Ucionica za proucavanje Biblije
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 59

Tema: Ucionica za proucavanje Biblije

Aktivan član zenicanin (avatar)
    Učlanjen
    23.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Podrazumevano Ucionica za proucavanje Biblije

Neka ovo bude ucionica gdje cemo se svi smjestiti i poceti proucavati Bibliju od njenoga pocetka.Pri tome cemo nakon iscitavanja recenice pokusati objasniti misao koju kod nas recenica izaziva i pokusati je kriticki ispitati kada bi bila shvacena doslovno.A kasnije pokusati da utvrdimo varijacije shvacanja.Pozivaju se vjernici i ateisti da iskazu svoje emocije i razmisljanja za vrijeme obrade biblijski recenica ili odlomaka.
    1)Recenice u raspravi moraju biti jasne i precizno iskazane.Nema recenica u kojima se ne tvrdi nista ili je tvrdnja nejasna ,pa bi mogla voditi sugovornike u zabunu.Cuvajte se semanticki neispravnih recenica i pazljivo upotrebljavajte pojmove.
    2)Pojmovi se shvacaju onako kako su dogovorno definisani u danasnjem vremenu.Za mjenjanje definicija pojmova moraju se dati nove definicije i obrazloziti radi cega se daju ali definicija jednoga pojma ne moze varirati.
    3)Za proces zakljucivanja cemo uzimati kao validan formalni logicki aparat a ukoliko iskrsne recenica koja zahtjeva drugacije logicko zakljucivanje ono ce se izdvojiti i protumaciti.Za ovo cemo pozvati ljude koji su eminentni u poznavanju logike koji ce nam ukazati na eventualne greske pri logickoj argumentaciji.
    4)Vrsiti cemo obradu emocionalni stanja sugovornika tako da bih molio sve sugovornike da pri komunikaciji obrate paznju na svoje emocije i jasno ih iskazuju.
    5)Kao Biblijski tekst cemo koristiti tekst na linku http://www.biblija.info/biblija.htm
    6)A za precizno utvrdjivanje pojmova koristiti cemo wikipediju.

Idemo od prve recenice u Bibliji.
    prva glava : postanje
    1. У почетку створи Бог небо и земљу
    -Ovdje nije definisano u pocetku cega.Je li to pocetak svemira ili pocetak nastajanja planete zemlje ili pocetak bozijega djelovanja ili pocetak stvaranja zivota na zemlji ili u svemiru)Ja pretpostavljam da je to pocetak stvaranja zivota na zemlji.
    -Primjetio sam da neko prica o bozijem stvaranju a ne da prica sam Bog jer bi bilo "stvorio sam" a ne "bog stvori".Dobro bi doslo pojasnjenje pa da ga se drzimo nadalje.
    -Za zemlju pretpostavicemo da je to ova nasa planeta zemlja ali za nebo ne znam da li se to odnosi na sva tjela u svemiru ili na gornje slojeve atmosvere na zemlji ili na suncev sistem.Za pocetak cemo smatrati da su nebo gornji slojevi atmosvere po wiki http://hr.wikipedia.org/wiki/Nebo
    -zanimaju me vase predstave Boga.Je li to bice koje pripada makrosvijetu ili mikrosvjetu u kojem je obliku jer u obliku covjeka ne bi mogao doci u takve uslove koji su bili prije stvaranja osim ako je nije pravio nekakvim daljinskim metodama.Jednu od tih predstava cemo usvojiti pa cemo se nje i pridrzavati ubuduce
    Moja predstava boga je sljedeca:
    Bog je svjesna,voljna mikrocestica koja ima mogucnost da se voljno povezuje sa ostalim istim mikrocesticama (bogovima).Svakvim povezivanjem izmedju cestica "misaoni procesi" (Inteligencija pamcenje)se umnogostrucavaju.Svaka od tih cestica moze djelovati po licnom nahodjenju ali mogu djelovati i cesto djeluju u grupi, pogotovo kada se djelovanja ticu makrosvjeta ili kada Bog zeli da ostvari egzistenciju ili uticaj u makrosvjetu.Bog se moze povezivati i sa ostalim cesticama ali ne svjesno.Te grupacije mogu da tvore razlicite oblike i da budu razliciti dimenzija ,sto zavisi od procesa koji se odvija medju bogovima(u bogu)..Zamislite kada bi svaka vasa celija (Celija vaseg tjela)imala svjest , i volju a te svjesti su u mogucnosti da se povezuju. To povezivanje zavisi od svjesti svake vase celije ali zavisi i od svjesti skupa celija.
    Poslednji put ažurirao/la zenicanin : 05.03.2010. u 22:03

Veoma poznat
    Učlanjen
    29.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Ucionica za proucavanje Biblije

Kako gledaš na to da nije stvorio vodu taj bog???
    Jer voda je bila prije početka stvaranja.
    Nema opisa stvaranja vode.

Evo jednog malog tumačenja tog postanka kojeg sam prije naveo ovde na forumu.

U početku sve je bilo pusto i prazno.
    Mit: U početku stvori Bog nebo i zemlju. Zemlja bijaše pusta i prazna; tama se prostirala nad bezdanima, i Duh Božji lebdio je nad voda¬ma. (Post 1, 1-2)

Stvarnost: Za opis stanja svijeta prije početka stvaranja, Postanak se služi predodžbom o stvaranju iz Heliopolisa. U priči su izostavljena četiri muška božanstva, ali su njihove bitne osobine zadržane.

Prve dvije rečenice Postanka opisuju stanje svijeta prije no što je hebrejski bog započeo proces stvaranja. U početku, kaže se, Bog je stvo¬rio nebo i zemlju, ali iz kasnijih ulomaka znamo da su u toj početnoj fazi nebo i zemlja bili u "bezdanima", čekajući da ih se podigne i pretvori u nji¬hovo sadašnje fizikalno stanje.
    Riječi prevedene kao "pusta" i "prazna" u izvornome hebrejskom su "tohu" i "bohu", a te se dvije riječi u običnom govoru javljaju ponekad kao idiomatski način izražavanja kaosa i nereda, kao u "sve je bilo tohu i bohu". Te dvije hebrejske riječi upućuju na golem prazni prostor, na pusto područje. U biblijskome kontekstu imamo neodređen prostor koji tvori neku vrst mjehura unutar prvobitnih "bezdana".
    Riječ koja je prevedena kao "Duh" u izrazu "Duh Božji" javlja se u izvornome hebrejskom kao "ruah" i ne znači "Duh" - označuje "vjetar" ili "silovito izdisanje". Prevodeći "ruah" kao "Duh", biblijski su ga tumači pokušali prevesti na način koji je sukladan njihovu teološkom razumije¬vanju biblijskoga teksta, ali ne vodeći računa o njegovu pravom značenju i izvornome kontekstu. Zamijenimo "Duh" "vjetrom" i pogledajmo što imamo u izvornome hebrejskom.

Početni stihovi opisuju četiri stvari:
    1. zemlju i nebo koji su zauzimali prostor, ali nisu imali oblika i sadržaja;
    2. tamu;
    3. vodene bezdane u kojima se nalazio neuobličeni prostor; i
    4. vjetar (tj. "Duh Božji") koji je lebdio nad vodama.

Ta su četiri elementa biblijski autori smatrali četirima osnovnim sastavnicama svijeta prije početka stvaranja, od kojih je jedan, vjetar, označen kao hebrejski bog. Oni se točno poklapaju s onim što su egipatski svećenici u Tebi i Heliopolisu smatrali četirima osnovnim sastavnicama svijeta na početku stvaranja, ali su svaki od ta četiri elementa Egipćani povezivali s parom muških i ženskih božanstava, stoje u hebrejskoj teolo¬giji bilo zabranjeno. Da su Hebreji preuzeli egipatsku shemu, vidi se iz sljedećega opisa prva četiri para egipatskih božanstava i elemenata koje predstavljaju.

1. Huh i Hauhet - neuobličen prostor, tj. bezoblični mjehur u bezda¬nima, kako je u Postanku opisan kao tohu i bohu;
    2. Kuk i Kauket - tama nad vodama;
    3. Nun i Naunet - prvobitni potop, "bezdani", isto što i biblijski bez¬dani; te
    4. Amen i Amenet - nevidljivi vjetar, biblijski "vjetar" stoje lebdio nad bezdanima.

Iako su hebrejski svećenici preuzeli egipatsko mišljenje o prvobit¬nome svijetu, zbog svoje monoteističke teologije morali su ta četiri prirod¬na elementa odvojiti od egipatskih božanstava s kojima su se poistovjeći¬vala, zadržavajući tek tjelesna svojstva s kojima su ta božanstva bila pove¬zana. Uz to, autor Postanka koji je opisao stvaranje preuzeo je tebansku predaju prema kojoj je prvobitni stvoritelj bio poistovjećen s vjetrom. Oni su jednostavno zamijenili ime egipatskoga boga Amona hebrejskim ime¬nom Elohim i opisali ga kao "ruah", vjetar. Prolazeći kroz prvu priču o stvaranju u Postanku, vidjet ćemo koliko je tijesno i točno autor Postanka nastavio slijediti egipatske mitove.

Buduća legenda jerohinac (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1120

Citat Original postavio Eleleth Pogledaj poruku
    Kako gledaš na to da nije stvorio vodu taj bog???
    Jer voda je bila prije početka stvaranja.
    Nema opisa stvaranja vode.

Evo jednog malog tumačenja tog postanka kojeg sam prije naveo ovde na forumu.

U početku sve je bilo pusto i prazno.
    Ovo je apsurdno da apsurdnije ne može biti. Čovek koji tvrdi da Jahve nije bog otvara učionicu za proučavanje biblije.

Pajdo, mislim da u ovoj učionici teško možemo nešta naučiti u vezi sa biblijom.
    ''Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite.''

Veoma poznat
    Učlanjen
    29.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio jerohinac Pogledaj poruku
    Ovo je apsurdno da apsurdnije ne može biti. Čovek koji tvrdi da Jahve nije bog otvara učionicu za proučavanje biblije.

.
    Neka čovjek proba ,samo bojim se da će volju brzo uzgubiti jer interes je slab ovde za time.
    Ali eto ja ću čitati i uključivati se u dijalog pa nije za dzabe a vjerujem i ti.

Samo Tesla naprijed go for it!!!!

Učlanjen
    08.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1120

Citat Original postavio Eleleth Pogledaj poruku
    .
    Neka čovjek proba ,samo bojim se da će volju brzo uzgubiti jer interes je slab ovde za time.
    Ali eto ja ću čitati i uključivati se u dijalog pa nije za dzabe a vjerujem i ti.

Samo Tesla naprijed go for it!!!!
    Ako nam Tesla ne razjasni bibliju...neće niko drugi...

Učlanjen
    23.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Zelim malo cuti vjernike i njihova razmisljanja i osjecanja.Ne ismijavaj se nego ponudi nesto konkretno ako imas.

besmrtna nije na forumu
    I still remember the sun always warm on my back somehow it seems colder now ✿✿✿
    Buduća legenda besmrtna (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Ti si adventista?

Učlanjen
    23.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Ne, ja sam ateista koji zeli cuti vjernike, a ne kao neki ismijavati im se.

besmrtna nije na forumu
    Učlanjen
    05.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

U redu

Učlanjen
    23.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Kakve su tvoje predstave o pitanjima iz moga uvodnoga posta.

Poznat
    Učlanjen
    08.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

Citat Original postavio zenicanin Pogledaj poruku
    Neka ovo bude ucionica gdje cemo se svi smjestiti i poceti proucavati Bibliju od njenoga pocetka.
    Pri tome cemo nakon iscitavanja recenice pokusati objasniti misao koju kod nas recenica izaziva i pokusati je kriticki ispitati kada bi bila shvacena doslovno.A kasnije pokusati da utvrdimo varijacije shvacanja.Pozivaju se vjernici i ateisti da iskazu svoje emocije i razmisljanja za vrijeme obrade biblijski recenica ili odlomaka.

1)Recenice u raspravi moraju biti jasne i precizno iskazane.Nema recenica u kojima se ne tvrdi nista ili je tvrdnja nejasna ,pa bi mogla voditi sugovornike u zabunu.Cuvajte se semanticki neispravnih recenica i pazljivo upotrebljavajte pojmove.
    2)Pojmovi se shvacaju onako kako su dogovorno definisani u danasnjem vremenu.Za mjenjanje definicija pojmova moraju se dati nove definicije i obrazloziti radi cega se daju ali definicija jednoga pojma ne moze varirati.
    3)Za proces zakljucivanja cemo uzimati kao validan formalni logicki aparat a ukoliko iskrsne recenica koja zahtjeva drugacije logicko zakljucivanje ono ce se izdvojiti i protumaciti.Za ovo cemo pozvati ljude koji su eminentni u poznavanju logike koji ce nam ukazati na eventualne greske pri logickoj argumentaciji.
    4)Vrsiti cemo obradu emocionalni stanja sugovornika tako da bih molio sve sugovornike da pri komunikaciji obrate paznju na svoje emocije i jasno ih iskazuju.
    5)Kao Biblijski tekst cemo koristiti tekst na linku http://www.biblija.info/biblija.htm
    6)A za precizno utvrdjivanje pojmova koristiti cemo wikipediju.

Idemo od prve recenice u Bibliji.
    Zašto mi ovo zvuči tako poznato?
    Ah, da... sad sam se setio:
    Citat Original postavio vorki Pogledaj poruku
    Ovo je tema koja će govoriti o sadržaju bilo koje religije na način dokazivanja povijesne, znanstvene ili arheološke autentičnosti. Rasprava će biti usmjerena na argumente koji potvrđuju točnost Biblije, ili bilo koje druge "svete" knjige ostalih religija. Želim svima kulturu komunikacije i toleranciju prema svim različitostima. Ja ću započeti sa prvom temom koja govori o Isusu Kristu kao povijesnoj osobi koja je živjela na Zemlji.
    Citat Original postavio vorki Pogledaj poruku
    Raspravljanje o ne/logici religije, njenih učenja, djelovanja u praksi kroz povijest i sličnih stvari vezanih za religiju.

Pet uobičajenih zabluda kojih se trebamo čuvati!
    Svaka sličnost je slučajna.
    Uzgred, već postoji tema o proučavanju Svetog pisma.
    http://sites.google.com/site/zvezdaraforest

besmrtna nije na forumu
    Učlanjen
    05.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Moja predstava boga je sljedeca:
    Bog je svjesna,voljna mikrocestica koja ima mogucnost da se voljno povezuje sa ostalim istim mikrocesticama (bogovima).Svakvim povezivanjem izmedju cestica "misaoni procesi" (Inteligencija pamcenje)se umnogostrucavaju.Svaka od tih cestica moze djelovati po licnom nahodjenju ali mogu djelovati i cesto djeluju u grupi, pogotovo kada se djelovanja ticu makrosvjeta ili kada Bog zeli da ostvari egzistenciju ili uticaj u makrosvjetu.Bog se moze povezivati i sa ostalim cesticama ali ne svjesno.Te grupacije mogu da tvore razlicite oblike i da budu razliciti dimenzija ,sto zavisi od procesa koji se odvija medju bogovima(u bogu)..Zamislite kada bi svaka vasa celija (Celija vaseg tjela)imala svjest , i volju a te svjesti su u mogucnosti da se povezuju. To povezivanje zavisi od svjesti svake vase celije ali zavisi i od svjesti skupa celija.
    Ako je Bog stvoritelj, a jeste, on mora da je osoba, tj duhovna osoba, duhovno bice, svesno ineteligentno...
    Bog je besmrtan i postoji u vecnosti oduvek i zauvek...
    Jedini on nema pocetak, ni kraj...
    Ostala inteligentna bica koje je stvorio andjeli i ljudi imaju pocetak...
    Stvoreni su da zive vecno...
    NJihova vecnost zavisi od poslusnosti Bogu...
    To je Biblijski koncept Boga... tj ISTINA o Stvoritelju...

Veoma poznat
    Učlanjen
    29.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Caliburn Pogledaj poruku

Vrlo sličan psihološki profil ali s drugom materijom.
    No dođe na isto.
    Dogmaški kruti stav.
    No neka čovjek piše nije nezanimljivo.

Aktivan član lena986 (avatar)
    Učlanjen
    16.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

Citat Original postavio besmrtna Pogledaj poruku
    Opet ona prica sa teme o Evi i jabuci.Ili si vecan ili nisi.Ako si vecan,ne umires nikad,nema veze sa poslusnoscu ili bilo cim drugim.Ako nisi vecan,radjas se ,zivis,umires,kraj.Mislim,stvoreni su da zive vecno,ali ta vecnost zavisi od neceg.Common
    Lud je samo onaj cija se ludost ne poklapa sa ludoscu vecine!
    Beckett

besmrtna nije na forumu
    Učlanjen
    05.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

jel imate nesto reci osim ismejavanja vama je Biblija smesna, to je zalosno..

Učlanjen
    16.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

Nekome je zalosno sto je ti toliko proucavas,objasnjavas i zivis po njoj.Sve je relativno,draga Besmrtna...
    Beckett

besmrtna nije na forumu
    Učlanjen
    05.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio lena986 Pogledaj poruku
    Nekome je zalosno sto je ti toliko proucavas,objasnjavas i zivis po njoj.Sve je relativno,draga Besmrtna...
    Ne bi ti bilo nista zalosno kada bi shvatila

Moja stvar je kako ja zivim...

i Nista nije relativno, time se vade samo neki...

Učlanjen
    16.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

Ne bi ti bilo nista zalosno kada bi shvatila

Moja stvar je kako ja zivim...

i Nista nije relativno, time se vade samo neki...
    Ne kazem da nisi u pravu,mozda mi i ne bi bilo zalosno,niti trenutno mislim da je zalosno.Al ineko misli da jeste.Sto nekog zalosti,drugog veseli.
    A relativno je skoro sve...
    Beckett

Učlanjen
    23.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Ako je Bog stvoritelj, a jeste, on mora da je osoba, tj duhovna osoba, duhovno bice, svesno ineteligentno...
    Bog je besmrtan i postoji u vecnosti oduvek i zauvek...
    Jedini on nema pocetak, ni kraj...
    Ostala inteligentna bica koje je stvorio andjeli i ljudi imaju pocetak...
    Kada kazes da je neko duhovno bice kakva ti se misao stvori o njemu.Kako ga zamisljas.Ovo te pitam da bi shvatio kako u mislima ti zamisljas jedno duhovno bice.

Zelio bi samo da ubuduce razlikujemo vjecno od beskonacnoga.Vjecno nema ni pocetak ni kraj dok beskonacno moze imati pocetak a ne kraj ili imati kraj a ne pocetak u zavisnosti sa koje je strane ograniceno.Beskonacno moze biti prekidno a vjecno ne moze Beskonacan zivot moze se prekidati ali se mora i nastavljati da bi trajao u beskonacnost.Beskonacno koje nema ni pocetak ni kraj a neprekidno je vjecno.
    Bog moze biti vjecan ali andjeli i ljudi nikako ne mogu jer imaju svoj pocetak postojanja.Andjeli i ljudi mogu biti samo beskonacni.
    pogledajte link:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Eternity
    i na njemu pasus:
    A series of moments that has begun and not ended cannot be eternal, because even if it were to continue for the rest of (infinite) time, there would still be time prior to the initial moment in the series. The series of moments could not ever exist for all eternity because no matter what happened during the series of moments, nothing would ever cause the series of moments to have existed since the beginning of "eternity", and thus could never achieve the status of eternal or even potentially eternal.

Koje su to poslusnosti Bogu koje treba ispunjavati da bi bio beskonacan

Niko mi do sada nije rekao kakvu misao u njemu inicira biblijska prva recenica i odgovorio na pitanja koja su postavljena u uvodnom postu.
    Poslednji put ažurirao/la zenicanin : 07.03.2010. u 02:30

Iskusan coco bill (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    149
    Reputaciona moć
    548

Citat Original postavio Caliburn (dr. votson)
    Citat:
    Citat Original postavio Original postavio vorki
    Ovo je tema koja će govoriti o sadržaju bilo koje religije na način dokazivanja povijesne, znanstvene ili arheološke autentičnosti. Rasprava će biti usmjerena na argumente koji potvrđuju točnost Biblije, ili bilo koje druge "svete" knjige ostalih religija. Želim svima kulturu komunikacije i toleranciju prema svim različitostima. Ja ću započeti sa prvom temom koja govori o Isusu Kristu kao povijesnoj osobi koja je živjela na Zemlji.
    Citat:
    Citat Original postavio Original postavio vorki
    Raspravljanje o ne/logici religije, njenih učenja, djelovanja u praksi kroz povijest i sličnih stvari vezanih za religiju.
    Pet uobičajenih zabluda kojih se trebamo čuvati!
    naravno, radi se o "bozijoj cestici", poznatijoj kao higsov skalarni bozon i koje, ukoliko se dokaze njegovo postojanje, treba da nam popuni prazninu u kosmosu i odredi mase cesticama koje masu nemaju (graviton npr.) i samim tim dokaze njihovo postojanje...
    Tišina je početak mudrosti.

Učlanjen
    23.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Veoma zanimljivo tvrdjenje.Ateiste i vjernike pozivam da procitaju sljedeci link
    http://nin.co.rs/2001-01/04/15980.html
    Kazite sta mislite o tome.
    Poslednji put ažurirao/la zenicanin : 07.03.2010. u 18:41

Elita
    Učlanjen
    06.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio coco bill Pogledaj poruku
    e moj dr. votsone, nikad od tebe serlok holms nece postati... kad krenes u ovakve egzibicije sa necijim religijskim poistovecivanjem, prvo dobro procitaj sta taj pise.
    da si to uradio, video bi da se zenicanin izjasnjava kao ateista, a svoje poimanje boga poistovecuje sa nekakvim cesticama koje se sudaraju.
    naravno, radi se o "bozijoj cestici", poznatijoj kao higsov skalarni bozon i koje, ukoliko se dokaze njegovo postojanje, treba da nam popuni prazninu u kosmosu i odredi mase cesticama koje masu nemaju (graviton npr.) i samim tim dokaze njihovo postojanje...
    Ne huli! Dobro je naše ovaj njuškalo, a bolje nam zasad i ne treba, makar dok su ovi takvi kakvi su.

Učlanjen
    08.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1120

Veoma zanimljivo tvrdjenje.Ateiste i vjernike pozivam da procitaju sljedeci link
    Mislim da si poprilično...neobavešten. Postavio si informaciju iz 4 januara 2001 godine. Da li ti je poznato koliko se je toga u vezi sa tim do ove sadašnje godine promenilo.

Na ovoj temi si se deklarisao kao ateista ali...malo specifičan. Ateista koji veruje u boga koji preferira nauku...

Primećen član analogdigit (avatar)
    Učlanjen
    15.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Jos jedan zanimljiv koncept, verdi pogledati.
    http://www.newscientist.com/article/mg20527493.900-dark-matter-could-meet-its-nemesis-on-earth.html
    There are only 10 types of people in the world :
    Those who understand binary, and those who don't... :confused:

Učlanjen
    23.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Mislim da si poprilično...neobavešten. Postavio si informaciju iz 4 januara 2001 godine. Da li ti je poznato koliko se je toga u vezi sa tim do ove sadašnje godine promenilo.

Na ovoj temi si se deklarisao kao ateista ali...malo specifičan. Ateista koji veruje u boga koji preferira nauku...
    Nisam trazio sta da kazes sta mislis o meni nego da kazes sta mislis o tekstu na linku.Mislim da imas jednu nezdravu potrebu da, umjesto na sam razgovor, koncentrises se na omalovazavanje sugovornika.
    Poslednji put ažurirao/la zenicanin : 07.03.2010. u 22:32

Slične teme

1. Sveobuhvatno proucavanje istorije
    Autor Makijaveli51 u forumu Istorija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 24.11.2009., 22:01
  2. Odgovora: 685
    Poslednja poruka: 24.07.2009., 11:31
  3. Proučavanje Biblije sa Jehovinim Svjedocima
    Autor vorki u forumu Religija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 19.07.2009., 14:05