Problem Isusa Hrista

Isus je uvek pricao u poredjenima,da bi narod lakse razumeo.Oni koji su bili iskrena srca su razumeli sta je Isus govorio,ali vecina je bila ponosna i nije zelela da slusa,i pored svih cuda koja je ucinio
Isus je sam rekao da se time ispunjavaju reci iz Pisma:"Cujete ono sto vam uvek iznova govorim.ali ne razumete,gledate ono sto vam uvek iznova pokazujem,ali nista ne shvatate.Ucini da srce tog naroda bude neprijemcivo,da im usi budu neosetljive,zatvori im oci da ocima ne vide,i usima ne cuju,da srcem ne razumeju i da se ne obrate i ne ozdrave"
Isajia 6:10
Isus im je rekao:Zar nikad niste citali u Pismima."Kamen koji su graditelji odbacili postao je glavni ugaoni kamen"
Dakle,svako je mogao da izabere dali ce da slusa i poveruje,a "problem Isusa Hrista' ne postoji.Postoji doduse u glavama onih koji su razmisljali kao fariseji i oni ostali koji su ga ubili.

Da svako je mogao da veruje u Isusa ako je to zeleo, bilo je oblje dokaza ispred njihovog nosa...
Problem je bio u glavama i srcima ljudi koji nisu zeleli da veruju...
 
Da svako je mogao da veruje u Isusa ako je to zeleo, bilo je oblje dokaza ispred njihovog nosa...
Problem je bio u glavama i srcima ljudi koji nisu zeleli da veruju...

A zasto je problem onda ako neko ne vjeruje? Da li je vjera vaznija od srca?
I zasto bi "poredjenja" (zamazivanja ociju) bila vaznija od prostog ociglednog izrazavanja?
Mozda je ipak problem bio taj sto su neki fanatici htjeli da iskoriste Isusovsko srce za svoje potrebe, pa su morali da svima zamazuju oci? Kao npr. sto crnci zavode priglupe zene kad hoce da iskoriste njihov novac, tijelo i sposobnosti? Oni tad kazu tim zenama "zasto da se bavim bilo cime sem pomaganja ljudima(tj. crncima) i da onda zivim u sujeti?" - Oni samoljublje nazivaju sujetom, a altruizam vole vise od icega, jer znaju da ce altruista da se trosi na njih, kao npr. medicinari("bez granica" i pameti). Crnci su prvi prodrli, kolektivno, u nacin iskoristavanja naivnih ljudskih srdaca pomocu hriscanstva. Oni kad pricaju jedni s drugima o tome kako da eksploatisu naivne i glupe hriscane to rade kao kad citaju neki gradjevinski projekat. Bitno je samo usaditi nekome "vjeru", a on ce od toga i sam postati sluga i odlicna zaprezna zivotinja.
 
Poslednja izmena:
A zasto je problem onda ako neko ne vjeruje? Da li je vjera vaznija od srca?
I zasto bi "poredjenja" (zamazivanja ociju) bila vaznija od prostog ociglednog izrazavanja?
Mozda je ipak problem bio taj sto su neki fanatici htjeli da iskoriste Isusovsko srce za svoje potrebe, pa su morali da svima zamazuju oci? Kao npr. sto crnci zavode priglupe zene kad hoce da iskoriste njihov novac, tijelo i sposobnosti? Oni tad kazu tim zenama "zasto da se bavim bilo cime sem pomaganja ljudima(tj. crncima) i da onda zivim u sujeti?" - Oni samoljublje nazivaju sujetom, a altruizam vole vise od icega, jer znaju da ce altruista da se trosi na njih, kao npr. medicinari("bez granica" i pameti). Crnci su prvi prodrli, kolektivno, u nacin iskoristavanja naivnih ljudskih srdaca pomocu hriscanstva. Oni kad pricaju jedni s drugima o tome kako da eksploatisu naivne i glupe hriscane to rade kao kad citaju neki gradjevinski projekat. Bitno je samo usaditi nekome "vjeru", a on ce od toga i sam postati sluga i odlicna zaprezna zivotinja.
O cemu ti pricas, promasio si temu...
kakve veze imaju crnci...

Vera i ide iz srca... kao sto kaze stih SRCEM se veruje...
Tako da oni koji nisu sledili Isusa imali su problem sa srcem...

Vera se ne usadjuje nego stvara...
 
Dosta si u pravu, ja sam isto slicno razmisljao samo bi da dodam da su mnoge njegove reci zaboravljene jer ih apostoli nisu mozda smatrali bitnim za to vreme ili su nesto uprostili svojim recima ili se izgubilo u prevodima na druge jezike..
 
O cemu ti pricas, promasio si temu...
kakve veze imaju crnci...

Vera i ide iz srca... kao sto kaze stih SRCEM se veruje...
Tako da oni koji nisu sledili Isusa imali su problem sa srcem...

Vera se ne usadjuje nego stvara...


Ne ide vjera iz srca nego volja, a vjera ide u glavu. A srce ili ima volju ili nema i tu se nista ne moze stvoriti. Tj. moze ako se covjeku daju idealni uslovi za zivot, isto kao sto izuzetno losi uslovi mogu da slome volju u covjeku. Zato oni bez srca (crnci) kojima je slomljena volja zbog losih uslova, nastoje da utrpaju vjeru u glavu lagodnih ali priglupih bijelaca.
 
Mislim da Ti malo potcenjuješ ljude. Bez obzira što mnogi nisu bili svesni onoga što je Isus u tom trenutku govorio, to ne znači da im klikeri nisu proradili posle par dana. Uostalom, znaš kako je i kada se uči neko gradivo u školi, uvek je u momentu, dok se uči, sve pomalo konfuzno, a kada se prespava, glava se razbistri i sve postane jasnije. Mislim da u tom pravcu treba razmišljati i u ovom slučaju. Ako je neko i glup danas, to ne znači da je glup i sutra, tj. to ne znači da glup ne može da nauči. Stvar je u tome da li ima ko će da ga nauči.

zar trebam i da ih potcenjujem? zar nije dovoljno osvrnuti se oko sebe..?
 

Back
Top