Usamljenost

Plutarh

Gost
Poruka
2.359
Primijetio sam da je usamljenost na internetu potpun bauk, da se nigdje, ama bas nigdje ne mogu naci pojedinci i pojedinice koji uzivaju u filozofskoj usamljenosti i dokolici, nego se tamo redovno mogu naci izbjeglice i emotivci koje je nesto najurilo iz njihove sredine i koji sada tamo came i pate.

Niko ne ide u usamljenost da se npr. "odmori od budala", nego zato sto se osjeca inferiorno, napusteno, nesposobno, osakaceno sudbinom i sta ja znam.

Ne mogu da vjerujem da cijela planeta nije mogla da okoti barem jednog covjeka koji je uspio da skupi nekoliko hiljada dolara, evra ili sta ja znam i koji sad sav sretan sto se moze vinuti u jos vise visine pomocu tudjeg znanja hita u svoju usamljenost, bilo izmedju cetiri zida ili na neku livadu i gdje god se moze na miru i u tisini citati i razmisljati. Zar nije citava planeta mogla da okoti jednu jedinu osobu koja umjesto da jurisa na kafice i u diskace ne moze odrezati sebi desetak godina sretne usamljenosti i samousavrsavanja, i dusevne i tjelesne?
 
Oćes sad palamuditi o filozofskoj usamljenosti bez egzistencijalnog pokrića?

Koliko hiljada evra imaš ti u šteku za tako šta?

Kao ona petparačka E. Yong koja je osmislila ženski pokret na sopstvenoj nedoj.benosti.

Hleba.

Onda ćemo se igrat.
 
A cistoce? A samoljublja iz cistoce?

Ti jos nisi dokazala da sebe volis, nego prije da sebe trpis.

Sloboda od morala jos ne znaci moranje "slobode". Slobodan za sta?

Sta te ushicuje u vezi tebe? Odusevi i mene...
 
Usamljenost može biti prijatna, inspirativna i potrebna.
Retki su, ali ima onih koji slobodno izaberu desetak godina sretne usamljenosti i samousavrsavanja...
 
Primijetio sam da je usamljenost na internetu potpun bauk, da se nigdje, ama bas nigdje ne mogu naci pojedinci i pojedinice koji uzivaju u filozofskoj usamljenosti i dokolici, nego se tamo redovno mogu naci izbjeglice i emotivci koje je nesto najurilo iz njihove sredine i koji sada tamo came i pate.

Niko ne ide u usamljenost da se npr. "odmori od budala", nego zato sto se osjeca inferiorno, napusteno, nesposobno, osakaceno sudbinom i sta ja znam.

Ne mogu da vjerujem da cijela planeta nije mogla da okoti barem jednog covjeka koji je uspio da skupi nekoliko hiljada dolara, evra ili sta ja znam i koji sad sav sretan sto se moze vinuti u jos vise visine pomocu tudjeg znanja hita u svoju usamljenost, bilo izmedju cetiri zida ili na neku livadu i gdje god se moze na miru i u tisini citati i razmisljati. Zar nije citava planeta mogla da okoti jednu jedinu osobu koja umjesto da jurisa na kafice i u diskace ne moze odrezati sebi desetak godina sretne usamljenosti i samousavrsavanja, i dusevne i tjelesne?

Pored toga sto je biolosko covek je i socijalno bice! :D
 
Covjek kao vrsta, rasa ili kako god hoces, je definisan kao Anthros+oppos, dakle, bice koje PRIMJECUJE i MISLI. Prema tome, on bi trebao biti skloniji ucenju nego socijaliziranju. Mada je moderan covjek vjerovatno najudaljeniji od ove definicije upravo zbog prenaseljenosti planete...
 
Kad si zaista usamljen, ne zanima te filozofska samoća i dokolica, jesi li razmišljao o tome... Znaš li
zašto je vjerojatno bauk na internetu? Jer su ljudi prilično osamljeni, a to nije nimalo dobar, lijep i
kreativan osjećaj. Kad čuješ svoje misli, sam si kao duh i ne pomaže ti da odagnaš osjećaj prazne
tišine, što god u domu radio, čitao, pisao, kuhao, pospremao, gledao, sam si. Slobodu i stvaralačku
samoću možeš osjetiti da odeš u pustinju, 'uđeš' u meditaciju i kontemplaciju. što je dokolica,
lijenost i nezainteresiranost? Razgovor je bit. Postoje samotnjaci i pustinjaci, to je njihov izbor. No,
usamljenost nije kreativna, čak ni za vjeru. I ja bih voljela vidjeti da je inspirativna, ugodna i tako
potrebna
 
Kad si zaista usamljen, ne zanima te filozofska samoća i dokolica, jesi li razmišljao o tome... Znaš li
zašto je vjerojatno bauk na internetu? Jer su ljudi prilično osamljeni, a to nije nimalo dobar, lijep i
kreativan osjećaj. Kad čuješ svoje misli, sam si kao duh i ne pomaže ti da odagnaš osjećaj prazne
tišine, što god u domu radio, čitao, pisao, kuhao, pospremao, gledao, sam si. Slobodu i stvaralačku
samoću možeš osjetiti da odeš u pustinju, 'uđeš' u meditaciju i kontemplaciju. što je dokolica,
lijenost i nezainteresiranost? Razgovor je bit. Postoje samotnjaci i pustinjaci, to je njihov izbor. No,
usamljenost nije kreativna, čak ni za vjeru. I ja bih voljela vidjeti da je inspirativna, ugodna i tako
potrebna

Tacno usamljenost nije kreativna niti inspirativna niti je dobra za veru...
Razgovor je bit... razmena misli...
Drugo je kada se od ljudi povucemo da bi smo stvarali i da bi se posvetili meditiranju ako je vera u pitanju...
ali ne da smo stalno sami...ili usamljeni...
Ljudi nas inspirisu da bi smo stvarali... da bi smo verovali....
 
živeo drug tito
kreza.gif
 
Kad si zaista usamljen, ne zanima te filozofska samoća i dokolica, jesi li razmišljao o tome... Znaš li
zašto je vjerojatno bauk na internetu? Jer su ljudi prilično osamljeni, a to nije nimalo dobar, lijep i
kreativan osjećaj. Kad čuješ svoje misli, sam si kao duh i ne pomaže ti da odagnaš osjećaj prazne
tišine, što god u domu radio, čitao, pisao, kuhao, pospremao, gledao, sam si. Slobodu i stvaralačku
samoću možeš osjetiti da odeš u pustinju, 'uđeš' u meditaciju i kontemplaciju. što je dokolica,
lijenost i nezainteresiranost? Razgovor je bit. Postoje samotnjaci i pustinjaci, to je njihov izbor. No,
usamljenost nije kreativna, čak ni za vjeru. I ja bih voljela vidjeti da je inspirativna, ugodna i tako
potrebna

A ko ti je kriv sto si prazna?
U sustini svaka kreativnost zahtijeva osamljivanje, npr. slikarska, i svako ko ima ista u sebi treba osamu kao nuznost, ali ja govorim na forumu filozofija o filozofskoj osami, gdje covjek ne samo da vec nosi sadrzaj u sebi, nego se jos vise nakrcava sadrzajem.
A sam proces razmisljanja se moze nazvati kreativnoscu.

Dodju bezimeni i protestvuju sto nisu u stanju da zadovolje kriterijum teme. A sto dolaze?
 
Poslednja izmena:
Usamljen je čovjek kome drugi nedostaju. Pri tome može biti u društvu.
A osamljen je druga priča. Ima izreka : ko je sam -il' je bog il' je đavo.
Imamo i pojamove ostrvljen i gorštački - koji se vezuju za pojam osamljen,
 
Usamljen je čovjek kome drugi nedostaju. Pri tome može biti u društvu.
A osamljen je druga priča. Ima izreka : ko je sam -il' je bog il' je đavo.
Imamo i pojamove ostrvljen i gorštački - koji se vezuju za pojam osamljen,

Tacno.

Usamljenost nikako ne moze biti pozitivno stanje ka kome stremimo, jer podrazumeva da nam samoca smeta.

Osamljenost moze da prija i ima osamljenih ljudi, tako da je Plutarh u zabludi, misleci da ih nema.

Tema bi mogla da ima smisla samo kada bi bili upotrebljeni adekvatni termini.
 
Primijetio sam da je usamljenost na internetu potpun bauk, da se nigdje, ama bas nigdje ne mogu naci pojedinci i pojedinice koji uzivaju u filozofskoj usamljenosti i dokolici, nego se tamo redovno mogu naci izbjeglice i emotivci koje je nesto najurilo iz njihove sredine i koji sada tamo came i pate.

Niko ne ide u usamljenost da se npr. "odmori od budala", nego zato sto se osjeca inferiorno, napusteno, nesposobno, osakaceno sudbinom i sta ja znam.

Ne mogu da vjerujem da cijela planeta nije mogla da okoti barem jednog covjeka koji je uspio da skupi nekoliko hiljada dolara, evra ili sta ja znam i koji sad sav sretan sto se moze vinuti u jos vise visine pomocu tudjeg znanja hita u svoju usamljenost, bilo izmedju cetiri zida ili na neku livadu i gdje god se moze na miru i u tisini citati i razmisljati. Zar nije citava planeta mogla da okoti jednu jedinu osobu koja umjesto da jurisa na kafice i u diskace ne moze odrezati sebi desetak godina sretne usamljenosti i samousavrsavanja, i dusevne i tjelesne?


Po hiljaditi put se mešaju usamljenost i osamljenost. Povlačenje iz sveta radi razmišljanja bi bila osamljenost, kada neko želi da bude sam. Usamljen čovek ne želi da bude sam. Ne znam samo kako si na osnovu foruma zaključio da ne postoje filozofi. Ako ih nema ovde, ne znači da ih nema. Ispeci pa reci.
 
Mozemo i ovako: osamljenost, obuci samocu na sebe, pa je skidati kad zatreba...

Ali usamljenost je da ne treba skidati samocu. - Ja sam unutra i bas me briga za izlazak.

A ima i onih gubitnika, kao sto sam naglasio na pocetku teme (u koje masovno spadaju zene) koje se pronadju u "bezizlaznoj usamljenosti". To su ocajnici koji su toliko bezvrijedni da se boje biti sami sa sobom da ne bi sebe prezreli.
 

Back
Top