Komp do 700 evra

AsSaSs1n

Zainteresovan član
Poruka
280
Znam da ovakvih tema ima dosta, ali yebiga nije kao da ima sticky koji neko update-uje mesecno(nedeljno), tako da moram da pitam. Hteo bih da znam prvo gde su najjeftinije komponente u BG-u, a ako nekoga ne mrzi i neka konfiguracija (sa DVD-rezacem i CD-om (dva odvojena)). Poz i unapred hvala.
 
mb abit nf7-s
cpu barton 2500+
mem 2x256 pc3200 geil ili corsair
graf asus fx5700
modem lucent 56k ili neka eksterna varijanta
hdd maxtor 80gb s-ata
cd rom asus
dvdrw asus
fdd se podrazumeva
kuciste yebiga po izboru
napajane 350w enermax
monitor opet po izboru neku 17-ticu (samsung ima 3 godine garanciju) a i najjeftiniji je.
mis logitech mx330
tastatura logitech internet navigator
 
panther:
mb abit nf7-s
cpu barton 2500+
mem 2x256 pc3200 geil ili corsair
graf asus fx5700
modem lucent 56k ili neka eksterna varijanta
hdd maxtor 80gb s-ata
cd rom asus
dvdrw asus
fdd se podrazumeva
kuciste yebiga po izboru
napajane 350w enermax
monitor opet po izboru neku 17-ticu (samsung ima 3 godine garanciju) a i najjeftiniji je.
mis logitech mx330
tastatura logitech internet navigator

Od gore navedenog ni slucajnonemoj da uzmes asusovu graficku,
lucentov modem,
asusov cd a ni dvd
i samsung monitor.
Ostalo je manje diskutabilno.
I pazi cije savete slusas da ne bude posle "cuo sam da valja"!!!
 
sonne:
panther:
mb abit nf7-s
cpu barton 2500+
mem 2x256 pc3200 geil ili corsair
graf asus fx5700
modem lucent 56k ili neka eksterna varijanta
hdd maxtor 80gb s-ata
cd rom asus
dvdrw asus
fdd se podrazumeva
kuciste yebiga po izboru
napajane 350w enermax
monitor opet po izboru neku 17-ticu (samsung ima 3 godine garanciju) a i najjeftiniji je.
mis logitech mx330
tastatura logitech internet navigator

Od gore navedenog ni slucajnonemoj da uzmes asusovu graficku,
lucentov modem,
asusov cd a ni dvd
i samsung monitor.
Ostalo je manje diskutabilno.
I pazi cije savete slusas da ne bude posle "cuo sam da valja"!!!
pa kad si toliko pametan sto mu ne napises sta da uzme, izvini a sta fali lucentu i asusovoj optici i gafickim karticama
 
ja imam asusovu optiku vec duze vreme i sasvim sam zadovolja, yebi ga kako ti se zalomi npr. pre cetiri godine sam imao cd teack i radio mi je svega dve nedelje, a o ovom teack-u koji se danas valja necu ni da komentarisem
 
1. Tema tipa "sta da uzmem" je bilo dosta na forumu tako da je glupo iznova ponavljati istu pricu.
2. Lucentovi modemi su nekada dobro radili ali se sada sa XP-om ne snalaze bas najbolje a ako vec daje 700 evra za komp mogao bi da kupi modem koji je skuplji od 8 evra!!!
3. Asusovoj optici fali mnogo toga kada se uporedi sa drugim proizvodjacima!
4. Sto se graficke kartice tice lepo rece Chernobill nije bas najveselije resenje (da pojasnim ako neko nije razumeo: za te ili slicne pare moze da se kupi i bolja)!
 
OK znaci cd/dvd ne asus,ne teac znaci LG sto sam i ja mislio, graficka asus nikako znaci Radeon/GeForce (tu mi je najveca dilema), monitor koji ja trenutno imam je Hansol 710P i sasvim me je lepo sluzio ove 4 god. ali kakvi su danas nemam pojma, a sto se tice modema verovatno mi nece trebati neki mnogo dobar, posluzice lucent koji sad imam jer cu uzeti flat-rate kablovski, da to me podseti koliko su ovih dana modemi za kablovski net ?
 
panther:
nemoj ni lg uzmi onda Liteon, sto se tice kablovskog zesce njesra, ali ako te zanima www.sbb.co.yu

SBB mi je vec uveo kablovski TV i nije lose samo sto sve vise kanala moram posebno da placam Viva,VH1,Spice... Sto se neta tice flat-rate kablovski protok 128Mb/s za 1500 din. mesecno mi se vise nego isplati uzimajuci u obzir da imam staru centralu 6-ticu i jos su mi stavili PCM i sve ukupno moj protok=16.8Kb/s znaci zezanje sve preko 1MB je frka, a ovi iz telekoma s*ru da ce mi uvesti digitalnu vec 5 MESECI ! Strasno na sta smo spali, ja u centru imam PCM a ljudi u pi*koj materini iz Borce,Kanarevog Brda (bez uvrede) i ostali imaju digitalnu.
 
sonne:
1. Tema tipa "sta da uzmem" je bilo dosta na forumu tako da je glupo iznova ponavljati istu pricu.
2. Lucentovi modemi su nekada dobro radili ali se sada sa XP-om ne snalaze bas najbolje a ako vec daje 700 evra za komp mogao bi da kupi modem koji je skuplji od 8 evra!!!
3. Asusovoj optici fali mnogo toga kada se uporedi sa drugim proizvodjacima!
4. Sto se graficke kartice tice lepo rece Chernobill nije bas najveselije resenje (da pojasnim ako neko nije razumeo: za te ili slicne pare moze da se kupi i bolja)!

Agreed! :lol:
 
AsSaSs1n:
OK znaci cd/dvd ne asus,ne teac znaci LG sto sam i ja mislio, graficka asus nikako znaci Radeon/GeForce (tu mi je najveca dilema), monitor koji ja trenutno imam je Hansol 710P i sasvim me je lepo sluzio ove 4 god. ali kakvi su danas nemam pojma, a sto se tice modema verovatno mi nece trebati neki mnogo dobar, posluzice lucent koji sad imam jer cu uzeti flat-rate kablovski, da to me podseti koliko su ovih dana modemi za kablovski net ?
1.Ne uzimaj LG ni slucajno. Ja sam samo jednom imao srece da nabasam na dobar primerak istog, pa sam ga na sva usta hvalio sve dok nisam isprobao jos neke modele.
2.Graficka, neki Radeon ATibyATi i ne razmisljaj.
 

Back
Top