посао и руски језик

Владан

Buduća legenda
Poruka
35.688
Да ли учитељ, наставник, професор руског језика може у Србији да пронађе добар посао и да пристојно зарађује?
Које све послове може радити, а да при томе буде од користи руски језик који перфектно зна.
 
Poznajem jednu devojku koja je zavrsila ruski i sada predaje u jednom gradu u srednjoj i u jednom obliznjem selu i ima pun fond casova. Postoji neka fora ako je imala kao drugi jezik engleski 4 semestra moze i njega da predaje privremeno dok prodje neka testiranja e onda je profesor i za to. Mislim da ce sve vise traziti ruski jezik imaju oni dosta strucne literature iz dosta profesija. Sretao sam dosta turista letos u Crnoj Gori pokupovali su pola obale postoje i meniji u restoranima na ruskom( sasljik i ogurci) i bilbordi gde pise na ruskom kvartiri na prodaju ili tako nesto. Videcemo sta ce biti.
 
Postoji neka fora ako je imala kao drugi jezik engleski 4 semestra moze i njega da predaje privremeno dok prodje neka testiranja e onda je profesor i za to.

Smatram da javnost ne treba dovoditi u zabludu! Profesor engleskog u državnoj školi se postaje isključivo nakon studiranja na odgovarajućem smeru za anglistiku, a ne nakon "4 semestra i nekih testiranja", kako vi tvrdite!
Postoji mogućnost da u nekim školama u unutrašnjosti Srbije nema stručnog kadra za engleski, pa se u takvim slučajevima privremeno primaju kadrovi kojima je na Filološkom fakultetu engleski bio drugi jezik (koji su slušali 4 semestra). Ipak, onog trenutka kada se na oglas javi stručan kadar, tj. profesor engleskog, manje kvalifikovana osoba ostaje bez posla.
 
Smatram da javnost ne treba dovoditi u zabludu! Profesor engleskog u državnoj školi se postaje isključivo nakon studiranja na odgovarajućem smeru za anglistiku, a ne nakon "4 semestra i nekih testiranja", kako vi tvrdite!
Postoji mogućnost da u nekim školama u unutrašnjosti Srbije nema stručnog kadra za engleski, pa se u takvim slučajevima privremeno primaju kadrovi kojima je na Filološkom fakultetu engleski bio drugi jezik (koji su slušali 4 semestra). Ipak, onog trenutka kada se na oglas javi stručan kadar, tj. profesor engleskog, manje kvalifikovana osoba ostaje bez posla.
A da li postoje neka skola koja daje sertifikat koji dozvoljava rad osobama kojim je engleski drugi jezik. Ova devojka ide to da polaze ali ne znam sta je to.:think:
 

Back
Top