razdaljina,sta treba raditi???

kul

Početnik
Poruka
13
zaljubljeni ste u devojku a i ona u vas imali ste super odmor sa njom slagali se vodili ljubav voleli se a sada ste mnogo daleko hiljadama kilometara cujete se telefonom i dogovor je da cekate jedno na drugo i da nece postojati druge osobe u njihovim zivotima sta treba raditi i sta treba rizikovato i zrtvovati da bi bio sa njom opet.Ja neznam skroz sam zbunjen a vi da li vi znate i sta hbi ste uradili da ste na mome mestu??????????
 
kul:
zaljubljeni ste u devojku a i ona u vas imali ste super odmor sa njom slagali se vodili ljubav voleli se a sada ste mnogo daleko hiljadama kilometara cujete se telefonom i dogovor je da cekate jedno na drugo i da nece postojati druge osobe u njihovim zivotima sta treba raditi i sta treba rizikovato i zrtvovati da bi bio sa njom opet.Ja neznam skroz sam zbunjen a vi da li vi znate i sta hbi ste uradili da ste na mome mestu??????????

Ti budi posten i prema njoj i prema sebi i daj sve od sebe da to nekako funkcionise, a ako ni tada ne bude islo, barem ce ti savesti biti mirna....Vremena imas na pretek.
 
Ma seli se! :D

Ozbiljno, ne mogu da shvatim osobe koje pricaju na sva zvona da se vole k'o dva bela goluba, a posle kukaju sto su udaljeni 1000ama kilometara... Resenje je prosto: jedno od vas dvoje bi trebalo da se preseli... To nije uvek lako, ali uz dovoljno truda, nista nije nemoguce...

Poz.
 
G-rock, nemnoj pogresno da me shvatis, ne kazem da je to OK, ali ja uvek ako treba da biram hoce li biti povredjen onaj do koga mi je stalo ili ja, biram sebe.....Znaci, to je neko moje vidjenje situacije i kako bih se ja ponasao u njoj, a bogami bilo je dosta prilika kada sam se bas tako i ponasao....
 
Sta mislis da je cekas godinu dana da se ponovo vidite...nema sanse, to ti se sad cini mogucim, ali vremenom, sama ce se od sebe ta veza izgubiti, nacices nekog blizeg....sada ti ovo zvuci neverovatno, ali ako mislis da vezu odrzavas samo preko zice ili mail-a, videces sam da ce tvoje interesovane vremenom izbledeti...drugo je ako ste u mogucnosti da se povremeno vidjate, pa da se podsecate i osvezavate svoju ljubav...good luck!
 
A sa ovim poslednjim se slazem sa lordom... Ako vec moras da biras izmedju sebe i osobe do koje ti je veoma mnogo stalo, bolje izaberi sebe... jer ako povredis osobu do koje ti je stalo, povredices i sebe... pa kad ces sebe povrediti u oba slucajeva, onda bar napravi manje zlo...

Ali kao sto rekoh, ne mora niko nikog da povredjuje... resenje uvek postoji...

Poz.
 
Bila sam nekoliko puta u toj situaciji, najnovija me je ostavila ravnodusnom jer shvatam da od takvih dogovora nema nista...Ne kaze se dzabe "daleko od oka daleko od srca" Cinilo mi se nekad kao vrlo mladoj osobi da cu se ubiti za nekim tipom negde iz neke nedodjije gde sam se nasla...leto sunce igranke do zore pa je ljubav bila ogromna...a kad sam se vratila kuci jedno 10 dana sam patila sto kazu ko "patika"...kad je posle godinu dana dosao u moj grad ocima nisma mogla da ga vidim, bezala sam ko od kuge...vec je drugi bio aktuelan...Sada u nekim zrelim god. samo se natezemo...nikako da se pokrenemo..te neko dogovaranje te ne mogu sad i sl. Mislim da su zene pokretljivije i da ce zbog muskarca na kraj sveta a oni ne bas...mozda samo komentar koji sam ja dobila recimo "E ok si ti super si keve mi ali ne mozemo ovako bas smo daleko ko da putuje po 4 sata...ja sam samo realista"...
 
Zajebano, ali treba istrajati, nekad se stvarno treba boriti jer kao sto jednom u nekom odgovoru rekoh sansa za pravju osobu i pravu, iskrenu i istinsku ljubav prusa nijednom ili samo jednom u zivotu i netreba je prokockati. To vazi za tabe i za tvoju devojku a ako je to vec tako onda ce se sve sile udruziti da vas priblize jedno drugom...Kao sto Gazdarica rece ...Srecno!!!! :wink:
 
imao sam takvu priliku da dozivim.upoznali smo se u spaniji,ona je italijanka.zabavljali smo se 2godine jos sam imao srecu da su mi deda i baba bili slovenci tako da mi nije bio problem da se cesto vidjamo i bitisemo zajedno.nije uspelo. da li je to daleko od ociju daleko od srca ne znam nisam je varao sa drugom,jednostavno se ugasilo.mislim da bi nas tada jedino brak spasio da ostanemo zajedno.ko zna?
 
Ne bih da kvarim raspolozenje, ali...
Meni je veza pukla kad sam se preselio iz Bgd-a u NS. Koliko je to ? Nekih 85 km...
Znao sam sta ce biti, razgovarao sam sa devojkom, pricali smo kako cemo se potruditi da se to ne desi i opet - desilo se... :cry:

Uveren sam da kvalitetna (ljubavna) veza na daljinu prosto ne moze da opstane iole duze vreme.
Sad but true........
 
Iz licnog iskustva, desilo se ovo ljeto! mislio sam da je to to! znas ono kad se zaljubis i mislis da u tvoj zivot nikad nece uci neko drugi, e to se meni desilo.... Bilo je obostrano, al na kraju...... nista!
Ona nije vise mogla.......Treba mnogo mnogo da se nadjete da bi to uspijelo i prvobitno, da cura nije klinka, vec izgradjena djevojka koja zna da razmislja i koja zna sta hoce u zivotu, Jedan decko je predhodno napisao ljetne ljubavi traju koliko i boja na tvojoj kozi kad pocrnis, izgleda da je tako, Mada nemoj da gubis nadu, radi sve sto je u tvojoj moci, ne obaziri se na telefonske racune, niko ne moze u njeno ime da kaze nesto, samo ti i ona znate kako ce to da ispadne................moj savjet, pokazi joj na sta si spreman samo ako to zasluzuje, nemoj da ti se desi kao meni :(

sretno
 
Incognito:
A sa ovim poslednjim se slazem sa lordom... Ako vec moras da biras izmedju sebe i osobe do koje ti je veoma mnogo stalo, bolje izaberi sebe... jer ako povredis osobu do koje ti je stalo, povredices i sebe... pa kad ces sebe povrediti u oba slucajeva, onda bar napravi manje zlo...

Ali kao sto rekoh, ne mora niko nikog da povredjuje... resenje uvek postoji...

Poz.
Slazem se i ja, samo sto se ovakvi stavovi obicno svedu samo na pricu, a u praksi se uradi sasvim suprotno...
Malo ljudi je toliko nesebicno da zaista na kraju radje povrijede sebe, a ne osobu do koje im je stalo...
 

Back
Top