sliku mobilnim telefonom da je glasao za određenu partiju. Tokom dana, kako su izbori odmicali, razne su glasine kružile gradom. Čak i da na jednom mestu stoji spremljeno stotinu šporeta, koji treba da budu podeljeni nakon „obavljenog" posla na glasačkim mestima.

- Čuo sam priču o spremljenim šporetima. Navodno, oni koji treba da ih dobiju moraju posle izbora da donesu materijalni dokaz da su glasali upravo za stranku koja ih deli - priča nam 30-godišnji Milan, koji je bio posmatrač na jednom od biračkih mesta.

S druge strane, bilo je mnogo poklona koji stranke uopšte nisu pokušale da sakriju. Delila se masovno sportska oprema negotinskim sportskim klubovima, biblioteka u Prahovu je na poklon dobila knjige, dok je nekoliko ustanova i udruženja tokom predizborne kampanje dobilo neophodne električne uređaje.


_______________________________________________________________________________________


Zanimljivo. Pitam se samo cijim parama su oni usrecili drugove Negotince...



E bednog li naroda.
 
zar sve te vesti nisu razlog za ponistavanje izbora, jedan lep proces i da se svim strankama koje su tako nesto radile zabrani rad u toj izbornoj jedinici na min 5 godina

ne zadrzavam autorsko pravo, slobodno primenite ovu moju ideu


tacno. da je u srbiji prava demokratija sve stranke koje se bave navedenim stvarima bi trebalo zabraniti.

ali u srbiji nema demokratije pa ce tako one nastaviti da kradu, otimaju, podmicuju i tako dalje.

inace podmicivanje je u srbiji tesko krivicno delo za koje se ide u zatvor, i kakav primer daju te stranke kupovinom glasova gradjanima , osim da je kriminal pozeljan i dobar?
 
Пракса давања "поклона"пред изборе само је један од показатеља колико су политичке партије у Србији спале на ниске гране када морају на овако низак начин да купују гласаче,којих су се сетили на почетку изборне кампање и заборавиће их чим их ти исти гласачи поново изгласају и омогуће им да их лажу још један мандат !
 
Пракса давања "поклона"пред изборе само је један од показатеља колико су политичке партије у Србији спале на ниске гране када морају на овако низак начин да купују гласаче,којих су се сетили на почетку изборне кампање и заборавиће их чим их ти исти гласачи поново изгласају и омогуће им да их лажу још један мандат !


Zapravo, ovo je pokazatelj koliko je srpski narod nisko pao kad ga kupuju za saku pirinca...
 
Zapravo, ovo je pokazatelj koliko je srpski narod nisko pao kad ga kupuju za saku pirinca...

Kolega slazem se u potpunosti.

Cela prica nije pokazatelj jada i bede lopova sa vlasti koliko jada i bede samih gradjana Srbije.

A takav narod koji se kako kazete , prodaje za saku pirinca i ne zasluzuje nista drugo nego da - crkne.
 
Zapravo, ovo je pokazatelj koliko je srpski narod nisko pao kad ga kupuju za saku pirinca...

И то је тачно али не може се кривити прост народ који ји жртва катастрофалне социјалне политике и то политичари знају и на најподмуклији начин користе лоше материјално стање народа како би га ситним поткупљивањем навели да гласају за њих.
 

Back
Top