Diskriminacija žena - srećan 8.mart!

koji je položaj žena kod nas?

  • još uvek su diskriminirane u društvu u mnogim segmentima

  • diskriminirane su manje nego ranije, al još uvek nisu ravnopravne

  • danas im je mnogo bolje nego što im je bilo u prošlosti

  • ravnopravne su sa muškarcima, šta bi više htele

  • negde su podređene al ima slučajeva gde su i muški podređeniji

  • muški su ti koji su danas više diskriminirani od žena

  • diskriminacija, šta je to?


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

kyo.

Elita
Poruka
22.685
Muškarcima dozvoljeno ponižavanje žena u čak 36 zemalja

diskriminacija.gif


Pet godina nakon što je UN-ova konferencija pozvala na ukidanje zakona koji diskriminiraju na temelju spola, novo izvješće objavljeno u petak pokazuje da 36 zemalja u svijetu još uvijek tretira žene kao građane II. reda.

U Singapuru, primjerice, zakon dopušta da muž siluje suprugu ako je starija od 13 godina,:eek: a u Iraku zakon traži da žena ima odobrenje supruga za dobivanje putovnice.:think: U Izraelu, vjerski zakon priječi da žena dobije razvod ako joj muž ne daje suglasnost,:evil: dok je u Saudijskoj Arabiji ženama još uvijek zabranjena vožnja.:dash:


http://www.monitor.hr/clanci/un-zen...dani-drugoga-reda-u-36-zemalja-svijeta/28720/

-------------

kakav je položaj žena u Srbiji tj. našem regionu? šta još uvek ne valja i na čemu se još treba poraditi?

ovu temu sam otvorio povodom skorašnjeg Dana žena koji će biti u ponedeljak (prekosutra) 8.marta :idea:

PS ujedno da dečkima, muževima, sinovima skrenem pažnju i da ne zaborave da kupe barem ružu tog dana ženi, djevojci koju vole, kojoj se dive ili sa kojom surađuju (ako se radi o kolegici s posla) :idea: :think:

PPS naravno tu je i uvek neizostavna anketa...kao i u većini mojih tema
:D
 
[
PS ujedno da dečkima, muževima, sinovima skrenem pažnju i da ne zaborave da kupe barem ružu tog dana ženi, djevojci koju vole, kojoj se dive ili sa kojom surađuju (ako se radi o kolegici s posla) :idea: :think:

PPS naravno tu je i uvek neizostavna anketa...kao i u većini mojih tema[/B][/COLOR]:D

E, vidis ovo ti je najveca greska. Jer ako biste zeleli da stalno postujete zene, onda bi cesce to trebalo da radite, a nikako na taj dan.:)
 
Muškarcima dozvoljeno ponižavanje žena u čak 36 zemalja

diskriminacija.gif


Pet godina nakon što je UN-ova konferencija pozvala na ukidanje zakona koji diskriminiraju na temelju spola, novo izvješće objavljeno u petak pokazuje da 36 zemalja u svijetu još uvijek tretira žene kao građane II. reda.

U Singapuru, primjerice, zakon dopušta da muž siluje suprugu ako je starija od 13 godina,:eek: a u Iraku zakon traži da žena ima odobrenje supruga za dobivanje putovnice.:think: U Izraelu, vjerski zakon priječi da žena dobije razvod ako joj muž ne daje suglasnost,:evil: dok je u Saudijskoj Arabiji ženama još uvijek zabranjena vožnja.:dash:


http://www.monitor.hr/clanci/un-zen...dani-drugoga-reda-u-36-zemalja-svijeta/28720/

-------------

kakav je položaj žena u Srbiji tj. našem regionu? šta još uvek ne valja i na čemu se još treba poraditi?

ovu temu sam otvorio povodom skorašnjeg Dana žena koji će biti u ponedeljak (prekosutra) 8.marta :idea:

PS ujedno da dečkima, muževima, sinovima skrenem pažnju i da ne zaborave da kupe barem ružu tog dana ženi, djevojci koju vole, kojoj se dive ili sa kojom surađuju (ako se radi o kolegici s posla) :idea: :think:

PPS naravno tu je i uvek neizostavna anketa...kao i u većini mojih tema
:D

Ја већ купио и поклонио...мачак без репа....
Ебала ми је мајку...док нисам још нешто купио...
:hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
Jes ti bre normalan?!Treba mi 150 eura za sve koje si pobrojao...:lol:...kakav bre,8.mart....

Najgluplji praznik u istoriji covjecanstva! Ja sam dobar prema zenama citavu godinu, a ako im ne kupim poklon za 8. mart, znaci li to da sam los covek i da ne vodim racuna o zenama? A mozda ja nemam para da svima kupim poklon. Treba mi bar 5 evra da svima kupim bar ruzu. Pa odakle? Imam 1000000 bitnijih stvari da platim, a radim za 70 evra mjesecno. Najradje bih otiso u neku sumu 6. marta i vratio se 10.
 
Najgluplji praznik u istoriji covjecanstva! Najradje bih otiso u neku sumu 6. marta i vratio se 10.

Jos samo da dodam da je ovo Dan zenskog psihickog maltretiranja muskaraca. Tog dana zenama udju neke bube u glavu i samo zvocaju kako su obespravljene, kako je njima lose...To ponavljaju ko navijene i na taj nacin cine da se mi muskarci osjecamo jadno i zlocinacki. A nista im ne fali, imaju sve ko i ja, jedemo isti hljeb, pijemo ista pica, oblacimo se od istih para, sve dijelimo, ali jok! Njima je neko utuvio u glavu da su one robinje muskaraca, sto u vecini slucajeva nije tacno (ne racunajuci islamske zemlje i malobrojne slucajeme u ostalim zemljama). Jos one nekad kazu:''Pa nama je tesko!'' Pa mislite li da je meni lako?
 
Diskriminaciju prave žene. Hoće "jednakost" koja se ogleda samo u segmentima koji im odgovara.
Treba otvoriti isključivo ženska radna mesta za vrste poslova gde se ne trpaju na konkursima. Pa ih onda pitati - a što nećete?

I danas ce muskarac dobiti pre posao od zene u 90% firmi.I danas se zene smatraju glupima i nesposobnima za skoro sve sem vodjenja domacinstva.To sto mnogi kriju misljenje je problem u sagledavnju realnosti,jer i mnogim " emancipovanim muskarima " takva vrsta sovinizma izadje na usta kad tad.
Uostalom ta zakonska ravnopravnost je zenu dovela u nezavidan polazaj jer se danas od nje ocekuje mnogo vise.Da radi,da bude obrazovana,da ima vremena za decu,da bude najbolja domacica,da bude lepa i sredjena,da bude supruga i kako pored toga da ima socijalni zivot i vremena za svoja interesovanja.Danas su zene veci robovi nego ikad,i zalosno je sto zene danas udovoljavaju ovoj laznoj ravnopravnosti.
 
Kakva je ovo spam tema na politici??? Ovo je tema za pdf Zene ili eventualno za Dom i porodicu.


Zato ban za postavljaca .
Ја мислим да је тема ипак више за Политику...али ајд сад...:roll:

Дискиминација одређених друштвених група је свакако нешто што је у домену законодавства, државе, политике и политичара...а не дома и породице...:confused:
 
Muškarcima dozvoljeno ponižavanje žena u čak 36 zemalja

diskriminacija.gif


Pet godina nakon što je UN-ova konferencija pozvala na ukidanje zakona koji diskriminiraju na temelju spola, novo izvješće objavljeno u petak pokazuje da 36 zemalja u svijetu još uvijek tretira žene kao građane II. reda.

U Singapuru, primjerice, zakon dopušta da muž siluje suprugu ako je starija od 13 godina,:eek: a u Iraku zakon traži da žena ima odobrenje supruga za dobivanje putovnice.:think: U Izraelu, vjerski zakon priječi da žena dobije razvod ako joj muž ne daje suglasnost,:evil: dok je u Saudijskoj Arabiji ženama još uvijek zabranjena vožnja.:dash:


http://www.monitor.hr/clanci/un-zen...dani-drugoga-reda-u-36-zemalja-svijeta/28720/

-------------

kakav je položaj žena u Srbiji tj. našem regionu? šta još uvek ne valja i na čemu se još treba poraditi?

ovu temu sam otvorio povodom skorašnjeg Dana žena koji će biti u ponedeljak (prekosutra) 8.marta :idea:

PS ujedno da dečkima, muževima, sinovima skrenem pažnju i da ne zaborave da kupe barem ružu tog dana ženi, djevojci koju vole, kojoj se dive ili sa kojom surađuju (ako se radi o kolegici s posla) :idea: :think:

PPS naravno tu je i uvek neizostavna anketa...kao i u većini mojih tema
:D

Sigurno imaš najbolje namere, ali, bemti i ružu i ceo buket, ako me se matori i sinovi sete samo 8-og Marta :mrgreen:
 

Back
Top