Šta ste danas jeli?

Goscica:
Ja za ručak napravila bešamel sos i prelila preko ravioli sa mesom. Na desert nisam smela ni da pomislim :( A vi?
A MI smo na roštilj bacili dobre komade pastrmke, prelivene limunom, belim lukom i peršunom i sve vreme prelivali mešavinom maslinovog ulja i belog vina. Umlaćena uz krompir salaticu sa crnim lukom i jabukovim sirćetom. Sve vreme zalivano vinom, a posle svega grožđe Hamburg + više komada duvana sa kavicom. Užas! :lol: :lol: :lol:
 
evo vam bublanjina...dobar nachin da se zavrsi dan, narocito ako ste na dijeti ;)
ako znate nema veze, verovatno su vam pravile mame. to je kolac od testa sa visnjama, deluje dosadno, dok ne pocnete da ga jedete..ja smazala jedno 4 sada
1/4 kg masti mutiti sa 1/4 kg secera i 6 zumanaca (oko pola sata). dodati 1/4 kg brasna i 6 umucenih belanaca. sipati u pleh a odozgo staviti visnje (ili neko drugo voce - mi ga uvek jedemo s visnjama)..oko 1/2 kg ociscenih visanja
mozete da pospete i prah secerom

inache ja sam an dijeti i terba da jedem najvise voca ali pred kraj dana dosadi..danas sam jela i meso jer je dan za proteine. he he

e da, pise da je bolje 1/8 masti i 1/8 margarina ali moram da proverim...trebalo bi valjda da je bolje sve mast!
 
Epa ovako, posto sam od danas na najstrozijoj dijeti za rucak sam jela salatu od 2 paradajza, 2 krastavcica, pola crvene, pola zelene paprike, kuvanog krompirica, kasikom senfa i sve to preliveno fit jogurtom...fenomenalno je...ne salim se :)
 
jagodica:
evo vam bublanjina...dobar nachin da se zavrsi dan, narocito ako ste na dijeti ;)
ako znate nema veze, verovatno su vam pravile mame. to je kolac od testa sa visnjama, deluje dosadno, dok ne pocnete da ga jedete..ja smazala jedno 4 sada
1/4 kg masti mutiti sa 1/4 kg secera i 6 zumanaca (oko pola sata). dodati 1/4 kg brasna i 6 umucenih belanaca. sipati u pleh a odozgo staviti visnje (ili neko drugo voce - mi ga uvek jedemo s visnjama)..oko 1/2 kg ociscenih visanja
mozete da pospete i prah secerom

inache ja sam an dijeti i terba da jedem najvise voca ali pred kraj dana dosadi..danas sam jela i meso jer je dan za proteine. he he

e da, pise da je bolje 1/8 masti i 1/8 margarina ali moram da proverim...trebalo bi valjda da je bolje sve mast!
taj kolach pravi moja majka i ludilo je.Ipak je najlepsi sa visnjama, mada mogu i kajsije ili neko drugo voce....Danima mi se jedu KNEDLE SA SHLJIVAMA, mozda padnu danas, sutra na tanjirche!
 
BRZE KNEDLE SA SLJIVAMA

u jedan lonac stavis vodu (blago slanu) da provri, tu ces da kuvas gotove knedle.
u drugi manji stavis 1/4l vode, 70 gr masti (puna supena kasika), malo soli pa kad provri skines sa ringle, umesas 250gr brasna i jedno jaje. mesas dok ne pocne da se odvaja od suda. pravis knedle, za to vreme prokuvala voda a na onu prvu ringlu stavis serpu sa prezlama i uljem. knedle se kuvaju 8-10 min. (pa isplivaju), bacas na te uprzene prezle i njam!

brzo je i lako, zaista. svekrva mi je dala jer sam kukala da me mrzi da kuvam krompir. ako volis jake ukuse, ja u sredinu svake sljive stavim secer izmesan sa cimetom, a i gotove knedle mogu da se poprskaju blago ulupanom slatkom pavlakom.
 
sanja:
BRZE KNEDLE SA SLJIVAMA

u jedan lonac stavis vodu (blago slanu) da provri, tu ces da kuvas gotove knedle.
u drugi manji stavis 1/4l vode, 70 gr masti (puna supena kasika), malo soli pa kad provri skines sa ringle, umesas 250gr brasna i jedno jaje. mesas dok ne pocne da se odvaja od suda. pravis knedle, za to vreme prokuvala voda a na onu prvu ringlu stavis serpu sa prezlama i uljem. knedle se kuvaju 8-10 min. (pa isplivaju), bacas na te uprzene prezle i njam!

brzo je i lako, zaista. svekrva mi je dala jer sam kukala da me mrzi da kuvam krompir. ako volis jake ukuse, ja u sredinu svake sljive stavim secer izmesan sa cimetom, a i gotove knedle mogu da se poprskaju blago ulupanom slatkom pavlakom.
Ovo ne zvuci lose za "prvu pomoc"... ali ja ipak navijam za malo vise posla i testo sa krompirom!
No, probacemo i ovo... :wink:
 
Kaže Neša: Ja ću danas da kuvam. Valjda ponesen ovim što čita na Kulinarstvu a i drugo. Ja u malo ne padoh u nesvest, em od predloga em od pomisli kako ću posle da ribam šporet. Kad ono :Ode Neša u našu tu u komšiluku jednu dobru pečenjaru i donese PEČENO PILE!!!. Uz ladan paradajz i ne beše tako loše. :
Ni Lola ni Tara nisu imale primedbu. Naravno sve ovo je bilo juče.
 
izgleda nesa i ja imamo isti recept za peceno pile. :lol:
ziveo maxi sto radi do 21h i uvek ima sveze pecene pilice (i paradajz, i 'ladno pivce...)!!!
za advanced users sve to moze da se oplemeni i kolacima ili vocem, ako ima jos mesta u tibi...
 
sanja:
izgleda nesa i ja imamo isti recept za peceno pile. :lol:
ziveo maxi sto radi do 21h i uvek ima sveze pecene pilice (i paradajz, i 'ladno pivce...)!!!
za advanced users sve to moze da se oplemeni i kolacima ili vocem, ako ima jos mesta u tibi...

He, he kako si pogodila. Nisam smela da kažem da je
posle nešinog pileta bilo: REZANCI SA MAKOM ja ih pravila i mnooogo ih volim.
 
www mira:
sanja:
izgleda nesa i ja imamo isti recept za peceno pile. :lol:
ziveo maxi sto radi do 21h i uvek ima sveze pecene pilice (i paradajz, i 'ladno pivce...)!!!
za advanced users sve to moze da se oplemeni i kolacima ili vocem, ako ima jos mesta u tibi...

He, he kako si pogodila. Nisam smela da kažem da je
posle nešinog pileta bilo: REZANCI SA MAKOM ja ih pravila i mnooogo ih volim.
Šta ti je half- Sosa! Ništa bez rezanaca sa makom. :lol: Bravissimo!
 
Espanol:
www mira:
sanja:
izgleda nesa i ja imamo isti recept za peceno pile. :lol:
ziveo maxi sto radi do 21h i uvek ima sveze pecene pilice (i paradajz, i 'ladno pivce...)!!!
za advanced users sve to moze da se oplemeni i kolacima ili vocem, ako ima jos mesta u tibi...

He, he kako si pogodila. Nisam smela da kažem da je
posle nešinog pileta bilo: REZANCI SA MAKOM ja ih pravila i mnooogo ih volim.
Šta ti je half- Sosa! Ništa bez rezanaca sa makom. :lol: Bravissimo!

Sama mesiš rezance?
...ja da,nekako je drugačije a i poseća me na detinjstvo ali ne smem često jer se rasturimo od toga...
Ma ja ne smem da spomenem m od mak jer znam šta mi sleduje...da mesim!!!
 
sanja:
izgleda nesa i ja imamo isti recept za peceno pile. :lol:
ziveo maxi sto radi do 21h i uvek ima sveze pecene pilice (i paradajz, i 'ladno pivce...)!!!
za advanced users sve to moze da se oplemeni i kolacima ili vocem, ako ima jos mesta u tibi...
I ja imala isti recept pre neki dan :lol: samo druga firma - Dushanovacki C market! :)
 
gigule:
Espanol:
www mira:
sanja:
izgleda nesa i ja imamo isti recept za peceno pile. :lol:
ziveo maxi sto radi do 21h i uvek ima sveze pecene pilice (i paradajz, i 'ladno pivce...)!!!
za advanced users sve to moze da se oplemeni i kolacima ili vocem, ako ima jos mesta u tibi...

He, he kako si pogodila. Nisam smela da kažem da je
posle nešinog pileta bilo: REZANCI SA MAKOM ja ih pravila i mnooogo ih volim.
Šta ti je half- Sosa! Ništa bez rezanaca sa makom. :lol: Bravissimo!

Sama mesiš rezance?
...ja da,nekako je drugačije a i poseća me na detinjstvo ali ne smem često jer se rasturimo od toga...
Ma ja ne smem da spomenem m od mak jer znam šta mi sleduje...da mesim!!!

Dok je moja pokojna mama prava Sremica bila živa nisam smela ni da pomislim a kamoli da kupim gotove rezance. Znalo se , zasuci rukave i mesi. E boga mi neka mi mama oprosti ali često kupim gotove.Samo kada me spopadne nostalgija ili hoću da se napravim važna ja ih mesim. A da su lepši od kupovnih JESU. Staviću i recept posle sa sve slikom
pa neka ti curi voda na usta.Baš sam zlobna,a?
 
www mira:
gigule:
Espanol:
www mira:
sanja:
izgleda nesa i ja imamo isti recept za peceno pile. :lol:
ziveo maxi sto radi do 21h i uvek ima sveze pecene pilice (i paradajz, i 'ladno pivce...)!!!
za advanced users sve to moze da se oplemeni i kolacima ili vocem, ako ima jos mesta u tibi...

He, he kako si pogodila. Nisam smela da kažem da je
posle nešinog pileta bilo: REZANCI SA MAKOM ja ih pravila i mnooogo ih volim.
Šta ti je half- Sosa! Ništa bez rezanaca sa makom. :lol: Bravissimo!

Sama mesiš rezance?
...ja da,nekako je drugačije a i poseća me na detinjstvo ali ne smem često jer se rasturimo od toga...
Ma ja ne smem da spomenem m od mak jer znam šta mi sleduje...da mesim!!!

Dok je moja pokojna mama prava Sremica bila živa nisam smela ni da pomislim a kamoli da kupim gotove rezance. Znalo se , zasuci rukave i mesi. E boga mi neka mi mama oprosti ali često kupim gotove.Samo kada me spopadne nostalgija ili hoću da se napravim važna ja ih mesim. A da su lepši od kupovnih JESU. Staviću i recept posle sa sve slikom
pa neka ti curi voda na usta.Baš sam zlobna,a?
Nema rezanaca dok ih Sosa ne umesi! :lol: :lol: :lol:
 
Krompir skuvala u ljusci i poseckala na ploške.Ispržila sam luk,beli luk,slaninicu i papriku,a kasnije dodala i paradajz(vegeta da ne zaboravim).Sir pomešala sa 1 jajetom i malo jogurta(može pavlaka) i soli.Ređala red krompira red smesu sa lukom i slaninicom red krompira pa red sir i tako dok se ne utroši sve.Zapeći oko pola sata.
Pre toga supica od povrća.
Eto to smo jeli.
 
REZANCI SA MAKOM ili ORASIMA

Potrebno je: 500 gr. brašna, 1 jaje, trun soli, malo mlake vode, malo putera,150 gr. mlevenog maka ili oraha, šećer, 1 vanil šećer.
Od brašna, jajeta, soli i malo mlake vode zamesiti čvršče testo za rezance. Napraviti loptu pa razvući oklagijom u koru debljine oko 2mm. Razvučenu koru malo prosušiti pa iseći na šire rezance(oko 1 cm) može i manje.Tako isečene rezance skuvati u dosta vode da se ne slepe.Kuvane sipati u đevđir, isprati sa hladnom vodom. Sipajte ih u šerpu u kojoj ste zagrejali malo putera i propržite ih kratko. Sklonite sa vatre. Za to vreme sa malo mleka, otprilike, 1 šoljica od crne kafe, ako ne i malo više prokuvajte mleveni mak sve dok mleko ne ispari sasvim( na tiho). Pošećerite ga po ukusu i dodajte 1 kesicu vanil šećera. Pomešajte sa rezancima kada se sve malo prohladi.Orahe zasladite po ukusu, dodajte vanilu i pomešajte sa rezancima. Možete kupiti i gotove domaće rezance ako nećete da mesite.
Evo slike
142552560741408e4b5fa92.jpg
 
Espanol:
www mira:
Dok je moja pokojna mama prava Sremica bila živa nisam smela ni da pomislim a kamoli da kupim gotove rezance. Znalo se , zasuci rukave i mesi. E boga mi neka mi mama oprosti ali često kupim gotove.Samo kada me spopadne nostalgija ili hoću da se napravim važna ja ih mesim. A da su lepši od kupovnih JESU. Staviću i recept posle sa sve slikom
pa neka ti curi voda na usta.Baš sam zlobna,a?
Nema rezanaca dok ih Sosa ne umesi! :lol: :lol: :lol:
Joj... neki nikad nece nauciti!
"Sosa" je po jednoj verziji naziv iskljucivo za Banacanke, po drugoj i za Bacvanke... Sremice su "samo" Sremice! :)
Sto, naravno, ne znaci da sve one znaju da mese dobre rezance! :wink:
 

Back
Top