,,Имам свој мали свет, и око њега Кинески зид''

Fiamma

Iskusan
Poruka
6.964
Nisam dripac, ni probisvet
i ni zbog cega nije me stid,
imam svoj mali svet
i oko njega kineski zid

... стихови чувене Чорбине песме Када падне ноћ :)

Шта мислите о оваквом животу? ... о изолацији од свега онога што не подносимо, не прихватамо, не волимо?
Да ли овакве особе имају искривљену визију света, јер не желе да га прихвате таквим какав јесте, већ праве свој, мали?
Да ли су у већој предности од других који немају ове зидове, јер на овај начин спречавају да буду повређене?

:think:
 
... стихови чувене Чорбине песме Када падне ноћ :)

Шта мислите о оваквом животу? ... о изолацији од свега онога што не подносимо, не прихватамо, не волимо?
Да ли овакве особе имају искривљену визију света, јер не желе да га прихвате таквим какав јесте, већ праве свој, мали?
Да ли су у већој предности од других који немају ове зидове, јер на овај начин спречавају да буду повређене?

:think:

Ja ovde prepoznajem potrebu da se covek u potpunosti zastiti od svih mogucih izvora stresa i negativnih iskustava, ali znate sta, ako probate da se zastite od bilo cega sto bi vam moglo doneti nesto zlo, onda ste se verovatno izlovali i od necega sto bi moglo biti dobro. Ne verujem da je covek u prednosti ako u svom zivotu stimuluse iz spoljasnje sredine konstantno svodi na minimum. U svakom slucaju, zivot je mnogo manje zanimljiv kad se igra na sigurnu kartu!
 
Nisam sigurna da sam ovu razumela.

Kineski zid od sveta, ili od uticaja?

Jer, to su različite stvari.

Imam dva metra debele zidine podignute oko svog sveta. I oko zidina opkope pune duboke vode.
I u vodi zmaja.

Čekrcima spuštam most vrednima.

Ali svi to rade, ionako.

"Kineski zid" spram sveta je izbor.
Onaj spram uticaja je pitanje rasuđivanja.
 
... стихови чувене Чорбине песме Када падне ноћ :)

Шта мислите о оваквом животу? ... о изолацији од свега онога што не подносимо, не прихватамо, не волимо?
Да ли овакве особе имају искривљену визију света, јер не желе да га прихвате таквим какав јесте, већ праве свој, мали?
Да ли су у већој предности од других који немају ове зидове, јер на овај начин спречавају да буду повређене?

:think:

Stvoriti kineski zid je najpametnija odluka.
Samo tako se covek moze u velikoj meri sacuvati od losih uticaja okoline.
 
... стихови чувене Чорбине песме Када падне ноћ :)

Шта мислите о оваквом животу? ... о изолацији од свега онога што не подносимо, не прихватамо, не волимо?
Да ли овакве особе имају искривљену визију света, јер не желе да га прихвате таквим какав јесте, већ праве свој, мали?
Да ли су у већој предности од других који немају ове зидове, јер на овај начин спречавају да буду повређене?

:think:

Ne, to je jedini moguc i zdrav nacin da se sacuvas od svega i svacega.

A i ovo bold. je tacno, ima i toga.
 
Autisticne osobe imaju svoj svet.

Ali ako ovde govorimo o zdravim osobama,onda je PO MOM misljenju zdravo PONEKAD pobeci malo u svoj licni svet.Ali na kratko...

Ali ako osoba stalno boravi u svom svetu,onda je vec potrebna pomoc.

Jer covek je ipak socijalno bice.

Da napomenem jos nesto:

Covek jeste socijalno bice,ali moze da zivi bez drugih ljudi,tj sam-npr u divljini.Pri tom on se SVESNO odvojio od drugih ljudi,ali ima vezu sa realnoscu i svetom oko sebe,jedino ne zeli da ima kontakte sa drugim ljudima.Problem bi bio da on izgubi tu vezu sa realnoscu.

Shvatate li sta hocu da kazem?
 
... стихови чувене Чорбине песме Када падне ноћ :)

Шта мислите о оваквом животу? ... о изолацији од свега онога што не подносимо, не прихватамо, не волимо?
Да ли овакве особе имају искривљену визију света, јер не желе да га прихвате таквим какав јесте, већ праве свој, мали?
Да ли су у већој предности од других који немају ове зидове, јер на овај начин спречавају да буду повређене?

:think:

Mislim da se ne treba izolovati u potpunosti. Onda se udaljavamo od porodice, prijatelja, svega sto nas okruzuje. Ne znam koliko su u prednosti da ne budu povredjene. Zar one nisu vec povredjene cim su oko sebe stvorile ovaj zid? Da bi covek stvorio ovaj zid mora biti uzasno povredjen. Ne verujem da bi neko tek tako stvorio oko sebe Kineski zid, postao nedodirljiv, odsecen od svega.
 

Back
Top