Vezano za dorucak,rucak i veceru u N.Sadu ..

besame

Zainteresovan član
Poruka
345
Dragi sugradjani,

Zamolila bih vas sve ovde za malu pomoc.Naime planiram da otvorim restoran,restorancic :) u toku prepodneva sendvici,oni klasicni i drugi neobicni sa raznim namazima,zatim za rucak jela takodje neobicna i za veceru popust za studente,penzionere i sve ostale koji zele popust.
Sad vas molim za predlog lokacije,ali imajte u vidu da recimo lokal u centru kosta od 60 kvadrata 3500eura,tako da molim za predlog skromnijih varijanti.Koji deo grada mi predlazete i zbog cega mislite da ste u pravu?
Sve one koji budu pomagali u realizaciji castim :))
 
pa Liman 1 i 2 , moze i Liman 3 one nove zgrade ,cara Dusana , okolina Sajma , Futoski put , Grbavica i to bi bilo to , a razlog je zato sto su mesta najprometnija u gradu van uzeg centra , a alternativno jos dalje moze i Rumenacka i Nova Detelinara,Telep i novi bulevari posto ima veliki broj novih zgrada i ljudi ,a verovatno je jos jeftiniji zakup ...
 
Vidi ideja ti uopste nije losa :) naravno centar bi bio najbolja lokacija za tako nesto, ali ni deo bulevara oslobodjenja od daltona do dnevnika nebi bio los, jevrejska takodje, samo sto ni tu cene ne odstupaju mnogo od centra.... kako god treba ti dobro mesto, ne mnogo udaljeno od prometnijih ulica... ciljaj da to bude negde gde ces sigurno imati musterija ali to vec znas kako funkcionise :D
 
al bundy hvala ti na odgovru.Ono sto me brine je sto je to sasvim neobicana hrana koja se do sada nije prodavala kod nas,zdravi sendvici a bice i onih nezdravih i ostalih djakonija,pa se bojim da to bas i nece biti oberucke prihvaceno pogotovo ako ljudi ne budu znali da postojim,zato se toliko brinem oko lokacije.
 
Znam ali..evo nudim se da sve vas pozovem kad otvorim,tamo gde nadjem kao recimo atraktivnu lokaciju po anketi ovde,vi dodjete i probate sve sto ce se sluziti u mom restoranu i eto preporuke,nadam se dobre.
Ono sto mene brine je gomila tih restorana koji imaju kompletne menije za 240dinara,a ljudi nemaju novaca i mna konkurencija je velika a nasem narodu je u prirodu da nece probati nesto novo,pogotovo nece jesti zdravo jer je genetski vec predodredjen na razne kolicine mesa koja mu se nude..
Do sada su svi bili odusevljeni mojom kuhinjom koja je dostigla poluprofesionalni nivo obzirom da svakog dana imam na degustaciji 8 ljudi u nazad godinu dana,ali opet to nije neki reprezentativni uzorak.
 
Znam ali..evo nudim se da sve vas pozovem kad otvorim,tamo gde nadjem kao recimo atraktivnu lokaciju po anketi ovde,vi dodjete i probate sve sto ce se sluziti u mom restoranu i eto preporuke,nadam se dobre.
Ono sto mene brine je gomila tih restorana koji imaju kompletne menije za 240dinara,a ljudi nemaju novaca i mna konkurencija je velika a nasem narodu je u prirodu da nece probati nesto novo,pogotovo nece jesti zdravo jer je genetski vec predodredjen na razne kolicine mesa koja mu se nude..
Do sada su svi bili odusevljeni mojom kuhinjom koja je dostigla poluprofesionalni nivo obzirom da svakog dana imam na degustaciji 8 ljudi u nazad godinu dana,ali opet to nije neki reprezentativni uzorak.

jedva čekam da probam tvoj doručak :zag:
 
hvala ti DOC HOLLIDAY evo na ovim stranicama obecavam prvi dorucak gratis :)) za sve posetioce ove teme sa savetima dobronamernim a i onim losim drugim.
Ne smem jos unapred mnogo da pisem jer kazu da to ne treba ciniti,dok prica ne zazivi,tako da mi se sada taj primarni problem lokacija.Znam i ja da je centar verovatno najbolji izbor,al prosto mi je neverovatno da neko trazi(i dobije) 3400 eura ua lokal,a ovaj drugi kako mi rece gospodja preko telefona vam je 120kvadrata i 5500eura mesecno.Ne znam cime bi trebala da se bavim da zaradim koliko kada bih mogla da izdvojim za kiriju toliko.
Uglavnom,da opet krenem sa pricom lokacija i da vas smaram po tom pitanju..
 
Dragi sugradjani,

Zamolila bih vas sve ovde za malu pomoc.Naime planiram da otvorim restoran,restorancic :) u toku prepodneva sendvici,oni klasicni i drugi neobicni sa raznim namazima,zatim za rucak jela takodje neobicna i za veceru popust za studente,penzionere i sve ostale koji zele popust.
Sad vas molim za predlog lokacije,ali imajte u vidu da recimo lokal u centru kosta od 60 kvadrata 3500eura,tako da molim za predlog skromnijih varijanti.Koji deo grada mi predlazete i zbog cega mislite da ste u pravu?
Sve one koji budu pomagali u realizaciji castim :))

Jao, kako divna ideja!!!
Sve pohvale!
Baš sam pričala pre neki dan sa društvom o tome i baš smo ustanovili kako takvo mesto nedostaje ovom gradu.
Nema nigde da odeš da jedeš nešto 'na brzaka' a da nije pljeskavica ili pica..
I kako bi bilo dobro da se napravi neko sjajno urbano mesto, gde možeš otići, pojesti nešto lagano a fino, možda popiti kafu i uživati...

Ne znam... predlažem deo oko faxa i spensa, znači Liman 1, ev. Liman 2 :)
Može i Grbavica :)
Verujem da ćete imati tamo uspeha, mada opet...
Blizu je centra, ja ću biti čest gost! (:D), blizu su fakulteti, studentski domovi i uvek gladni studenti ali i razne druge firme i zaposleni u njima :)

U svakom slučaju, ako dođe do realizacije tog projekta, molim vas da objavite ovde, jer ja bureke i pljeske više jesti ne mogu.
Izgore mi duša za nekim finim sendvičom sa namazom od npr. kukuruza :D

Puno sreće želim, naaaaaaajiskrenije! :D
 
Nedelja pola sedam ujutru i ja sam vec odavno budna brinuci se oko svog buduceg zanimanja.
Popijem kafu,i odoh na predlozeme lokacije u potrazi za lokalom.Ako bude jos nekih predloga,javite mi se molim vas.

http://www.neostar-ad.com/slobodni-pp.php
Znam da oni izdaju lokale... E, sad, ne znam kako ti se čini ta lokacija...
Gledaj slobodno oko faxa pošto znam koliko društvo pljuje po menzi... A i odma' imaj na umu da ti je tu Gradska kafana glavni konkurent, pošto imaju doručke relativno jeftino...

p.s. kad otvoriš, iako sam teški mesožder, dobrovoljno se javljam da degustiram...
Samo istraj i uspi!
(:
 
Broj ljudi koji prodje pored lokala je ono sto je bitno. Pogledaj negde u blizini Studentskog grada, neke skole jer tu dnevno proedje sigurno vise od 1000 ljudi.

Pokusaj takodje sa nekim akcijama, npr sendvic + jogurt, razne salate ( Momento, eks Makijato na Spensu ima jako dobre sendvice ) i probaj sa slatkim sendvicima ( Ni ja nisam verovao dok nisam probao ).
Napravi detaljan plan, prosetaj po mogucim lokacijama i pogledaj sta nude slicna mesta u blizini, uzmi ono sto mislis da je najbolje, ponudi malo nize cene.
Neka akcije npr budu u jutarnjim casovima, pa npr ako neko uzme sendvic za 150+ dinara dobije espresso ( recimo za studente ) ili kiselu. Smanjices malko zaradu al ces privuci masu. Neka to bude izmedju 8-10 sati.
Obezbedi internet pristup ( ako si recimo u blizini fakulteta ). Takodje racunaj na to da ce sada lepo vreme i da ce ti najvecu zaradu donosti stolovi koje imas napolju, pa gledaj mesto koja ima lepo "dvoriste" i pogled. Takodje obrati paznju na blizinu ostalih lokacija kao sto su autobuske stanice, robne kuce, restorani, pekare...
 
Hvala na savetu,svakako da cu imati sve parametre koje ste mi naveli,u vidu..
Pomislila sam da "izmisljam toplu vodu" al sad kada si pomenuo sendice u bivsem Makijatu setilas am se d amoja ponuda raznolikih sendvica vec postoji,samo sto ja nisam bila usla u problematiku pa je nisam ni znala..mada ja sad i dalje za varijantu,zdravlja i zdravog nacina jedenja van kuca,odnosno dsendvic sa dimljenim losos sa humus namazom i tako jos gomila varijacija imala bih u ponudi negde oko 20 vrsta sendvica,i za svaciji ukus po nesto,znaci sendvici sa mesom,ali i vegetarijanski,riblji,sendvici sa susenim paradajzom itd.
Z rucak bi bio isto da kazem meni koji bi trebalo da bude drugaciji,ili barem ja mislim drugaciji,recimo Piletina sa brusnicom,pasta sa ovim-onim..razne vrste salata tipa sargarepa sa orasima,primer..
U sve to naravno predlozene akcije za studente svakako..
Ono sto mene muci je lokacija i sto sam sve vise misljenja da ta moja prica zdrave brze i relativno brza hrane,nece zaziveti,odnosno da cu se veoma brzo zatvoriti..A opet kad vidim u centru onu menzu,da je ne reklamiram u ulici Modene,pa tamo ljudi ispadaju koji ih ima..Svaka cast gazdi,nema sta..ali to me i dovodi do cinjenice da ljudi jednostavno nece zeleti zdravo da se hrane za iste novce,jer jednostavno nisu navikli.
Cedjeni sokovi,al sa nekom normalno cenom a ne od 150 dinara a skoro od jedne pomorandze moze da se napravi 2 dl a jedna pomorandze ne kosta vise od 20 dinara.
Vocne salate,cokoladni musevi,mafini,i tako svasta sam ja nesto planirala al kazem,raspitujuci se kojekuda dodjoh kao sto sam vec rekla do zakljucka da je burek,mesano mesto,pljeska ono glavno sto mi kazu da radim ako necu da propadnem :)
Hvala svima na strpljenju da citaju ovo i odgovaraju mi..
 
Da, inače, moj stav po pitanju klope: volim da probavam nove stvari (jeo dosta "gadosti" koje mnogi ne bi hteli)... Tako da, što se mene tiče, ako ćeš praviti mačiće i kučiće, tipa, kinesko veče, opet bih jeo... :D
Ali..
Lično, imam neke moje principe ili tripove koje ne menjam: meso je meso. Soja je soja. Tofu nije meso. ;)

Bilje, povrće, salate, "trave" može sve i uvek... Nije zgoreg za probati...
 
Danas cu otici do B.Ribnikar da pogledam,mada tamo vec ima restoran tipa menze sa niskim cenama ali svakako da cu pogledati.Hvala ti.Velicina lokala bih od 50 kvadtata pa do 100 recimo :))
Juce sam kupila oglase,dvoje novina..I po prvi put ja to citam,ali preporucujem svima koji imaju visak slobodnoh vremena,citanje moze da potraje satima,a tematike razne..Lokal u oglasima nisam nasla ali jesam mnoooogo lep kristalni luster ;)
 
Da, inače, moj stav po pitanju klope: volim da probavam nove stvari (jeo dosta "gadosti" koje mnogi ne bi hteli)... Tako da, što se mene tiče, ako ćeš praviti mačiće i kučiće, tipa, kinesko veče, opet bih jeo... :D
Ali..
Lično, imam neke moje principe ili tripove koje ne menjam: meso je meso. Soja je soja. Tofu nije meso. ;)

Bilje, povrće, salate, "trave" može sve i uvek... Nije zgoreg za probati...

Pa zašto tako Milane?! :(
 
Lokal veličine od 50 do 100 kvadrata i nije teško naći,mnogi zvrje prazni.Ali bitna je lokacija,to se ne može zanemariti.Nije loše obratiti pažnju na delove grada koji su trenutno u razvoju,a presecaju ih bitne saobraćajnice.
Pade mi na pamet i ulica Lasla Gala ili Alekse Šantića,tu su neki restorani nestali koliko znam zbog gradnje.
 

Back
Top