Ubuntu 10.04 - Lucid Lynx®

Intersantno, ali nisam uspeo da pokrenem Ubuntu kao Live.Prva stvar koja se desila kad sam pokrenuo Ubuntu monitor je otiso u Stand by, a onda posle duzeg vremena pojavilo se ovo:
ubuntu1004.png

a kad sam iso na Try Ubuntu 10.04 ovo:
OUT OF RANGE
135.0kHz / 87Hz
 
Intersantno, ali nisam uspeo da pokrenem Ubuntu kao Live.Prva stvar koja se desila kad sam pokrenuo Ubuntu monitor je otiso u Stand by, a onda posle duzeg vremena pojavilo se ovo:
http://img18.imageshack.us/img18/7466/ubuntu1004.png
a kad sam iso na Try Ubuntu 10.04 ovo:
OUT OF RANGE
135.0kHz / 87Hz

Meni se desavalo sa 9.04 i 9.10 da mi se iskljuci ekran (tj. pojavi ta poruka) u periodu od GRUB-a pa dok ne pocne bootsplash ucitavanje. Sacekaj par minuta i ponovo ce ti se pojaviti slika. Sve ostalo je radilo normalno. A sto se tice 10.04, procitao sam na forumu ubuntu-rs.org da je stabilniji od prethodnih verzija. Probao sam da snimim na laptop-u ali nije htelo. :(
 
Nisam, evo sad je bas skidam.:)
Sa 9.10 uopste nisam zadovoljan, pa zato jedva cekam da probam 10.04Imam neki osecaj da je mnogo bolja narocito ako dolazi sa GNOME 2.28.:)

Da, ni ja nisam zadovoljan i prvi put probam ubuntu.
OS je vise naklonjen efektima i grafici nego zvuku.
Ubuntu nije dobar OS za one koji misle da se ozbiljno bave 3D animacijom, vizualizacijom i programiranjem. i
 
Od alfe i ne možeš očekivati da sve radi kako treba, ali uz prijavu bagova developerima, moguće je očekivati otklanjanje tih problema..

Btw, koji monitor imaš?
Moj (sada matori) samsung ima VxH osvežavanje od 160 Hz x 70 kHz, imam ATI grafičku i nisam imao takvih problema sa otvorenim drajverima. Doduše nisam ni probao Lucid, ali čim bude u Beti, probaću :)
 
Meni se prvi put desava da ne mogu da podignem Ubuntu kao live korisnik.Na ubuntu forumu kazu da je problem sa Nvidia drajverima koji su sad na live cd-u (10.04)
on ima u sebi čak DVA drajvera za nvidia i oba su open src nisu oni gore nvidijini u potpunosti .

sada sam zagledao:

xserver-xorg-video-nouveau 1:0.0.15+git20100219+9b4118d-0ubuntu3
xserver-xorg-video-nv 1:2.1.15-1ubuntu3
 
Evo, i ja da se priključim "nezadovoljnima": Prvo, na laptopu (a ni na desktopu) je odbio da mi uradi upgrade, a kada sam na laptopu uradio boot sa CD-a, pa instalaciju, neće da mi skine driver za wireless (kernelski problem, karakterističan i za prošlu verziju!?), nikakve grafičke drivere ne skida (mada sve lepo šljaka, moram da primetim), ali ni jezičku podršku. Po svemu sudeći, vraćam se na Koalu do stabilne verzije... Nadam se da će te greške konstatovati dotle... Naravno, što se neta tiče, kačio sam ga na mrežni priključak svog desktopa.
 

Back
Top