Pravila dobrog kaznjavanja

Pa ruznih stvari ima u svemu i konkurencije..ko ce kog zayebe..nek je veliki brat..takmicenja..sport covece..u fudbalu ce videti grubost koja ce mozda pobediti..jel djokovic polomio reket..jel to agresivno..ajde malo realno..kako ces objasniti dal su bolji kauboji ili indijanci..ajde kako..i opet je izbor koji ceo zivot moze varirati
 
Pa ruznih stvari ima u svemu i konkurencije..ko ce kog zayebe..nek je veliki brat..takmicenja..sport covece..u fudbalu ce videti grubost koja ce mozda pobediti..jel djokovic polomio reket..jel to agresivno..ajde malo realno..kako ces objasniti dal su bolji kauboji ili indijanci..ajde kako..i opet je izbor koji ceo zivot moze varirati

Ne razmeš ti mene. Jel Đoković bio kažnjen kad je zafrljačio lopticu?
Konkurencija je zdrava i mora da postoji.
Ja ne znam da li ti planiraš da imaš dete? I ako planiraš kako misliš da ga vaspitaš?
 
Kako je bio kaznjen?opomenom?pa sta?pobedio je i dete vidi da nisu bitna sredstva do cilja..da nije nista lose pokazati temperament..sta ako je on bio u pravu a sudija pogresio..znaci nepravda protiv koje se treba boriti..ja sam dosta naucio samo gledajuci take home nanny i ne bi dozvolio sebi taj luksuz u startu da prepustim slucaju dete..da ga razmazim da me moze vrteti kako mu se cefne i da ono bude gazda u kuci
 
Kako je bio kaznjen?opomenom?pa sta?pobedio je i dete vidi da nisu bitna sredstva do cilja..da nije nista lose pokazati temperament..sta ako je on bio u pravu a sudija pogresio..znaci nepravda protiv koje se treba boriti..ja sam dosta naucio samo gledajuci take home nanny i ne bi dozvolio sebi taj luksuz u startu da prepustim slucaju dete..da ga razmazim da me moze vrteti kako mu se cefne i da ono bude gazda u kuci
Znači ne gledam tenis ali sam gledala baš u trenutku kad je gospodin iskalio svoj bes na loptici i izgubio set. To je bila kazna.
Ne znam šta je ''take home nanny''.

I nisi mi odgovorila ko je bolji i zasto kauboji ili indijanci?dal mislis da ce dete razumeti to i voleti-mrzeti samo jedne?

Ne razumem kakve veze ovo ima? Ja nemam pojma što se odlučivati za jedne a druge mrzeti? :dontunderstand:
 
Možda im mame i tate nisu čitali bajke kad su bili mali, ili nisu bili prisutni da vide šta im deca gledaju na tv ili čime se bave u slobodno vreme.
Evo ja priznajem, okrećem kanal čim se u nekom filmu posle 5 minuta desi ubistvo... počelo je da smara, užasno. Pa nije to realnost! :rtfm:

kako nije? jeste! sve sto se desava na filmu je tacno..bas tako ili mozda cak i gore...
ali ima i drugacijih filmova..steta sto se slabo prikazuju...
 
...ovo su pravila za efikasno kaznjavanje experimentalnih zivotinja mada deluju i na decu pa ko hoce nek primeni, neka bira izmedju samozivog nekaznjenog ili poslusnog kaznjenog deteta...nije valjda da ne kaznjavate svoju decu nego ih pustate da vam se penju na glavu :)

p.s. molim vas da se ne javljaju aktivisti za prava zivotinja
p.p.s. stihoklepac je prof. dr Milan Markovic

Jel ti stvarno mislis ovo sto si napisala?:eek:
Poistovecujes decu sa experimentalnim zivotinjama?:eek::dontunderstand:
 
Fizicko kaznjavanje je uvek zlostavljanje!!!
I ja bih rado zeleo znati ime "profesora". Mora da je to neka nova metoda vaspitanja dece na zapadu. Jos nista neznam o tome ali zvuci zanimljivo...Tu smo da ucimo. Vecina od nas nema predrasuda.

Ово НИЈЕ тема о батинама у васпитне сврхе!!! :rtfm:
То смо све прежвакали на посебној теми.;)

Име професора мени ништа не значи, мени је важније чега је он професор. :confused:

А не чусмо још ни шта предаје онај професор који је студентима испричао тужну причу о неваљалом српском детету, нити са којом поентом је ту причу причао на предавањима.... Ја још чекам. :ceka:
 
Ово НИЈЕ тема о батинама у васпитне сврхе!!! :rtfm:
То смо све прежвакали на посебној теми.;)

Име професора мени ништа не значи, мени је важније чега је он професор. :confused:

А не чусмо још ни шта предаје онај професор који је студентима испричао тужну причу о неваљалом српском детету, нити са којом поентом је ту причу причао на предавањима.... Ја још чекам. :ceka:
http://www.f.bg.ac.yu/psihologija/zaposleni_od

...pricu o nevaljalom detetu mi je ispricala kuma koja je pre vise od 20 godina diplomirala psihologiju na bg univerzitetu a danas je predavac na univerzitetu jedne strane drzave (dogadjaj je iz tog vremena)

...ako vam neko od pravila nije jasno citirajte ga pa da pokusam da objasnim, nemam nameru da se vrtim u krug sa vasim insinuacijama koje veze nemaju sa temom
 
Problem je u tome sto si navela pravila kaznjavanja koja se odnose na experimentalne zivotinje
To je tvoj post nije moj
Mislim da su kao takve primenljive na zivotinjama, i to experimentalnim
A da na ljudima nisu
Jesam bila jasna sad?
 
Dete koje ima dobre roditelje ne treba kazznjavati
samo deca loshih roditelja nisu dobro vaspitana.

I kad god vidim "nevaljalo" dete ja bih kaznila te roditelje
koji ne razlikuju dete od zzivotinje ili fikusa.

...slazem se ...ne verujem da postoji dete koje nikad nije dobilo batine niti roditelj koji nikad nije udario svoje dete(pljesnuti dete nije isto sto i prebiti ga na mrtvo kako je ovde vecina shvatila)

...poznavala sam devojcicu koja valjda nikad nije dobila batine, kao imala je neku retku bolest slicnu hemofiliji i njeni roditelji su bili ubedjeni da moze da umre ako je neko udari a mozda je to samo bila prica za zastrasivanje onih kojima bi mogao da pukne film zbog njenih nestasluka...inace tu bolest je nasledila od majke kojoj inace nista nije falilo kad je vodoinstalater nokautirao zato sto mu je njena "bolesna" devojcica ubacila pribadace u cipele...dete je terorisalo svu decu u komsiluku, jednom je gadjajuci ih kamenjem razbila glavu komsinici... dok su dosli roditelji uspela je da izsutira i opsuje komsiju koji je pokusao da je smiri...jednom su je doveli kod nas, bas je bilo veselo, izmedju ostalog je gurnula mamu dok je nosila kafu a onda je gurnula stocic i prosula sve sa njega...moja mama je dohvatila za dux i izbacila napolje, vise je nije dovodila

...ne verujem da nemci, italijani, rusi...premlacuju svoju decu ali sam primetila da mnogo cesce za mnogo manje prekrsaje njihova deca dobiju pljesku...valjda zato sa 3 godine mirno sede u restoranu i sluze se viljuskom i nozem bez problema dok ovu nasu mame hrane ako i uspeju da ih navataju dok se jure oko stolova

...pedesetih godina proslog veka se smatralo da kazna ne cini nista narocito za ucenje jer njeni efekti nisu trajni i da kaznjavanje dovodi do supresije ponasanja ali samo privremeno medjutim kasnija istrazivanja su pokazala da to nije tacno... ova uputstva se odnose na to kako fizicku kaznu aranzirati i upotrebiti ako se hoce da subjekat kaznjavanjem nesto nauci
 
.ne verujem da nemci, italijani, rusi...premlacuju svoju decu ali sam primetila da mnogo cesce za mnogo manje prekrsaje njihova deca dobiju pljesku...valjda zato sa 3 godine mirno sede u restoranu i sluze se viljuskom i nozem bez problema dok ovu nasu mame hrane ako i uspeju da ih navataju dok se jure oko stolova
А на чему се базира ова твоја тврдња? Видела си два Руса и три Италијана у ресторану па извела опште закључке???

Узгред, дете од три године које седи мирно у ресторану и само се служи ножем и виљушком без проблема - је дете које је под тешком пресијом, ко зна чиме убијено у појам и ко зна каквим дрилом натерано да самостално користи виљшку и нож (????!!!)...:eek:
 
Да, има и оних што их остављају у колицима испред супермаркета, и оних што их остављају да спавају у колима док се родитељи проводе по ноћним клубовима....има свашта, знаш како је...мајке ми?
 

Back
Top